Doblo Acil Yardımınıza İhtiyacım Var

DobloDD3

Yeni Üye
Doblo
Tepki
0
Adı
Ahmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Merhaba arkadaşlar
Yeni üye oldum.İlk aracım ve biraz toyum bu konularda..
Aracım 1.3multijet E5 90hp Doblo MaxiCargo

Aracın baskı balatası değişmesi gerekiyormuş...Yanında şanzıman yağı da değişilmeliymiş bu doğru mudur?
Toplam işçilik dahil 1200₺..
Şimdi baskı balatanın bittiği vites geçişleri haricinde nasıl anlaşılır? Mesela R ye takarken geçmiyor gibi oluyor 3 e takıp birkaç kez R yapmam gerekiyor tam geçmesi için.
Bazen de sıkıntısız geçiyor.

İlaveten baskı balata markası ve şanzıman yağı markası ne olmalı bu 1.3mjet E5 Doblolarda??

Şimdiden teşekkür ederim

serkan8320

Pamukkale Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Doblo
Tepki
141
Adı
Serkan Kaçar
Kan Grubu
0 +
Meslek
Çiçekçi-Esnaf
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Kahverengi
Debriaj sertleşmesi de baskı balata bitmesidir. Vites geçişleri zor ve cartlama yapar. Şanzıman yağı olarakta bilindik markalar olabilir. Ben yeni değiştirdim, mobil kullandım. 1200 tl baski balata, işçilik ve şanzıman yağı dahilse normal. Ama şanzıman yağı kötü durumdaysa değişir. Yağa bakabilirler. koyu nescafe kıvamında bir yağa dönüştüyse değişmesi gerekir.

DobloDD3

Yeni Üye
Doblo
Tepki
0
Adı
Ahmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Debriaj sertleşmesi de baskı balata bitmesidir. Vites geçişleri zor ve cartlama yapar. Şanzıman yağı olarakta bilindik markalar olabilir. Ben yeni değiştirdim, mobil kullandım. 1200 tl baski balata, işçilik ve şanzıman yağı dahilse normal. Ama şanzıman yağı kötü durumdaysa değişir. Yağa bakabilirler. koyu nescafe kıvamında bir yağa dönüştüyse değişmesi gerekir.
Hocam Opar marka baskı balata internette 558₺ https://www.hepsiburada.com/opar-fiat-doblo-1-3-debriyaj-seti-55174271-pm-HB00000SZYFC

Sanzıman yağı da kabaca 150₺
Fiat Egea 1.3 Multijet E5 Şanzıman Yağı Tutela Gearforce 75W 1Lt Fiyatları ve Özellikleri

Neredeyse işçilik malzemeler kadar tutuyor.
Parçayı yağı alsam başka bir yerde daha uyguna işçilik ile yaptırabilir miyim?
Yoksa neredeyse 500-600₺ olan işçilik fiyatı sabitmidir

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Tepki
911
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Işçilik aya gitseniz değişmez. kardeşiniz veya abiniz yahut siz kendiniz yapmazsanız , 500_ 600 tl dır. Net. Hayırlı olsun.

serkan8320

Pamukkale Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Doblo
Tepki
141
Adı
Serkan Kaçar
Kan Grubu
0 +
Meslek
Çiçekçi-Esnaf
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Kahverengi
Hocam Opar marka baskı balata internette 558₺ https://www.hepsiburada.com/opar-fiat-doblo-1-3-debriyaj-seti-55174271-pm-HB00000SZYFC

Sanzıman yağı da kabaca 150₺
Fiat Egea 1.3 Multijet E5 Şanzıman Yağı Tutela Gearforce 75W 1Lt Fiyatları ve Özellikleri

Neredeyse işçilik malzemeler kadar tutuyor.
Parçayı yağı alsam başka bir yerde daha uyguna işçilik ile yaptırabilir miyim?
Yoksa neredeyse 500-600₺ olan işçilik fiyatı sabitmidir

Her opar yazan kutudan opar çıkmıyor orası bi kesin. E serileri var oparin biraz daha kalite düşüktür. İşçilik ortalama şanzıman indirme 400-500-600 gibi illere göre değişir.

burakd

Aktif Üye
Doblo
Tepki
100
Adı
Burak Döker
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama Conformatic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Sanziman yaginin bir omru var, yani yaga bakip renginden, kokusundan filan anlayamazsiniz. 100bin kmde bir tereddutsuz degismelidir.
Ben yetkili serviste dun degistirttim, 500TL tuttu. Arac otomatik ve 199bin kmden sonra yavaslarken vites dusurmlerde tikirtilar yapmaya basladi ve tam 200bin olunca da sanki ayarli gibi 1den 2 ye ve 2den 3e gecerken gaza yuklenince bir kayis sesi gibi bir ses cikmaya baslamisti. 200060km de bakim sonrasi hepsi duzeldi.
Uzun omurlu arac kullanmak istiyorsaniz tum bakimlarini hem aksatmadan hem de eksiksiz yaptirmalisiniz.

Mehmetalibagcı

Şehitkamil Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Doblo
Tepki
106
Adı
Mehmet ali BAĞCI
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronikci
Aracınız
Doblo
Modeli
Easy
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Bende de debriyaj bilyesi kitmemisti vitese geçmiyordu.
Ve şanzıman yağı da değişti zaten mantıklı olan da değişmesi

Maske41

Azimli Üye
Doblo
Tepki
9
Adı
Levent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Geçmiş olsun konu vites geçişleri olunca bende 3 ay oldu Doblo 1.6 Premio geceli .arkadaşlar benim sorunum hiç bir vites geçişinde sıkıntı yok 1. Vitesse geçirirken bogusuyorum bazen tek seferde bazense debriyaj a tekrar tekrar basınca geçiyor yerini bulmayinca gacirti sesi çıkıyor bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

onurustaoglu41

Daimi Üye
Doblo
Tepki
89
Adı
Onur USTAOĞLU
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Merhaba arkadaşlar
Yeni üye oldum.İlk aracım ve biraz toyum bu konularda..
Aracım 1.3multijet E5 90hp Doblo MaxiCargo

Aracın baskı balatası değişmesi gerekiyormuş...Yanında şanzıman yağı da değişilmeliymiş bu doğru mudur?
Toplam işçilik dahil 1200₺..
Şimdi baskı balatanın bittiği vites geçişleri haricinde nasıl anlaşılır? Mesela R ye takarken geçmiyor gibi oluyor 3 e takıp birkaç kez R yapmam gerekiyor tam geçmesi için.
Bazen de sıkıntısız geçiyor.

İlaveten baskı balata markası ve şanzıman yağı markası ne olmalı bu 1.3mjet E5 Doblolarda??

Şimdiden teşekkür ederim
Yetkili servislere sorun bazen kampanyalar oluyor ve dışardan daha uyguna denk gelebilir. Arkadasim lineanin baskı balatayi disarda sordu gecen sene 1000tl dediler servisde kampanya varmış 750 TL yaptırdı tabi linea ve geçen seneki fiyat bunlar