Aramızda Hukukçu Varmı

Shaldos

Daimi Üye
Adı
Saldıray Taşkıran
Kan Grubu
0 -
Meslek
Petrol Ofisi Pompa Görevlisi
Modeli
Araç Yılı
2006
Renk
Beyaz
Merhaba arkadaşlar basimdan geçen bir olay var bugün aramızda hukukçu varsa yardımcı olabilirmi.

Bugün sabah banka hesabıma tanımadığım birinden 7 bin TL geldi ve hemen bankayı aradım. Bu para benim değil gelen yere geri gönderin diye. Hesabımda bloke olduğu için geri gonderemeyeceklerini söylüyorlar.

Gondereni buldum. Kendisine ulaştım lakin bana yalancısın diyor inanmadı ve dava edecekmiş ama ben daha gelir gelmez iade etmek için başvurdum bankam vermiyor. Yarın şubeye gidip gerekirse şubeyi ayağa kaldıracağım. Bu bana ait olmayan yanlış eftyi yani haram parayı nasıl karşıya geri gönderebilirim.

mesut170

Onursal Yönetici
Adı
Mesut UÇMAZ
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
crono gri
Hukuki açıdan parayı çekmediğin sürece sizi sıkıntıya sokacak bir durum yok.Yarın şubenize gidin sözlü olarak paranın iadesini istediğinizi iletin şayet kabul etmezseler dilekçe yazın.

Shaldos

Daimi Üye
Adı
Saldıray Taşkıran
Kan Grubu
0 -
Meslek
Modeli
Araç Yılı
2006
Renk
Beyaz
Yok tövbe başkasının parası ile işim olmaz. Haram paradır her gün yollardayım. İki evladım var. 1 Kuruşuna dokunmuyorum.. Zaten hesapta bloke var hesaptan işlem yapamıyorum. Yapabilsem kendim göndereceğim. Sabah erkenden bankaya gideyim ozaman banka iade eder değilmi? Çok huzursuz oldum.

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
Bankaya gidin dilekce yazin paranin kendinize ait olmadigini gelen hesaba geri yanlis gonderim adibaltinda geri donderilmesini talep ettiginize daor gerekirse bir nushayida siz kendinize sakliyin

Bu arada hesabiniza neden bloke koydular?

mesut170

Onursal Yönetici
Adı
Mesut UÇMAZ
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
crono gri
@Shaldos

Doğru düşünüyorsun.

Shaldos

Daimi Üye
Adı
Saldıray Taşkıran
Kan Grubu
0 -
Meslek
Modeli
Araç Yılı
2006
Renk
Beyaz
@UğurBalci

Birine kefil oldum. Onun borcu ödememesinden kaynaklı bana icra geldi ve banka hesaplarıma bloke kondu.

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
@Shaldos
Senin is cok sıkintili paranin yanlis geldigini kanitlaman lazim bankada hazir parayi bulmusken birakmaz Allah yardimcin olsun

Shaldos

Daimi Üye
Adı
Saldıray Taşkıran
Kan Grubu
0 -
Meslek
Modeli
Araç Yılı
2006
Renk
Beyaz
Karşı taraf kendi bankasına parayı gonderdikten 20 dakika sonra EFT yanlış diye geri çağırma talebi yapmış. Biraz önce benim bankam arandı talep bize geldi şubemizde dilekçe ile onay verin dediler sonuçta sizin hesapta olduğu için izin gerekiyor dediler. Yarın sabah banka açılmadan şube önünde nöbete gideceğim çok rahatsız oldum. Karşı taraf çok mağdur durumda ve beni çok rahatsız ediyor bu durum. Çocuklarıma haram yedirmedim bu zamana kadar. Benim borcum için de başkasının yanlış parasi kullanılamaz..
Bankaya yarın gerekli dilekçeyi vereceğim. İnsallah karşı tarafın mağduriyeti duzelir.

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
Insallah duzelir ama dedigim gibi banka parayi bulmusken birakirmi birakmazmi onu bilemiyorum normal sartlarda zaten yanlis gelen parayi banka bloke koyar sonra hesap kimin adina ise aranir onayi alindikdan sonra iade edilir onay vermez iseniz iade edilmez ama sizin isde durum biraz karisik

mesut170

Onursal Yönetici
Adı
Mesut UÇMAZ
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
crono gri
Sıkıntı olmaz çünkü karşı tarafta hatalı gönderim bildirimi yapmış.

inboxajm

Azimli Üye
Adı
Ali Doğan Alp
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2017
Renk
Bronz kahve
Aynı olay benim başıma geldi 31.5 TL geri havale parası kesip iade ettiler 250 TL tek bu rakamın yüzünden başka hesaba geçti tabi 1 ay sürdü