Aracım sabahları çalışmıyor

Djbrave51

Azimli Üye
Doblo
Adı
Murat
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Multijet
Araç Yılı
2009
Arkadaşlar merhaba 2 gün önce yoldan geldim hiç bir sorun yok yanlız sabah aracı çalıştıramadım ustayı aradım vurdur dedi çalışmadı bugünde aynı sorun oldu araç sabah soğukken çalışmıyor enjektörler söküldü fakat hiç bir sorun bulunamadı ısıtma bujilerinde de sorun çıkmadı bir kere çalıştığı zaman akşama kadar sorun olmuyor sadece sabahları yapıyor aracım 1.9 multijet d2 doblo başına böyle bir sorun gelen varmı acaba

osmanakcyn

Daimi Üye
Doblo
Adı
Osman
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Beyaz
Krank devir sensörüne baktirin derim

Djbrave51

Azimli Üye
Doblo
Adı
Murat
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Multijet
Araç Yılı
2009
Hiç bir yerde sorun görünmedi sabah bir kere geç çalışıyor ama ondan sonra hiç bir sorun olmuyor ne yapacaz bilmiyorum

Djbrave51

Azimli Üye
Doblo
Adı
Murat
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Multijet
Araç Yılı
2009
Bu sabah hiç çalışmadı çekiciyle servise gitti orda usta bastı marşa çalıştı ben kafayı yiyecem hiç bir şey bulamıyorlar

FatihKaplan

Azimli Üye
Doblo
Adı
Fatih
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Tekstil
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2012

Djbrave51

Azimli Üye
Doblo
Adı
Murat
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Multijet
Araç Yılı
2009
Yeni akü taktık aynı şu an araç pompa cı da yatıyor onlarda sorun bulamadı

FatihKaplan

Azimli Üye
Doblo
Adı
Fatih
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Tekstil
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2012
Yeni akü taktık aynı şu an araç pompa cı da yatıyor onlarda sorun bulamadı
benim eski partnerde vardı buna benzer bir sorun sabahları mazot pompası tam mazot çekemediği için çok zor çalışıyordu araba pompa ile alakalı da olabilir ki araç pompacıdaymıs kısa zamanda çözebilirsiniz inşallah

Onurakclk

Yeni Üye
Doblo
Adı
Onur
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Kedeşim
Arkadaşlar merhaba 2 gün önce yoldan geldim hiç bir sorun yok yanlız sabah aracı çalıştıramadım ustayı aradım vurdur dedi çalışmadı bugünde aynı sorun oldu araç sabah soğukken çalışmıyor enjektörler söküldü fakat hiç bir sorun bulunamadı ısıtma bujilerinde de sorun çıkmadı bir kere çalıştığı zaman akşama kadar sorun olmuyor sadece sabahları yapıyor aracım 1.9 multijet d2 doblo başına böyle bir sorun gelen varmı acaba

Onurakclk

Yeni Üye
Doblo
Adı
Onur
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Kardeşim geçmiş olsun. Aynı sorun bende de vardı 1 aya kadar sorun enjektör yada buji değil sorun aracın termostadın’da. Benimde sabahları geç marş alıyordu yerkili servise götürdüğümde tek marşta alıyordu kafayı yiyecektim enjektörleri söktürdüm baktırdım yok bişey buji kablolarına baktırdım yok bişey en son termostadına baktırdım değiştirdim sorunu çözdüm. Aynı sorun sende ki de termostadı değiştir sorun kalmıycaktır.

Djbrave51

Azimli Üye
Doblo
Adı
Murat
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Multijet
Araç Yılı
2009
Kardeşim geçmiş olsun. Aynı sorun bende de vardı 1 aya kadar sorun enjektör yada buji değil sorun aracın termostadın’da. Benimde sabahları geç marş alıyordu yerkili servise götürdüğümde tek marşta alıyordu kafayı yiyecektim enjektörleri söktürdüm baktırdım yok bişey buji kablolarına baktırdım yok bişey en son termostadına baktırdım değiştirdim sorunu çözdüm. Aynı sorun sende ki de termostadı değiştir sorun kalmıycaktır.
Geçmiş olsun kardeşim aracı çekici ile pompacıya götürdüm çekiciden indi marşa bastılar çalıştı orda bir gün yattı ertesi sabahı beklediler gene aynı şekilde sabah. Marşa bastılar çalıştı bilgisayara bağladılar enjektör de sorun yok pompa da sorun yok götür abi dediler bizim yapacak işimiz yok dediler tanıdık olduğu için bir kuruş para vermedim bugün sabah namazı kıldım camiden dönüşte bastım çalıştı ama Marş motoru sanki cansız gibi geldi bana birde yarın deniyecem inşallah çalıştır düzelmiştir

Djbrave51

Azimli Üye
Doblo
Adı
Murat
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Multijet
Araç Yılı
2009
Geçmiş olsun kardeşim aracı çekici ile pompacıya götürdüm çekiciden indi marşa bastılar çalıştı orda bir gün yattı ertesi sabahı beklediler gene aynı şekilde sabah. Marşa bastılar çalıştı bilgisayara bağladılar enjektör de sorun yok pompa da sorun yok götür abi dediler bizim yapacak işimiz yok dediler tanıdık olduğu için bir kuruş para vermedim bugün sabah namazı kıldım camiden dönüşte bastım çalıştı ama Marş motoru sanki cansız gibi geldi bana birde yarın deniyecem inşallah çalıştır düzelmiştir
Birde termostat değişeli 3 ay oldu beni ama orjinal termostat takılmadı orjinalı 400 dediler yan sanayi ye 150 ye aldım 1.9 ların termostat ı komple değişiyor

Djbrave51

Azimli Üye
Doblo
Adı
Murat
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Multijet
Araç Yılı
2009
Arkadaşlar herkese teşekkür ederim hiç bir ustanın bulmadığı sorunu kendim buldum usta kalmamış gerçekten herkes bir şey söyledi arıza şamandıra üzerindeki soket yerinden oynamış kendim tespit ettim kendim buldum 1 haftadır rezil oldum gitmediğim pompacı gitmediğim servis kalmadı

FatihKaplan

Azimli Üye
Doblo
Adı
Fatih
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Tekstil
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2012
Gözünüz aydın geçmiş olsun

sedatdurmaz

Aktif Üye
Doblo
Adı
sedat
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Ticaret
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Maalesef bizdeki ustalık sıkıntılı, ustayım diyenler ellerinde bi laptop o nederse onu diyor, eski ustalar motoru dinler tecrübe eder teşhis koyardı çünkü zanaatkarlık vardı şimdilerde aracı bilgisayara bağla al 150 lira koy teşhisi ama doğru ama yanlış geç gitsin yapıyorlar.
Sorun düzelmezsede hemen topu taca atıyolar (pompacıdaysan elektrikciye, elektrikcideysen beyinciye git v.s. ) acı gerçek

Kötü ev sahibi kiracıyı mal sahibi yaparmış

Djbrave51

Azimli Üye
Doblo
Adı
Murat
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Multijet