Adblue ekledikten sonra arıza lambası yanması

Foxozel

Yeni Üye
Doblo
Adı
Ramazan
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Arkadaslar servis aracimi inceledi sebebinin bozuk adblue olduğunu söyledi 500 tl bir masraf odememi istedi ben kabul etmeyip servisten çıkardım 40 km sonra kendiliğinden düzeldi yazıklar olsun ufak bir problem icin bu kadar fahis bir ücret istemeleri aracım daha 50 günlük garanti denen şeye inanıyorum ben dizel yerine gidip depoya su koymadim kapali kutu adblue aldim algılamada aksaklik olduğu icin servis suçu direk üstüme atıp bos yere para almaya çalıştı sizde danışmadan iş yapmayın

Krmn

Yeni Üye
Doblo
Adı
Krm
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Bildiğim kadarı ile araç 4 bin km ye gelince adblue için kalibrasyon gibi bşr işlem yapılması gerekiyor ve bu işide serviste yapılıyor. Adblue koyduğunuz halde halen uyarı vs alıyorsanız muhtemelen bunun içindir.

AHMETMUTAF1057

Balıkesir İl Temsilcisi
Yetkili Kişi
İl Temsilcisi
Doblo
Adı
AHMETMUTAF
Kan Grubu
A RH +
Meslek
ACİL TIP TEKNİSYENİ-PARAMEDİC
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
DERİN BORDO
Arkadaslar servis aracimi inceledi sebebinin bozuk adblue olduğunu söyledi 500 tl bir masraf odememi istedi ben kabul etmeyip servisten çıkardım 40 km sonra kendiliğinden düzeldi yazıklar olsun ufak bir problem icin bu kadar fahis bir ücret istemeleri aracım daha 50 günlük garanti denen şeye inanıyorum ben dizel yerine gidip depoya su koymadim kapali kutu adblue aldim algılamada aksaklik olduğu icin servis suçu direk üstüme atıp bos yere para almaya çalıştı sizde danışmadan iş yapmayın
@kardelenkurt

emre türker

Yeni Üye
Doblo
Adı
emre
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Arkadaşlar merhaba aracım 21 model 30.000 km de adblue arızası veriyor deposu dolu fakat göstergede seviyesi düşük dolum gerekli diye uyarı veriyor sebebi ne olabilir çözüm bulabildiniz mi.

jet maxi

Azimli Üye
Adı
Zehra
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
gümüş gri
Arkadaşlar merhaba aracım 21 model 30.000 km de adblue arızası veriyor deposu dolu fakat göstergede seviyesi düşük dolum gerekli diye uyarı veriyor sebebi ne olabilir çözüm bulabildiniz mi.
Bizimkinde aynı problem oldu servise götürdük adblue cihaza bağladılar kalibrasyon yaptılar garantisi vardı

İsmail KÖROĞLU

Yeni Üye
Doblo
Adı
İsmail
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Aracım 2020 model e6 motor İstanbulda 85000 km kullandım hiç adblue sıkıntısı yaşamıyordum Erzurum'a taşındım şuanda 100.000 km oldu ve birkaç kez adblue uyarısı aldım sistemi kontrol ettirin diye götürdüm bir ustaya bağladılar bilgisayardan ışığı söndürdüler sanırım 1-2 gün sonra yeniden yandı arada sırada yanıp sonuyordu istanbula gitmiştim sezginler oto servis maslakta baktırdım adamlar depo siparişi vercez 30.000 tl takılması vs. 35 bin tl tutar dedi ben de yaptirmadan erzuruma geldim yine 15 günde bir arada yaniyordu en son Erzurum şhell den dışarda duran kutulardan üretim tarihi yeni olanlardan doldurdum araç bu sefer uyariyi sürekli veriyor ve km sayıyor araç kapanacaktır diye ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Aracım 2020 model e6 motor İstanbulda 85000 km kullandım hiç adblue sıkıntısı yaşamıyordum Erzurum'a taşındım şuanda 100.000 km oldu ve birkaç kez adblue uyarısı aldım sistemi kontrol ettirin diye götürdüm bir ustaya bağladılar bilgisayardan ışığı söndürdüler sanırım 1-2 gün sonra yeniden yandı arada sırada yanıp sonuyordu istanbula gitmiştim sezginler oto servis maslakta baktırdım adamlar depo siparişi vercez 30.000 tl takılması vs. 35 bin tl tutar dedi ben de yaptirmadan erzuruma geldim yine 15 günde bir arada yaniyordu en son Erzurum şhell den dışarda duran kutulardan üretim tarihi yeni olanlardan doldurdum araç bu sefer uyariyi sürekli veriyor ve km sayıyor araç kapanacaktır diye ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim
İptal ettirin adblue sisteminizi

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
İsmail linke tıklayarak gruba üye ol uzmanları ilede bir görüş⤵️
Facebook'a Giriş Yap