Aracımın içinde su kaçağı var

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
Öncelikle herkese merhaba,
aracım 2009 premio, son aylarda bişey farkettim, aracımı temizliyordum ön şoför paspasını aldın ve ne göreyim taban döşemesi azda olsa ıslanmış. Çok değil. sonra baktımki su orta konsoldaki bardaklıkların altından doğru geliyor, elimi o bardak konulan yerin en altına doğru soktuğumda elim ıslandı, yani bardaklığın altı damla damla olmuş. Biraz daha incelediğimde ise su damlacıklarının oraya başka yerden geldiğini gördüm. tam olarak vitesin girdiği yerden geliyor sanki.
Umarım tam tarif edebilmişimdir bu durum azda olsa canımı sıktı.

Şimdi şöyle bide değerlendirme yaptım;
su damlacıklarının dışardan gireceğini sanmıyorum çünkü 1 ay boyunca ne yağmur yağdı ne ben arabayı yıkadım nede su birikintisinden geçtim.
bana kalorifer hortumlarından gibi geliyor ama içeride kalorifer hortumu varmı onuda bilmiyorum. sadece hava kanalları var diye biliyorum.
Damlacıkları biraz inceledim hafif sarı çok azda olsa yağlı gibi sanki, ve o dediğim bardaklığın orda su kendi kendine kuruduğu yerleri beyaz yapmış yani kireç olmuş. su kireçli olduğu belli. Bu durum üzerine radyatöre baktım su eksiltmişmi diye herhangi bi su eksikliği yoktu. kaldıki radyatöre koyduğum antifiriz kırmızı olduğu için motordaki su kıpkırmızı :) ama bu bahsettiğim damlacıklar hafif sarı gibi.

biraz fazla yazdım sanki ama sanırım tam olarak durumu anlatabilmişimdir.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
peki bu durum normal değil dimi?

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
neden kimse uğramıyor buraya? lütfen fikrinizi yazarsanız sevinirim.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bence normal değil bi baktırın

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
terleme desem olmaz.kalerüfer pateyi desek sanmam bence baglantı hortumlarının kelepcelerinde birşey olabilir.derim ihmal etme en kısa zamanda baktır...kardeş

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
kesinlikle petekle alakalı bir durum,aynısı bendede olmuştu hatta en sonunda içeriye buhar bile atmış ben aracı durudurup heraretmi yaptı diye bakmak zorunda kalmıştım.serviste garantiden peteği değiştirmişlerdi.tabi petekte olabilir bağlantı hortumlarıda sonuçta petekle alakalı.geçmiş olsun.inşaallah garantiniz bitmemişse garantiden halledersiniz.

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
geçmiş olsun. bana da kalorifer gibi geliyor.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
kesinlikle petekle alakalı bir durum,aynısı bendede olmuştu hatta en sonunda içeriye buhar bile atmış ben aracı durudurup heraretmi yaptı diye bakmak zorunda kalmıştım.serviste garantiden peteği değiştirmişlerdi.tabi petekte olabilir bağlantı hortumlarıda sonuçta petekle alakalı.geçmiş olsun.inşaallah garantiniz bitmemişse garantiden halledersiniz.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
cevaplar için teşekkürler, bugün aracımın bakımını yaptırdım aynı zamanda bu sorunumuda söyledim ama yaptıracak vaktim yoktu, onlarda kaloriferden dediler bakalım fırsat bulunca yaptırıcam.

ama kendim yapabilirmiyim acaba böyle ufak şeyler için serviste uğraşmak istemiyorum vaktim yok. o bölgedeki plastik kaplamaları çıkarmayı denedim ama olmadı sizce bu kalorifer peteği ve hortmları nerede söylermisiniz? ve o bölgedeki kaplamaları nasıl çıkarırım kırmadan :)

ademozkaragul

Saygın Üye
Doblo
Adı
adm
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Gümrük Komisyoncusu
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
bordo
kardeşim geçmiş olsun bence petekle ilgili bir durum değil.eğer klimayı açıyorsan klimanın motor kısmında suyu dışarıya açan bir parçası vardır onun ucu çok ince olduğunudan zamanla toz toprakla dolup tıkanıyor.ondan sonrada klimayı açtıkdan sonra zamanla dışarı atamağı suyu içeri veriyor.yeride ön yolcu koltuğu hizasında motor bölümünde torpidonun tam hizasınsa 5 cm ucunluğunda kısa boru göreceksin. petek olsa su eksiltir.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
yarın dediğiniz yeri bi kontrol edeceğim, kalorifer olduğunu sanmıyorum çünkü aracın suyu kırmızı ve kaloriferde bu suyu kullanıyor ama bu bahsettiğim su sarımsı. klimayıda pek kullanmıyorum ama bakalım bi yarın inceleme yapayım.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
cevaplar için teşekkürler, bugün aracımın bakımını yaptırdım aynı zamanda bu sorunumuda söyledim ama yaptıracak vaktim yoktu, onlarda kaloriferden dediler bakalım fırsat bulunca yaptırıcam.

ama kendim yapabilirmiyim acaba böyle ufak şeyler için serviste uğraşmak istemiyorum vaktim yok. o bölgedeki plastik kaplamaları çıkarmayı denedim ama olmadı sizce bu kalorifer peteği ve hortmları nerede söylermisiniz? ve o bölgedeki kaplamaları nasıl çıkarırım kırmadan :)

o petek için ön paneli komple söküyorlar.kendiniz yapmanız imkansız gibi bir şey.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
hmm uzun iş o zaman teşekkürler ben hiç elemiyim.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
kardeşim geçmiş olsun bence petekle ilgili bir durum değil.eğer klimayı açıyorsan klimanın motor kısmında suyu dışarıya açan bir parçası vardır onun ucu çok ince olduğunudan zamanla toz toprakla dolup tıkanıyor.ondan sonrada klimayı açtıkdan sonra zamanla dışarı atamağı suyu içeri veriyor.yeride ön yolcu koltuğu hizasında motor bölümünde torpidonun tam hizasınsa 5 cm ucunluğunda kısa boru göreceksin. petek olsa su eksiltir.

*tup*

schell5

Aktif Üye
Parçalar ralli otomobili gibi üst üste özel alyanlarla montajlıdır. Kendin çıkarman imkansız :( Klimadan olabilir benim doblonun klimasının filtresi toz dolmuş o nedenle sağ yolcu koltuğu paspasının orası göl gibi suyla dolmuştu. Servis filtre tozla dolduğu için dedi garantiden değiştirdiler.Belki ondan olmaz ama kilmadan olma şansıda var arızanın. Geçmiş olsun

nabolant

Azimli Üye
benim arabanın kalorifer radyatörü delikmiş paspasın orada ıslaklık vardı ayrıca cama buğu yapıyordu ,bugun baktırdım radyatörü değiştirdik orjinal radyatör 70 tl,işçilik 60tl tuttu.usta vitesin altındaki plastik kısım ,sağ tarafta topidoyu sol tarafta direksiyonun altındaki plastik söküldü komple gögüslüğü sökmedi