Balata duman atması

Beskazali_yörük

Aktif Üye
Doblo
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
İşsiz
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Merhabalar 2012 Doblo 1.3 Multijet geniş aile modeli araç 140.000 km de 6 yıldır bende ön Balataları kontrol ettiriniz uyarısı çıktı bende tamirciye götürdüm Balatalar bitmiş ama anca 200 300 km daha gider dedi bende ne olur ne olmaz diye değiştirelim dedim opar yedek parça satan yerden üzerinden çıkan seri no lu fiş li Balatanın aynısından aldım ve tamirci taktı

Şimdi asıl sorun aracı balata takıldıktan 1 gün sonra yokuş aşağı frene yüklendiğimde balatalardan aşırı derecede duman çıktı ve araba yavaşladı ama durmadı hemen tamirci ye gittim normal dedi neyse araba çok yaktığı için pek binmiyorum dün yine araca bindim yine yokuş aşağı kırmızı ışıkta durmam gerekti yine aniden frene yüklenince aynısı oldu balatalardan aşırı derecede duman çıktı araba yavaşladı ama durmadı ve ortalığı balata kokusu sardı hemen yine hemen tamirciye götürdüm adam bindi bir kaç tur attı fren testine soktuk 1 kere ön frene 1 kerede arka frene baktı eğer arka tutmaz ise ön frene yüklendiği için ön balata dan duman atar dedi ama arkada sıkıntı yok dedi

Tamirci sağlam birşey yok sana öyle gelmiştir diyor araç 6 yıldır bende defalarca bu araç ile sakar geçidinden indim ALLAH'A şükür hiç böyle bir sorun yaşamadım ama en ufak bir yokuşta bu şekilde yapması neden olabilir düz yolda 3 4 basmada tutuyor 5. Basmada pedal birden dibe kadar iniyor duman çıkıyor ve tutmuyor

Sefa cenikli

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sefa
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Sağlık Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Merhabalar 2012 Doblo 1.3 Multijet geniş aile modeli araç 140.000 km de 6 yıldır bende ön Balataları kontrol ettiriniz uyarısı çıktı bende tamirciye götürdüm Balatalar bitmiş ama anca 200 300 km daha gider dedi bende ne olur ne olmaz diye değiştirelim dedim opar yedek parça satan yerden üzerinden çıkan seri no lu fiş li Balatanın aynısından aldım ve tamirci taktı

Şimdi asıl sorun aracı balata takıldıktan 1 gün sonra yokuş aşağı frene yüklendiğimde balatalardan aşırı derecede duman çıktı ve araba yavaşladı ama durmadı hemen tamirci ye gittim normal dedi neyse araba çok yaktığı için pek binmiyorum dün yine araca bindim yine yokuş aşağı kırmızı ışıkta durmam gerekti yine aniden frene yüklenince aynısı oldu balatalardan aşırı derecede duman çıktı araba yavaşladı ama durmadı ve ortalığı balata kokusu sardı hemen yine hemen tamirciye götürdüm adam bindi bir kaç tur attı fren testine soktuk 1 kere ön frene 1 kerede arka frene baktı eğer arka tutmaz ise ön frene yüklendiği için ön balata dan duman atar dedi ama arkada sıkıntı yok dedi

Tamirci sağlam birşey yok sana öyle gelmiştir diyor araç 6 yıldır bende defalarca bu araç ile sakar geçidinden indim ALLAH'A şükür hiç böyle bir sorun yaşamadım ama en ufak bir yokuşta bu şekilde yapması neden olabilir düz yolda 3 4 basmada tutuyor 5. Basmada pedal birden dibe kadar iniyor duman çıkıyor ve tutmuyo
?

Sefa cenikli

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sefa
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Sağlık Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Fren sistemini çeşitli argümanlar oluşturur. Hidrolik ve mekanik olarak bakılması gerekir iyi bir ustaya baktırmanızı tavsiye ederim konunun önemine binaen..

Son düzenleme:

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Baltalardan ziyade adi balata olsa bile fren sistemi düzgün çalışıyorsa durur belki ses çıkarır durmama durumu olmaz.Ben yeterli baskıyı balatalara vermediğini düşünüyorum fren merkeziniz hidroliği eşit dağıtamıyor olabilir arkalara az önlere fazla gönderir buda zorlamadan duman çıkmasına neden olabilir hidroliğiniz hiç değişti mi? fren aracın en önemli parçalarından ustanızı değişin anladığım kadarıyla saçmalıyor