Doblo AKS arızası bilgilendirme

YASİNAÇIKYER

Saygın Üye
Doblo
Adı
YASİN
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
EMLAK TAHAKKUK
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
BEYAZ
Olay dün sabah başıma geldi. hareket ettikten 1 km sonra ışıklarda bi kütürtü oldu araçtan indim baktım bir sıkıntı yok, devam ettim diğer ışıklarda bi kütürtü daha geldi yerler buzlu olduğundan muhafazanın içine buz parçası girdiğini düşündüm fakat ses çok fazla artınca sağa çekip durdum birdaha da hareket edemedim belirtiler baskı balata bitmesi ile birebir aynı vitese taktığınızda hiçbir hareket olmuyor. debriyaj balatam dipte kavradığı için hiç ihtimal vermedim araştırmaya başladım aks kırıldığında da aynı durumlarla karşılaşıldığını öğrendim. testi ise şu şekilde imiş iki tekeride havaya kaldırıyorsunuz vitesi bir e takıp tekerleri döndürüyorsunuz boş bir şekilde dönen teker deki aks arızalı dönmeyen de sıkıntı yok demekmiş. tabi arızalı olan tamir edilirken diğerinin de kontrol edilmesi gerekirse tamirinin yapılması tavsiye ediliyor.
Bilgilendirme amaçlı paylaşmak istedim.Umarım kimsenin başına gelmez.

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Geçmiş olsun , önceki skoda favoritimde başıma gelmişti. Başına gelmeyen kullanıcılara umarım faydalı ve Tecrübe olur.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Geçmiş olsun

YASİNAÇIKYER

Saygın Üye
Doblo
Adı
YASİN
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
EMLAK TAHAKKUK
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
BEYAZ
@fthpl
@MEHMET78
teşekkürler. benimde önceki araba favoritti :) 136L müthiş basit ve etkili bir arabaydı.

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
@YASİNAÇIKYER

93 135L vardı, baya masraf ettim. Belli zamandan sonra herşeyini kendin yapıyorsun. Komple radyatör su hortumları termostat vb söküp kendim yenilediydim.. Hadi gel dobloda yap :)

Suyu yağı kontrol ediorum, askeri sistem GESTAY yani, kaputu kapatıyorum. Belki 1 kaç sene sonra ufaktan başlarım birşeyleri kendim yapmaya ama favorit kadar musait deil..

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@fthpl
Elektrik-elektronik fazlalaşınca sıkıntıda artıyor.

YASİNAÇIKYER

Saygın Üye
Doblo
Adı
YASİN
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
EMLAK TAHAKKUK
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
BEYAZ
@fthpl
kalorifer tesisatını komple kendim yeniledim biraz daha satmasaydım motora filan dalmayı düşünüyordum elimden biraz iş gelir. dobloya da başladım ama insan biraz korkuyor elektrik tesisatı önemli değil elektrik ustalığım var. geçen haftasonu bakımını kendim yaptım iyide oldu temizliğini filan yaptım içim rahat etti. aks konusunu da kendim yapmayı düşünüyordum ama usta 50tl ye hallederim deyince soğukta uğraşmak istemedim.