SeSaSu

Yeni Üye
Doblo
Adı
Sedat Samet suveren
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Merhabalar, ben Manisa dan 1.3 mj 2009 doblo aldım. Kayseride yaşıyorum. Aranızda yeniyim. Aldıktan 3 hafta sonra aynı bu şekilde çekiş problemi çıktı. Yola çıkmadan tüm filtreleri ve motor yağını değiştim. Gelince Şanzıman yağını, Kızdırma bujilerini, Turbo hava hortumunu ve hava filtre kutusunu değiştim. Kutu kırıktı. Aniden çekmemeye başladı. Gaza bassan da gitmiyor. Rakım değiştiği için olabilir mi acaba? Ustaya götürdüm. Sensörleri spreyledi. Rakımı ecu hesaplar mı veya düzelir mi? Elm327 aldım onunla bir bakacağım ama anlamadım. Bir de yakıt filtresini takarken çok fazla gres sürdü usta. Acaba o mu tıkadı.

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Akış metreyi sokup denediniz mi? Turbo hortumlarını degistiniz herhalde iyi sikilmadigi taktirde kaçak olabilir. Akış metre hortumuna bir bakın turbo girişinden çıkarsa çekiş düşürür ses bile yapmıyor bazen

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@Ayd başkanımızla görüş @SeSaSu sana iyi bir usta ayarlasın

SeSaSu

Yeni Üye
Doblo
Adı
Sedat Samet suveren
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Kayseride
Akış metreyi sokup denediniz mi? Turbo hortumlarını degistiniz herhalde iyi sikilmadigi taktirde kaçak olabilir. Akış metre hortumuna bir bakın turbo girişinden çıkarsa çekiş düşürür ses bile yapmıyor bazen
Dün akşam arkadaşın tavsiyesi üzerine denedim. Ve bir fark görmedim ama birşey fark ettim. Araba uzun süre durduğunda ilk çalışma anında herşey normal. Gazı gayet hassas algılıyor. 5-6 sefer bas çek yapınca zorlanmaya başlıyor. Hortumları ustaya gösterdim. Sıkılıkları iyi. Çok küçük bir kaçak var ama çokta önemli değil gibi duruyor.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
wastgate kontrol ettir.

SeSaSu

Yeni Üye
Doblo
Adı
Sedat Samet suveren
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Arkadaşlar Turbo hortumu patlamış sorun çözüldü sayılır. Manifoldda kaçak var onu da yaptıracağım.

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli