Yardım Araç Kalioferi açınca su eksiltiyor

enis53

Azimli Üye
Doblo
Adı
Enis yıldız
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Öncelikle merhaba aracım da ki sorunu bulamadım hangi ustaya gitsem onlar da anlayamadılar, kendimi burda buldum , Aracım 1.3 Multijet 2008 model 310.000 km de aracım ın Kaliofer peteği , devirdaim , termostat ve kaliofer hortumları değişti ancak sorun gene devam ediyor aracım da kaliofer açmadan kullandığım zaman su eksiltme yapmıyor hatta su yükseliyor ancak bağzen de su eksiliyor minimumdayken diğer akşam max çizgisinde oluyor neden böyle bi durum oluyor bilmiyorum diğer sorun ise kaliofer açık ken su eksiltiyor ama bağzen de eksiltmiyor kaliofer açık ken de genelde araca yüklendiğim zaman eksiltme yapıyor . Ben sorunu bulamadım yardımcı olurmusunuz

Doblolara fısıldayan adam

Doblo 3 pluspack 2012
Doblo
Adı
Aykut
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Silindir kapağınızdan yapar

enis53

Azimli Üye
Doblo
Adı
Enis yıldız
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
egzozdan beyaz duman vs hiçbir belirti yok yedek su deposu da normal baloncuk yok

enis53

Azimli Üye
Doblo
Adı
Enis yıldız
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Evet ön taraf yerler ıslak

enis53

Azimli Üye
Doblo
Adı
Enis yıldız
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Kaliofer peteği ve çelik hortumları değişti , çelik hortum da ıslaklık da yok kuru

archeron

Daimi Üye
Doblo
Adı
Yusuf
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.2
Araç Yılı
2001
Renk
Gümüş
Öncelikle merhaba aracım da ki sorunu bulamadım hangi ustaya gitsem onlar da anlayamadılar, kendimi burda buldum , Aracım 1.3 Multijet 2008 model 310.000 km de aracım ın Kaliofer peteği , devirdaim , termostat ve kaliofer hortumları değişti ancak sorun gene devam ediyor aracım da kaliofer açmadan kullandığım zaman su eksiltme yapmıyor hatta su yükseliyor ancak bağzen de su eksiliyor minimumdayken diğer akşam max çizgisinde oluyor neden böyle bi durum oluyor bilmiyorum diğer sorun ise kaliofer açık ken su eksiltiyor ama bağzen de eksiltmiyor kaliofer açık ken de genelde araca yüklendiğim zaman eksiltme yapıyor . Ben sorunu bulamadım yardımcı olurmusunuz
su seviyesine her daim araba en az 1 gün soğuduktan sonra bakıyorsunuz değil mi? eğer kalorifer açtığınızda yapıyorsa sistemde/petekte hava oluşuyordur (ki hiç ihtimal vermiyorum), peteği dikkatle dinlerseniz sabahları ilk çalışmada fıkı fıkı fıkı ses yapar. aracın su seviyesine sıcakken bakılmaz, 1 gün yattıktan sonra bakılır. Islaklık var demişsiniz, peteği takarken yanlış bir kurulum yapmış olabilirler ya da hortumların göğüslük seviyesindeki kabine giren hortumlarından damlıyor ve aşağı kadar inmeden yere damlıyor. Bence yanlış kurulum ya da kaçıran hortum, o ringleri yanlış takmış olabilirler vs.

enis53

Azimli Üye
Doblo
Adı
Enis yıldız
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Hava olduğunu hiç zannetmiyorum havasını fazlasıyla aldım ,Galiba içerideki su antifirizli su olduğundan kaynaklı kurumuyor ,peteği değiştirmediğim zamandan kalma olabilir olduğu yerde morun tam altında antifiriz olduğunu gördüm kriko ile kaldırdım baktım aracın altına heryere su bulaştığı için kaçağı bulamadım ilk önce motorun altını güzelcene yıkatmam gerekli sanırım . İstanbul İçi güzel motor altı yıkayan önerebilceğiniz biyer varmı teşekkürler

farukduru

Azimli Üye
Doblo
Adı
Faruk
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.4
Araç Yılı
2006
Renk
Gri
su seviyesine her daim araba en az 1 gün soğuduktan sonra bakıyorsunuz değil mi? eğer kalorifer açtığınızda yapıyorsa sistemde/petekte hava oluşuyordur (ki hiç ihtimal vermiyorum), peteği dikkatle dinlerseniz sabahları ilk çalışmada fıkı fıkı fıkı ses yapar. aracın su seviyesine sıcakken bakılmaz, 1 gün yattıktan sonra bakılır. Islaklık var demişsiniz, peteği takarken yanlış bir kurulum yapmış olabilirler ya da hortumların göğüslük seviyesindeki kabine giren hortumlarından damlıyor ve aşağı kadar inmeden yere damlıyor. Bence yanlış kurulum ya da kaçıran hortum, o ringleri yanlış takmış olabilirler vs.
mükemmel anlatım teşekkürler 👍