araçda sigara içiyormusunuz

geremy

Onursal Kurucu
ben sıfır aldım ve hiç içmedim kimseyede izin vermiyorum.
çok memnunum*clap*

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
geremy kardeş be alalın 7-8 ay oldu sanırım daha önceden içilmiş. Ama ben zararın neresinden dönersen kardır mantığı ile babama bile içirtmiyorum. Babam diyor o kadar para verdik bi şöyle püfür püfür sigara içemeyecekmiyiz diyor.

MURAT: Hayır baba *sarcasm*

geremy

Onursal Kurucu
imkansiz tarafından yazılan metin:
kendim sigara kullanmıyorum ama araçta malesef kıramadığım insanlar sigara içiyorlar :|

sigara içmediğin için tebrik ederim.
ama sigara içmeyenin yanında evinde arabasında sigara içmek bana ters geliyor.insanın biraz saygı göstermesi lazım değilmi.
ben sigara içilmeyen evde-otoda-dükkanda kesinlikle içmem.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
abiler 99 dan beri araçlarımda sigara içmek,sigara ile binmek,sigara içmeyi teklif etmek,herhangi bir amaçla küllük yada çakmağı kullanmak tehlikeli ve yasaktır,

geremy

Onursal Kurucu
RAPTOR tarafından yazılan metin:
abiler 99 dan beri araçlarımda sigara içmek,sigara ile binmek,sigara içmeyi teklif etmek,herhangi bir amaçla küllük yada çakmağı kullanmak tehlikeli ve yasaktır,

umarım uyarı işaretleri vardır aracında.
geçen yıl koca konyada arabaya yapıştıracak sigara etiketi bulamadım deli oldum.
şimdi ön camın üst köşelerinde şeffaf çıkartma var.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
geremy tarafından yazılan metin:
RAPTOR tarafından yazılan metin:

umarım uyarı işaretleri vardır aracında.
geçen yıl koca konyada arabaya yapıştıracak sigara etiketi bulamadım deli oldum.
şimdi ön camın üst köşelerinde şeffaf çıkartma var.

uyarı işareti yapıştırmadım ama arabama binecek olanı peşinen uyarıyorum.o çıkartmalardan burda heryerde satılıyor lazımsa yollayabilirim.

uzun yolda da veriyorum istedikleri zaman 10 dakika çay sigara molası içen içiyor çaylarıda ben ısmarlıyorum (şirketten) (hatta nadiren arada bitanede ben telliyorum)ama koku uzaklaşmadan araca binmek yine yasak.

geremy

Onursal Kurucu
ben doblodan önceki araçlarımda içiyor ve içirtiyordum.(2.el di onlar)
dobloyu sıfır alınca içindeki o sıfır kokusuna kıyamadım.
şehir içi pek problem olmuyor.
şehir dışıda saat başı mola vererek hem dikkatimi toparlıyorum hemde kuralımı bozmuyorum.
ayrıca 2 küçük çocuğum var yazık onlara

Pasam

Daimi Üye
Bende izin vermem içmeye hiçbirsekilde cok kötü oluyor koku siniyor.Kendimde içmiyorum zaten yasım 18

geremy

Onursal Kurucu
içmediğine sevindim bende kısa zamanda bırakmayı düşünüyorum.bir kaç başarısız girişimim oldu şimdiye kadar.
inşallah yeni yıla sigarasız girerim.

Mehmet

Azimli Üye
Bizde Arabayı Alalı 2-3 Ay Oldu Kimseye Sigara Veya Bişi Yedirtmiyorum. Hem Vıp Oldugu İçin Deri Kolutuk yanarsa bayağı Bir Masraf Olur . Ama ßizim Arabadada Daha Önceden Sigara İçilmiş . Bende kardelenkurt kardeşimize katılıyorum zararın neresinden dönülürse kardır...

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
geremy 28.500 tl yi (bir kalıp para) peşinen bayiye verince daha bi kıymetli oluyor dimi.içinde ne sigara içebiliyosun ne çamurlu ayakla binebiliyosun.bende aynısını yaşıyorum!

hatta ilk arabamda aldığımda 26.000 km deydi üstüne çıkan kediyi baltayla kovaladım yakalayamayınca bi şarjör mermi attım peşinden şerefsizin.aradan 10 sene geçti hala aklıma gelince cinlerim tepeme çıkıyor! *bugs*

hsn3414

Daimi Üye
ilk 3 ay babam bile sıfır kokusuna dayanamadı bende izin vermedim ama artık malesef arada içiyor tabi oda araba bende olmadığında geçen iç temizlik yaptım sinyal kolunun arasından bile sigara külleri süpürünce tartıştık baya hatta ama en güzeli içmemek ben sigara kullandığım halde arabadayken sigara kullandığım aklıma bile gelmiyor

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
topaloglu tarafından yazılan metin:
yeni yasaya göre sanırım tüm kapalı mekanlarda ( araç içerisi bu kategoriye girmeli diye düşünüyorum ) içmek ve içilmesine göz yummak suç...yanlışsa düzeltin

araç içinde de yasak aslında. Şöyle yasak meseala 2 kişi arabada gidiyorsunuz biriniz sigara içiyor polis çevirdiğinde içenin yanındakine polis soruyor rahatsızmısınız, şikayet var mı diye. Varsal işlem yapılıyor. Yoksa zaten yoktur bişi olmuyor. Ticari takside hiç kimse içemiyor ama.

bunyas288

Daimi Üye
Valla arkadaşlar ben arabama binenlerden sigara içmemesini istiyorum. Kusura bakma *sarcasm*diye belirtiyorum. Böyle durumlarda sigara içenin anlayışlı olması gerekir.:|

diamond

Saygın Üye
İçiyorum valla her küllük yerine sol bacağımın kenarından yere döküyorum külünüde :) döşemelerin bazı yerlerinide yaktım araçta içtiğim sigara kadar başka yerde içtiğimden tat alamıyorum

selcukan43

Daimi Üye
Aslaaaaaaa içirtmem arabamda hiçkimseye sigara.. bende ailemle yola gittiğimde canı sigara istediklerinde duruyom yolda dışarıda içiyolar geliyolar.. sigara kokusundan nefret ederim. kendimde kullanmıyorum zaten boğuyor tıkıyor beni kokusu bile. kokulara karşı çok allerjim var sigara kokusunu sevmediğim gibi tam aksine güzel kokularada bayılıyorum. arabamda mutlaka koku bulundururum :) en son kokulu paspas aldım mükemmel kokuyo arabanın içi maşallah. size de tavsiye ederim..

ERCAN

Daimi Üye
vallahi 25 sene sigara içtim hiç bişe anlayamadım..2006 martından bu tarafa .. sigarayı tamamen bıraktım... ölesiye kadar allah nasip etmesin..içenleri allah kurtarsın..