Ayak bölgesi tarafında kalorifet peteğinin olduğu bölgede gıcırtı sesi.

Krmn

Yeni Üye
Doblo
Adı
Krm
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Merhaba arkadaşlar 2020 model aracımda son 4.5 aydır ayak tarafında plastik gıcırdama sesi gibi bir ses gelmekde. Bu ses bazen birkaçgün hiç gelmiyor bazende araç rölantide çalışırken bile gıcır gıcır ediyor. Sesi dikkatlice dinlediğimde kalorifer peteğinin olduğu bölgededen geldiğini keşvettim. Kalorifer peteğini saklayan geçmeli plastik parçayı çekip sökünce o bölgeyi elimle incelediğimde kalorifer peteğine giren boruların altında kalan birbirine geçmeli plastik parçaları elimle hafifçe bastırınca gıcırdadığını farkettim. Servise gösterdiğimde bolca wd40 sıkıp yolladı tabi çözüm olmadı. Tekrar gittiğimde o kısmın petek boru altında kaldığını söküp takma vs gibi bir işlem uygulanamayacağını söyledi. İsterseniz resimde koyarım neresi olduğunu. Ses özellikle araba sağ tarafa doğru viraja dönerken gıcırdama sesi dahada arrıyor. Bazen rölantideyken bile gıcırayabiliyor. Birde ilk araç kalkış esnasında da aynı yerden gucurdama sesi geliyor. Hadi eski aracı anladık yeni araçdada bu tarz sesler gelmesi ve servisin bir çözüm üretememesi hayli sinir bozucu bir durum. Açık olan başka bir konuyada yazdım bir de arka sürgü kapıdan tıkırdama sesi ve çözüm üretilmemeside cabası. Buyur burdan yak.

dejavu474

Azimli Üye
Doblo
Adı
ahmet sarıkaya
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
beyaz
kardeş servisin sadece işi bitene kadar aracı sattıktan sonra umursamıyorlar.geçen hafta sadece periyodik bakım yani sadece yag ve filtreler adamlar 3000 lira fiyat çıkardılar kendim bu hafta hepsini kendim degiştim orjinal ürünlerle 950 liraya bitti iş

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Resim atarsanız ne iyi olur

Krmn

Yeni Üye
Doblo
Adı
Krm
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Üzerinde kare barkodlu etiketin yapışık olduğu plastik parça.