Doblo Aracim Çekişten Çok Düştü

ECK_80

Yeni Üye
Adı
ENES CAN
Meslek
SATIŞ VE MUHASEBE SORUMLUSU
Modeli
Renk
BEYAZ
Aracım 2014 model cargo plus 59.000 de aracım çekişten aşırı derecede düştü servise götürdüm aracımız gayet normal dediler ama insan bindiği aracı bilmez mi eskisi gibi çekmiyor yorgun gibi sanki araç ben pompa enjektör diye düşünüyorum ama araç garantili olduğu için ellemiyorum bir yardımcı olur musunuz...?

mesut170

Onursal Yönetici
Adı
Mesut UÇMAZ
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
crono gri
Osmaniyeli kardeşim ailemize hoş geldin.Aracının km sine göre çekiş gücünden düşmesi ilginç. Yani km az.Bunun sebebi yakittan tut hava filtresi enjektörler vb. Şeyler olabilir.
Bu arada 5 yıl Osmaniye'de kaldım

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@ECK_80
hoşgeldin keyifler pompayla ilgili sorularını tokat il yöneticimiz ile görüş bi isterse @yncosman60

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

ECK_80

Yeni Üye
Adı
ENES CAN
Meslek
Modeli
Renk
BEYAZ
@mesut170
Hoş buldum üstat yakıt olarak 3 yerden alıyorum shell,opet,petrol ofisi bu 3 yerden başka alımıyorum ama anlamadım gitti yolun düşerse yine beklerim üstat gel misafirim ol

OsmanYılmaz

Onursal Tokat Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Doblo
Adı
OSMAN YILMAZ
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Dizel Araç Pompa ve Enjektör Bakım
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
beyaz
Hoş Geldiniz Pompa ve Enjektör aracı garanti dışı yapmaz arizalansada garantiye girmez 1000 de bir belki girer turbo gücü enjektör pompa önemli belki baskı balata da sorun olabilir iyi kavrayamaz oda etkileyebilir

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@ECK_80
nedemek görevimiz

ECK_80

Yeni Üye
Adı
ENES CAN
Meslek
Modeli
Renk
BEYAZ
@yncosman60
Saol Osman başkanım 60.000 bakımında servise yine sorunumu bildiriyim olmadı senin verdiğin önerileri deneyeceğim 40.000 bakımında Z Rot ve Devirdaim değişti 50.000 bakımında amortisör bilyası ve devirdaim 2. kez değişti direksiyonu çevirirken sol tekerden ses geliyordu ve su genleşme kabı(radyatör yedek su deposu) sürekli eksiltme yapıyordu onlar düzeldi şükür 60.000 bakımı geliyor hayırlısı

ECK_80

Yeni Üye
Adı
ENES CAN
Meslek
Modeli
Renk
BEYAZ
@yunus0635
Seve seve başkanım

mesut170

Onursal Yönetici
Adı
Mesut UÇMAZ
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
crono gri
@ECK_80
İnşallah Osmaniyeye gelince tanışırız Osmaniye ile bağım 25 yıl öncesine dayanıyor 2007-2012 orada polislik yaptım.Ora benim ikinci memleket sayılır

MultijetSayko

Azimli Üye
Adı
Yavuz
Turbo sesini dinlediniz mi ? Herşey normal mi ?

Eğer normal ise MJet araçlarda ilk bakılan şey Debimetre kontrolüdür. Bunu tarifim üzerine siz de yapabilirsiniz.

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@ECK_80
sağolasın reisim

ECK_80

Yeni Üye
Adı
ENES CAN
Meslek
Modeli
Renk
BEYAZ
@MultijetSayko
Ben bunun basınç müşürü var motorun üzerinde onun soketini çıkardım öyle denedim değişmedi ya diyorum katalizör doldu yada turbo tam açmıyor ama şunu fark ettim belkide bana öyle geliyor bazen öyle bir gidiyor ki araba o çekmeyen araba oluyor sana uçak yinede senin dediğin debimetre ölçümünü yapalım

MultijetSayko

Azimli Üye
Adı
Yavuz
@ECK_80

Hava filtresi kontrolü ve debimetre kontrolünden sonra sıkıntı yoksa atmosferik bir etki olabilir diyorum.

Bazen yüksek rakımlara çıkıldığında ECU'nun bunu ayarlaması uzun sürüyor ve yeterli hava alamıyor araç. Fişek gibi giden araba sanki gitmez oluyor.

son viteste 4000 dd çıkabiliyorsa araç motordan şüphe etmenize gerek kalmaz diye düşünüyorum.

SeSaSu

Yeni Üye
Doblo
Adı
Sedat Samet suveren
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
@ECK_80

Hava filtresi kontrolü ve debimetre kontrolünden sonra sıkıntı yoksa atmosferik bir etki olabilir diyorum.

Bazen yüksek rakımlara çıkıldığında ECU'nun bunu ayarlaması uzun sürüyor ve yeterli hava alamıyor araç. Fişek gibi giden araba sanki gitmez oluyor.

son viteste 4000 dd çıkabiliyorsa araç motordan şüphe etmenize gerek kalmaz diye düşünüyorum.
Merhabalar, konuyu hortlatıyorum ama ben Manisa dan kayseriye 1.3 mj 2009 getirdim. Aldıktan 3 hafta sonra aynı bu şekilde çekiş problemi çıktı. Yola çıkmadan tüm filtreleri ve motor yağını değiştim. Gelince Şanzıman yağını, Kızdırma bujilerini, Turbo hava hortumunu ve hava filtre kutusunu değiştim. Kutu kırıktı. Aniden çekmemeye başladı. Gaza bassan da gitmiyor. Rakım değiştiği için olabilir mi acaba? Ustaya götürdüm. Sensörleri spreyledi. Rakımı ecu hesaplar mı veya düzelir mi? Yeni konu açmak istemedim

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Merhabalar, konuyu hortlatıyorum ama ben Manisa dan kayseriye 1.3 mj 2009 getirdim. Aldıktan 3 hafta sonra aynı bu şekilde çekiş problemi çıktı. Yola çıkmadan tüm filtreleri ve motor yağını değiştim. Gelince Şanzıman yağını, Kızdırma bujilerini, Turbo hava hortumunu ve hava filtre kutusunu değiştim. Kutu kırıktı. Aniden çekmemeye başladı. Gaza bassan da gitmiyor. Rakım değiştiği için olabilir mi acaba? Ustaya götürdüm. Sensörleri spreyledi. Rakımı ecu hesaplar mı veya düzelir mi? Yeni konu açmak istemedim
Önce bilgisayara bağlatıp bakmak lazım.