Araç geç çalışıyor

Alparslan Bilek

Azimli Üye
Adı
Alpaslan
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
Gri
Merhabalar 2007 model 1.3 m doblo var bende geçen gün yolda kaldım arabayı çalıştırıcam derken aküyüde bitirdim. tamirhaneye götürdüğümüzde yakıt motorunu arızalı oldunu öğrendik değiştirdik bu süre içinde enjektörün orada müşür varmış onun tıkalı oldunu öğrendik temizlettim iyice suan araca geç çalışıyor gaza basarak bazen 1. denemede bazen 2. denemede çalışıyor. gaza basmazsam hiç çalışmıyor ısıtma bujisi arızasıı gözukuyor daha onceden de gözukuyordu tek marşda alıyordu araba bujileri de gösterdım hiçbir sıkıntı yoktu sorunu ne olabilir acaba ? lütfen enjektör demeyin takım olarak 0 aldım bozulursa yakarım arabayı :D

Escobar

Yeni Üye
Adı
Murat kıyar
Bende de 2014 modeli var motoru ısındıgı zaman geç calisiyor soğukken hiçbir şey yok

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Bizim 2010 fiorino da geç çalışıyor. D1 doblo yaz kış fark etmez hemen çalışıyor. Fiorino bazen kontağı açıp çok bekleyip marşa bastığın zaman üç dört saniyede zor alıyor

Alparslan Bilek

Azimli Üye
Adı
Alpaslan
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
Gri
sorunun kaynağı 2 tane 1.si yakıt pompası söküldü aşınan yerleri zımparalayıp temizlediler plastik kısımları değiştirdiler 2. si ise Yakıt Basınç Sensörü diğer adı yakıt müşürü benden önceki sahibi sanırım yakıt pompasını temizletmediği için motor basıncı düşük gözüküyor bilgisayarda bunun yerine müşürün ucunu kesip etrafını yapıştırarak deliği tıkayıp basıncı arttırmaya calışmışlar hal böyle olunca araba hem tek marşta çalışmıyor hemde motor arızası veriyor du şimdi hiçbir sorunu kalmadı eğer sizdede aynı sorun varsa bu sorun yakıt tankındaki yakıt motoruna kadar gidiyor bilginize. Konu kilit Lütfen

Alparslan Bilek

Azimli Üye
Adı
Alpaslan
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
Gri
sorunun kaynağı 2 tane 1.si yakıt pompası söküldü aşınan yerleri zımparalayıp temizlediler plastik kısımları değiştirdiler 2. si ise Yakıt Basınç Sensörü diğer adı yakıt müşürü benden önceki sahibi sanırım yakıt pompasını temizletmediği için motor basıncı düşük gözüküyor bilgisayarda bunun yerine müşürün ucunu kesip etrafını yapıştırarak deliği tıkayıp basıncı arttırmaya calışmışlar hal böyle olunca araba hem tek marşta çalışmıyor hemde motor arızası veriyor du şimdi hiçbir sorunu kalmadı eğer sizdede aynı sorun varsa bu sorun yakıt tankındaki yakıt motoruna kadar gidiyor bilginize.

Onurakclk

Yeni Üye
Doblo
Adı
Onur
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Merhabalar 2007 model 1.3 m doblo var bende geçen gün yolda kaldım arabayı çalıştırıcam derken aküyüde bitirdim. tamirhaneye götürdüğümüzde yakıt motorunu arızalı oldunu öğrendik değiştirdik bu süre içinde enjektörün orada müşür varmış onun tıkalı oldunu öğrendik temizlettim iyice suan araca geç çalışıyor gaza basarak bazen 1. denemede bazen 2. denemede çalışıyor. gaza basmazsam hiç çalışmıyor ısıtma bujisi arızasıı gözukuyor daha onceden de gözukuyordu tek marşda alıyordu araba bujileri de gösterdım hiçbir sıkıntı yoktu sorunu ne olabilir acaba ? lütfen enjektör demeyin takım olarak 0 aldım bozulursa yakarım arabayı :D

Aynı sorun bende de vardı. Yetkili servise götürdüm bujilerden dedi bujileri değiştirdim yine aynı sorun oldu normal sanayideki bi ustaya götürdüm sorun termostad’mış değiştirdim şimdi sorun kalmadı. Bende enjektörlerden şüpheleniyordum ama sorun termostadmış göster istersen

Alparslan Bilek

Azimli Üye
Adı
Alpaslan
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
Gri
Aynı sorun bende de vardı. Yetkili servise götürdüm bujilerden dedi bujileri değiştirdim yine aynı sorun oldu normal sanayideki bi ustaya götürdüm sorun termostad’mış değiştirdim şimdi sorun kalmadı. Bende enjektörlerden şüpheleniyordum ama sorun termostadmış göster istersen
Termostat ve müşürünü daha önce değiştirdim zaten sorunun kaynağı 2 şey 1.si yakıt pompası 2.si 2. si ise Yakıt Basınç Sensörü diğer adı müşürü 2 sinide değiştirdim ve enjertörleri temizlettim sorun yok tek marşda alıyor hatta daha dinamo daha ilk turundayken alıyor

Porsin

Yeni Üye
Doblo
Adı
Yasin Yurtalan
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı