Ali Uğurlu Hasarlı Araç Satmaya Çalıştı!

hsnunal

Yeni Üye
Adı
Hasan
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2017
Bugün(17.02.2017) Ankara Fiat Bayisi Ali Uğurlu'ya sıfır km Fiat Doblo Trekking model bir araç almak için gittim. Müşteri temsilcisi Ali bey ile test sürüşü yaptık ve oturup çay eşliğinde pazarlığa başladık. Ali bey ellerinde tek araç olduğunu ve onun da beyaz renk olduğunu söyledi. İlerleyen aşamada Müdür Bülent bey pazarlığa dahil oldu. Bülent bey kayıtlara bakıp ellerinde bir de kurşun gri renk bir araç olduğunu ve daha eski stok olduğu için daha uyguna verebileceğini söyleyip 64.000 TL fiyat teklif etti. Önce başka araç yok deyip sonra var demelerinden biraz kuşkulandım. Ben de pazarlığa devam etmeden önce sadece rengini görmek için arabayı görmek istedim, çünkü beyaz renkli arabayı detaylı bir şekilde incelemiştim. Teras kattaki arabaya sağdan soldan baktım. Ön taraf dar park edilmişti, tam geri dönecekken bir de önden bakayım diye döndüm. Bir de baktım ki; ön tampon 5 cm düşmüş ve bir kısmı tamamen delik olan bir hasar var. Sonra indim ve kibar bir şekilde el sıkışarak oradan ayrıldım.
Müdür arkadaşın ellerindeki hasarlı araçtan haberdar olmadığına ihtimal vermiyorum. Bana hasarlı aracı satmaya çalıştılar. Bu en hafif tabiriyle sahtekarlıktır ve müşteriyi ahmak yerine koymaktır.
Sizin de başınıza gelebilir, dikkatli olun diye paylaşıyorum.

arda2000

Saygın Üye
Adı
Arda
Modeli
Renk
Saklı Bahçe
İşte buna sebebiyet vermemek için.
Kaportayi komple kontrol etmek lazım
Rutuslu araç sattıklarını bilirim.
Hiç güvenmiyorum o yüzden.

Size çok geçmiş olsun.
Umarım bir daha olmaz.

Bunla ilgili bir anim var.

1998 yada 1999 da
0 Renault Kango panpa almistik.
Evin üst katından bakınca tavanda boyanin zedelenmesi olan 1 cm çapında yer gördüm. Aldığımız yer araci geri almadi.boyarim dedi. Bizde pek ugrasmadik o şekilde boyayıp kullandık.

Akingultek

Azimli Üye
Adı
Akin
Meslek
Teknik ogretmen
Modeli
Renk
Gri
Gecmis olsun . Bayilerde bunu yaparsa yuh artik

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

hsnunal

Yeni Üye
Adı
Hasan
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2017
Teşekkür ederim. Ucuz atlattım. Konuyu Fiat'a da ilettim, cevap bekliyorum.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor