Doblo Arka cam kendiliginden iniyor

Barisakturk

Yeni Üye
Adı
Baris
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2012
Merhaba
Arac d3 doblo 1.6 dizel
Arac biraz sallandimi (tumsekten geceriken veya bozuk yolda gideriken) sag arka cam kendiliginden yarim veya tam aciliyor ,veya kapaniyor bilgisi olan var ise simdiden tesekkurler

Salacık taksi

TRABZON YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Adı
Eyüp Malkoç
Kan Grubu
0 +
Meslek
Taksi
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama Premio
Araç Yılı
2016
Renk
Sarı
Merhaba
Arac d3 doblo 1.6 dizel
Arac biraz sallandimi (tumsekten geceriken veya bozuk yolda gideriken) sag arka cam kendiliginden yarim veya tam aciliyor ,veya kapaniyor bilgisi olan var ise simdiden tesekkurler
Merhaba arkadaşım şimdi şöyle yapıyorsun öncelikle bir kaporta ustasına gideceksin kapının ayarrını yaptırman lazım kapının ayarı düşüyor ve kapıdaki fişler orta direkdeki fiş karşılıklarına tam temas etmiyor bakınca sende anlarsın karşılıkların kenarlarına temas ettiği için araç kasis ve sallantıda oynama ile kendiliğinden devreye giriyor .
1- kapı ayarlatman lazım
2- kapıdaki, fiş ve karşılıkların uçlarını sıfır zımpara ile faif zımpara yapman lazım .

Barisakturk

Yeni Üye
Adı
Baris
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2012
Merhaba arkadaşım şimdi şöyle yapıyorsun öncelikle bir kaporta ustasına gideceksin kapının ayarrını yaptırman lazım kapının ayarı düşüyor ve kapıdaki fişler orta direkdeki fiş karşılıklarına tam temas etmiyor bakınca sende anlarsın karşılıkların kenarlarına temas ettiği için araç kasis ve sallantıda oynama ile kendiliğinden devreye giriyor .
1- kapı ayarlatman lazım
2- kapıdaki, fiş ve karşılıkların uçlarını sıfır zımpara ile faif zımpara yapman lazım .

Barisakturk

Yeni Üye
Adı
Baris
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2012
Tesekkurler( ust kismini simdi gordum)

Son düzenleme:

Salacık taksi

TRABZON YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Adı
Eyüp Malkoç
Kan Grubu
0 +
Meslek
Taksi
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama Premio
Araç Yılı
2016
Renk
Sarı
Tesekkurler
Kapi kime ayarlatmam lazim
" bir kac usta daha soylemisti fakat sanayide bunu yapan usta bulamadim .istanbul atasehir tarafindayim .bu ise yapan bir usta tavsiye edebilirmisininiz ? simdiden tesekkurler"
Bir kaportacıya gitsen ayarlar verir sana yada olmadı yetki bir fiat servisine gidersin onlar yaparlar çok basit bir iş yakın olasan ben ayarlayacam da yakın değilsin. facede sayfamızda yazarsan ataköy tarafında bu konuda yardımcı olacak olan varmı diye oradan yardımcı olurlar sana

semih24

Aktif Üye
Doblo
Adı
semih
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
1- kapı ayarlatman lazım

hocam aynı durum benim dobloda da var.
sağ ön camı kapatırken cam kapandıktan sonra kendi kendine az birşey aşağı inip orada kalıyor.
kasis ve sallantıda kendi kendine açılma durumu yok, sadece ben düğmeye basıp kapatmak istediğimde kendi kendine tekrar açılıyor.
oto elektrikçiye mi yoksa kaporta ustasına mı göstermem gerekir?

Salacık taksi

TRABZON YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Adı
Eyüp Malkoç
Kan Grubu
0 +
Meslek
Taksi
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama Premio
Araç Yılı
2016
Renk
Sarı
hocam aynı durum benim dobloda da var.
sağ ön camı kapatırken cam kapandıktan sonra kendi kendine az birşey aşağı inip orada kalıyor.
kasis ve sallantıda kendi kendine açılma durumu yok, sadece ben düğmeye basıp kapatmak istediğimde kendi kendine tekrar açılıyor.
oto elektrikçiye mi yoksa kaporta ustasına mı göstermem gerekir?
Kaportacı ya ayarlatman lazım birde kapı ve direkleri fiş uçları ve karşılıklarını sıfır zımpara ile hafif zımpara yapman lazım