akü tercihi

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Vsr role kullanır doğru kalınlıkta kablo ve doğru bağlantı yapılırsa sorun olmaz.
IMG-20210214-WA0087.jpg

rastisss

sabri satılmış-manisa
Doblo
Adı
sabri
Kan Grubu
A RH +
Meslek
işçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Conformatic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
siyah
doblo 2 72 amper inci akü 3 sene hala canavar gibi maşallah

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Alternatör zarar görmesin? Kapasitesi belli . Şimdi 2x72 amper doldurmaya calisacak
Abi şuanlık bi sorun yokk bakalım alternatörde. Aküler dolu taktım bitirmemeye çalışıyorum geçen bi gider gibi oldu ufak eğlencemiz oldu son ses açtık kontak kapalı 4 saat falan yaklaşık dinledik marş biraz nazlı oldu ama düzeldi 🤣 inşallah olmaz abi 👍

ismail5557

Azimli Üye
Doblo
Adı
ismail çetin
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
72 amper varta öneririm bende D2 doblaya taktım marş çok fark etti kış ayında daha sağlıklı olur inci de olabilir

Mehmetalibagcı

Şehitkamil Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Doblo
Adı
Mehmet ali BAĞCI
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronikci
Aracınız
Doblo
Modeli
Easy
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
2005 in 10 cu ayında aldığım doblomun orjinal aküsü çok iyi dayandı..daha değiştireli 4 ay oldu..üzerindeki akü 50 amperdi..serviste 60 amper daha iyi olur dediler.. 60 amper taktırdım..
Şaka

Kysr50

Azimli Üye
Doblo
Adı
YALÇIN
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Mutlu akü kullandım. 3,5 sene gitti.

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Az gitmiş, araci nasıl kullandığınızda önemli yatan yada sık kullanılmayan durumlarda yıpranma daha çok olur
Aracımın aküsü mutlu fabrikandan öyle geldi kışın yatıyor yazın çalışıyor 5 yılı geçti alalı.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
2014 model sıfır aldığım 1.3 multijet orjinal akü 6 yıl gitti.Çok kullanmam fakat en az haftada bir çalıştırırdım.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Hatta hala kullanıyordum yetkili serviste cihaza bağladılar akünün eli kulağında dediler bende değiştirdim yolda çoluk çocukla akü sorunu yaşamaktansa dedim.6 yılda normaldir.

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Akü kısmet işi bazen kısa sürede de arıza verir.Mutlu iyi akudur 14 sene kullanan arkadaşım vardı anca yıprandı bazense böyle olur soğuk akünün düşmanı özellikle soğuk yerlerde daha sıkıntı oluyor bu olay

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Benim arka yedek akü tesisatın olan bigün başlığı sökemedim diye elimdeki anahtarla kanırttım. Şimdi üstüde kapalı. Arabayı satarken bi açtım elimin yumruğundan büyük oksit 🤣 orda cumhuriyet kurmuş takılıyor. 🤣🤣 Ama her ne hikmetse 1 sene attı beni o durumda 🤣 72+72 aküydü benim konu baya eski önceki yorumlarımda yazdıydım. 2 tane 38lik besliyodum yetmiyo diye çif akü yaptıydım. Bi mahalle sabah beni kaldırıyor sana zahmet sana zahmet senin araba şöylede böylede aslansında yünsün kılsın vs vs herkeze takviye yaptığımı hatırlıyorum artık alarm kurduydum. Kış geldi gene ama... Ne araç kaldı ne akü... Diycem şu ki vartadan almıştım blue olan model oksitli halde beni yolda koymadı. Hugel aldım tesisat için bi müzik dinledik akü arkada can çekişti sıfırladı kendini 🤣 ne kadar çok para okadar çok kalite der el oğlu 🤣🤣

serhadKARS

Yeni Üye
Doblo
Adı
Yakup
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Merhaba. 2020 doblo cargo maxi plus pack 95 bg aracım var. Arıza tespit cihazında radyo teyp arızası veriyor ustaya sordum akü de sorun var dedi. Araçta 50 amper akü var. Gün içinde 10-15 kez start stop yapınca akü zayıflıyor marş basmadığı bile oluyor. Youtube da Teyp araçtan kontak kapaliyken bile güç çekiyor bu sebeple akü bitiyor diye yorum yapanlar var. Böyle bir sorunla karşılaşan varmı yardımcı olur musunuz

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Merhaba. 2020 doblo cargo maxi plus pack 95 bg aracım var. Arıza tespit cihazında radyo teyp arızası veriyor ustaya sordum akü de sorun var dedi. Araçta 50 amper akü var. Gün içinde 10-15 kez start stop yapınca akü zayıflıyor marş basmadığı bile oluyor. Youtube da Teyp araçtan kontak kapaliyken bile güç çekiyor bu sebeple akü bitiyor diye yorum yapanlar var. Böyle bir sorunla karşılaşan varmı yardımcı olur musunuz
Amper düşük kalıyor biraz daha güçlü örneğin 72lik start stoplu akü takabilirsiniz kısa süre gitmiş daha 3 yılı dolmamış teyp normalde kontağa bağlı olmalı kaçak varsa bir elektrikçiye göstermelisiniz teyp arkasında şasi yapıp yapmadığını kontrol edebilir.Teyp arızası yeterli güç çekmediğinden verebilir bu başka şeylerde olabilir bazısında anlık airbag, fren arızası veriyor