Air, Coilover, spor yay, ses ve multi medya sistemi

Air, Coilover, Spor yay siz olsanız hangisini seçerdiniz ?

• Toplam katılım
    28

SDmRT19

Azimli Üye
Adı
Mert Nas
Öncelikle herkese Merhabalar.
Yeni almış olduğum aracıma bu konu başlığındaki uygulamaları gerçekleştirmek istiyorum. Öncelikle yürür sistemden başlayalım. Gönlüm air (havalı süspansiyon) dan yana. Neden; isteğim zaman kaldırıp indirim. İster yüksek, ister alçak. Duruma göre ayar vermek. Ancak araştırmalarım sonucu coilover muazzam bir şeymiş. Ve gene ancak Türkiye'de bu işi namı ile şerefiyle doğru düzgün yapan bir Allahın kulu yok. Şimdi diyeceksiniz ki air'i yapan var mı ? Onu da yapan yok. Araştırmalarım neticesinde yurt dışından getirtmeye karar verdim ancak aramızda air'i aracına taktırmış olup memnun olan birisi varsa önerisini almak isterim. Veya coilover takıp ta memnun olan birisi varsa dinlerim. Spor yay hiç bir çare bulamazsam uygulayacağım son çare.
Gelelim ses ve multi medya sistemine.
Ses sisteminde ise öyle 5.000 3.000 TL gibi komik rakamlar vermek istemiyorum. Benim yapmak istediğim sadece üzerinde olan dandik hoparlörleri çıkartıp yerine 1-2 tık üst seviye kaliteli hoparlör takmak ve bass da olacak ancak tatlı tatlı tadında. Multimedya sistemi ise şimdiye kadar D4 DOBLO lara özel üretilmiş hali hazırda double ekranlı teyp bulunmamaktadır. Ancak FİAT'ın kendi multimedyası var. Navigasyonlu 5 inch ekranlı dokunmatik teyp fiyatı; 3.000 TL satışı, tahminen 500-750 TL arası işçilik fiyatı istenmiştir. Bana biraz fazla geldi.

Siz değerli insanlarında fikirlerini projelerini ve önerilerini dinlemek isterim.
Mesela @doblomadmax sizin aracanızda hangi sistem mevcuttur ? Nerede ne kadara yaptırdınız ?

Smpo

Saygın Üye
Adı
Hakan
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2010
Renk
Türk Kahvesi
Yurur Kisima Bisey Ddiyemem Fakat Orjinal Teyip Deismeden 2 Takim mid +Anfi +Kutu Bas Seklinde 1.500 Tl Ye Istediginiz Sesi Alabilrisiniz Bende Yaptiracam Kisa Zamanda :)

kadir24

Daimi Üye
Adı
kadir fahrettin
Meslek
oto mekaniker
Modeli
Renk
beyaz
Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin kardeşim bence air yap bu arada maslak Atatürk oto sanayi sitesinde yapanlar var daha dogrusu maslakda herşeyi bulursun kardeşim a...z yeee ben maslakda amerikan araçları yapiyorum bizim servisini onunden geçen modifiyeli araclar cokkkkkk muhakkak derdine cagre bulursun hayırlı akşamlar

berkayy

Daimi Üye
Doblo
Adı
Berkay
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Şöför
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Beyaz
@kadir24
Slm KADİR

kadir24

Daimi Üye
Adı
kadir fahrettin
Meslek
oto mekaniker
Modeli
Renk
beyaz
slm berkayy abi

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
@SDmRT19
Eğer Avrupa genelinin kullandığı kaliteli air istiyorsan gerçekten air 8.000tl 10.000tl den başlıyor. Sadece arabayı kaldırıp indirmekse maksat 3.000tl 4.000tl ye yapanlarda var. Coil güzel ama türkiyede kaba düzen yapılıyor yurt dışından araca özel eibach voglant tarzı firmalardan alırsan tadından yenmez ama doblo ya varmıdır?

SDmRT19

Azimli Üye
Adı
Mert Nas
@Sezgin Tok

Evet dediğiniz gibi sağlam sadece air sistemi 8.000 10.000 TL tutuyor. Mesale www.airliftcompany.com en eski ve en kaliteli air sistemidir ve burada baya bir sistem var. Mesela 1000 kit sistemi çok değişik bir sistem yay ile air aynı anda kullanılıyor benimde aklıma şöyle bir sistem geldi; 5 santim spor yay alsam 1000 kiti içine yerleştirsem diye ama tam emin olamadım o dediğim sistem sadece yükte işe yarıyor.

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
@SDmRT19 tavsiyem fazla para harcamak istemiyorsan kule gergisi Eibach spacer Eibach 3.5cm yay ve eibach veya koni amortisör al kafan rahat olsun. Güvenlik ve yol tutuştan ödün vermemiş olursun.
İlla indirip kaldırıcam diyorsan yeni çıkan hidrolik sistemler airden daha güvenli ve stabil çalışıyor. Türkiyede olmayabilir. Yurt dışından alıp Türkiye de montaj yaptırman lazım.

SDmRT19

Azimli Üye
Adı
Mert Nas
@Sezgin Tok Evet hidrolik sistemler var ancak ben güvenli bulmuyorum yağ bitince işin espirisi bitiyor. Kafamda air var ama bulamıyorum. Halen araştırma yapıyorum.

SDmRT19

Azimli Üye
Adı
Mert Nas
@mahmut ulu

@mahmut ulu Rica etsem aracınızın fotoğrafını paylaşabilirmisiniz bizimle ? Ne marka nerede yaptınız kaç liraya maal oldu ?

erener18

Azimli Üye
Adı
eren
Air süspansiyonu bursada yapan bir yer varmis galiba. Yaptiracak olan tanidiklarim var. Bu yaz yapacagiz diyorlardi. Onlarla irtibata geçebilirsiniz. -- Tevfık araçlı--