Arıza lambası yakarmı

Nizam

Aktif Üye
Tepki
0
Modeli
Renk
Gri
Geçen gün elektrikçiye gittim hatırlarsınız sis farı almıştım onları bağlatmak için elektiriği parklardan alıcaz araya anahtar koyacaz dedim adam arıza lambası yakar dedi fren muşurundan elektrik alalım dedi acaba bu konu hakkında bilgisi olan varmı.

2009_premio

Fenomen Üye
Tepki
536
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
benim bildiğim led kullanmadığınız sürece yakmaz. Kaldıki arıza lambası sadece led az akım çektiği için yanıyor fazla akım çekse yanmayacak. yani nere bağlatırsanız bağlatın çok akım çekeceği için yakmaz. Az akım çekmeside mümkün olmadığı için sorun yok.

Nizam

Aktif Üye
Tepki
0
Modeli
Renk
Gri
Elektrikçi öyle deyince kafamı kurcaladı o yüzden saol

ALpeR06

Daimi Üye
Tepki
1
Bende aracıma sis farlarını yeni taktım. Tamamen montajını parçaları kendim tedarik ettim.
Carub marka sis farı 25TL aldım. Orjinaller pahalı geldi bana bu aralar biraz elim sıkışıkta.
Her neyse sis çerçevelerini söküp maket bıçağı ile delikleri uygun bir şekilde kestim. Sis lambalarını zaten direk oturdu iki tane civata ile sağından solundan sabitledim. Eski aracımdan kalan anfi elektrik kablosunu bağlantılarını yaptım.
Gelelim bağlantıya, Kabloyu sigorta kutusuna kadar uzattım. Sigorta kutusunun üst kısmına aşağıdaki resimde yer alan açma kapama düğmesini monte ettim.
dealp.jpg

Elektriği sigorta kutusundan resimde işaretlediğim yerden aldım.Zaten boş bir soket orası herhangi birşey bağlı değil.
bsi22.jpg

Tek sıkıntı kontağa bağlı olmaması onuda açma kapama düşmesinin içerisindeki led ışığın olması sayesinde halletmiş oldum. Sisler açık iken düğmedeki led yanıyor ve açık bırakma ihtimali kalmıyor. Ben bağlantıyı bu şekilde yaptım bir sıkıntı yaşamadım. Kullanılan kablonun kalın olması önemli sisler çok yüksek akım çekiyor ve ince kabloda sıkıntı yaratıyor.(Isınma,Yanma)

Sadece sana fikir vermesi açısından yazdım... Kolay gelsin...