Bilgi Anadolu yakasında usta

burmedem

Yeni Üye
Adı
metin
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2005
Arkadaşlar herkese selamlar,
Bende artık bugün aracımı alarak aranıza katıldım. Aracım 2005 model Doblo Cargo 1.9 JTD . Öncelikle emeği geçen herkese çok teşekkürler çok güzel bir forum olmuş.

Nacizane benim de bir kaç sorum olacak. Forumda araştırdım ama bulamadım.

İstanbul Anadolu yakasında bir usta yada servis önerisi olacak varsa değerlendirmek isterim.

Bugün Beylikdüzünden Çekmeköye araçla ilk defa geldim.

Expertiz raporunda yoktu ama sürerken ben ufak tefek eksiklikler hissettim.

Öncelikle sıvı ve filtre bakımları yapılacak.

sonrasında ;

Araç ilk çalıştığında hareket ettikten hemen sonra ısıtma buji ışığı yanıp sönüyor bir kaç dakika içerisinde sönüyor. Giderken hiç yapmadı ama her ilk çalıştırdığımda bir müddet yanıp sönüyor. Isıtma bujisi olabilir diye düşünüyorum yada rölesi. Birkaç yerde su karıştığından olabilir denmiş. Aslında alet edevatım var elimde yatkındır. Isıtma bujilerini benim değiştirmem sıkıntı açar mı yoksa direkt ustaya mı değşitirsem.

Araç bana yolda çok geziyor gibi geldi. 80 90 arası titreme yapıyor Rot balans diye düşünüyorum.

Direksiyonda sürekli sanki bir sağa sola oynama var boşluk gibi özellikle virajlarda sanki bir tık sağa sola kayıyor gibi tedirgin oluyor insan. Buna bir yorum getiremedim. Belki kutu yada başka bir şey.

HAvalandırma 0-1-2-3 düğmesi sağa sola oynuyor ama klima açmıyor. Tipik bir arızaymış sanırım. düğmeyi değiştirsem olacak gibi yarın bir bakacağım. ama nasıl söküldüğünü bir bulmam lazım.

Alırken Expertiz bunlarla alakadar hiçbirşey söylemedi. Sadece klimayı deneyemedik dedi. Bence boşuna para verdim gibi. Bana tek artısı aracın beygir gücü normalde 105 olmasına rağmen 70 çıktı . usta aracın altına yattı ve tam manifolttan çıkan egzos boğumunun olduğu yer sanırım bir darbe sonucu büzülmüş ve sağlıklı boşaltım yapamıyor. Bu beygiri çok etkiler büyük ihtimalle bu yüzdendir dedi. doğrumudur acaba ?

Usta tavsiyenizi bekliyorum. Aileden olması tercihimdir. Aileden olursa avrupa yakasına da geçerim aslında sıkıntı değil hem arada bir gider goygoy da yaparız.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

ErhanÇelik

İSTANBUL YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Erhan ÇELİK
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Cam ve ayna dekorasyon
Aracınız