Arızam nedir?Nolur yardım edim aracımdan soğudum artık

okland

Yeni Üye
Adı
okan
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2012
İyi günler deneyimli arkadaşlardan yorum bekliyorum durumu anlatayım:
Aracım 2012 model doblo 1.3 m.jet premio 120000 de .kazasız değişensiz 2. el olarak aldım.
120 bin bakımını yetkili serviste yapmak istedim ne olduysa ondan sonra oldu:
araç seyir hâlinde iken birden fan soğuk üfledi nasıl olur dedim bakımdan sonraki gün dedim nasıl olur daha yeni çıktı bakımdan indim kontrol ettım su yok 5litre aldım eklemem ile motorun altından boşaldı servisi aradım dedım böyle getirin hemen dediler götürdüm termostatın ordan boru yerınden çıkmış nasıl oldu bızde anlayamadık dediler bide çekici ile gittim takdılar yola çıktım 100 km yol yaptım başladı soğuk uflemeye baktım su yok aradım hemen yol yardımı yolladılar termostat çatlamış nasıl çatladı ise basınç yapmış herhalde bı yerden .sonra çekiçi ile hop bi daha servise bakın ıyı yapın deneyin dedim baya yapmışlar 100 km yol yapıp denemişler bişi yok alın dedıler sımdı 300 km yol yaptım araç harerek yaptı soğuk üfledi dedim lanet olsun baktım suya var eee noldu şimdi dedim 5 dakka sonra hareret düştü sıcak üfledi 15 dakka sonra yıne soğuk yıne hareret bekledim 5 dakka rolantıde duzeldı devam ettım 20 dakka sonra yıne aynı 10 dakka bekledim yıne dustu devam termostatmı bozuk yanlış mı taktılar başka bi yerden mı basınç yapıyor acaba noluyor bu iş nolur yardım edin servise yine mi götürsem bıktım artık çerkezköye ikamet ediyorum çorlu yetkili servise gittim artık orayıda görmek istemiyorum conta dedi bı kaç kişi hava yapmıştır dedi.devir daim diyen oldu nolur yardım edın 2 hafta oldualalı aracı çok memnum olucam ama su dertler benı yedı aracdan soğudum artık

YASİNAÇIKYER

Saygın Üye
Doblo
Adı
YASİN
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
EMLAK TAHAKKUK
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
BEYAZ
hocam en son yaşadığın problem termostat kaynaklı bende de oldu termostat ı değiştirdikten sonra 1 kez kapalı kalıyor ve sıvı devir daimini kesiyor. ben parçanın alışma aşamasıdır diye çok sıkıntı yapmadım bir daha da olmadı zaten aynısı 1 hafta önce hundai de kayınçonun başına geldi onlar değişimde yapmadı ama yapabiliyor bazen. tabi sizin ki çok tekrarlamış büyük ihtimal taktıkları parça arızalı.yani yaptırdığınız yere gidip değişim isteyin.

YASİNAÇIKYER

Saygın Üye
Doblo
Adı
YASİN
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
EMLAK TAHAKKUK
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
BEYAZ
bu arada hararet konusuna dikkat bu durumda hararet çok hızlı yükselir ALLAH muhafaza motordan olmayın gözünüz hararet ibresinde olsun. Geçmiş olsun.

egemende

Yeni Üye
Adı
menderes
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2007
son yaşadığın problem daha yeni başıma geldi benimde hemde uzun yolda . tamircimi aradım sorun olmaz yavaş yavaş git dedi.aynı şekilde 10 dakika normal sonra hararet göstergesi birden sıfıra düşüyor. sebebi termostat.. termostat değiştir hiç bir sorun kalmaz.