arka kapı kilit uyarısı

ardhslhh

Azimli Üye
arkadaşlar aracımı yeni aldım d2 doblo 2006 1.3 multijet premio şimdi sormak istediğim bu aracta ön kapılar ve bagaj açık olunca kapı açık uyarısı veriyor ama arkadaki sürgülü kapılar açılınca ne uyarı veriyor ne de ikaz ışığı yanıyor normal mi yoksa arızamı var yardımlarınız için teşekkürler birde arada sırada abs arızası yazıyor ...

MC_CHarisMA

Azimli Üye
Adı
Fırat
Modeli
Renk
beyaz
sürgülü kapılar araç haraket halindeyken ikaz veriyor diye biliyorum

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
valla bir arıza var gibi. çünkü benim düldül bile sürgülü kapı açıldığında kapı açık lambasını yakıyo gösterge panelinde.

kocer

Azimli Üye
Adı
oğuzhan
Meslek
tekniker
Modeli
Renk
siyah
aynı sorun bendede var kimisi kilit mekanizması dedi kimi kapı sensör dedi bakamadımda acaba siz sorunu buldunuzmu?

doblo_54

Aktif Üye
aynı sorun bizimkinde de var biz baktırdık sensörler değişcekmiymiş müşürmü ne değişecekmiş orda kontrol ettik elektrikçi ben takarım ama orjinal parça değil orjinalini bulup taktırın daha uzun ömürlü olur demişti ama hala yaptırmadık :) ve bendede bazen ABS ışığı yanıyor ama bu aralar yanmıyor. ve şunuda söyliyeyim sürgülü kapıyı yavaş yavaş kapatırken tavan lambası yanıyor ama tam açınca ve kapatınca sönüyor yani büyük bi sorun değil. :)