Doblo Acil yardım

Veli

Azimli Üye
Doblo
Adı
Veli
Kan Grubu
B RH -
Aracınız
Doblo
Araç Yılı
2004
ARKADAŞLAR Bende 1.9 jtd 2004 cargo doblo var.Araba hareket halindeyken gaza basinca (3,4,5 viteslerde ) on taraftan helen sürtünme sesini benzeyen ses geliyor YARDIMCI OLMANIZI RİCA EDİYORUM NOT; (ARABA DURURKEN BOŞTA GAZ VERİNCE BU SES YOK YALNIZ HAREKET HALİNDEYKEN YÜKSEK DEVİRLERDE VAR....).

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Tekerlek rulmanlarından , aks kafalarından , şanzuman dan yapabilir. Karter koruma , motor daki sabit parçalar gevsemis olabilir. Sesi duymadan ve görmeden birşey ler karalamak fikir yürütmek zor.... bazen hidrolik direksiyon yağı az ken ugultu seklinde ses gelir.. araç hizlandikca ses yapar..

yakup sivik

Yeni Üye
Doblo
Adı
yakup sivik
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Arkadaşlar ben yeni Doblo aldım 2011 1.6 Multijet Rolantide çok sallama yapıyor neden olabilir ne yapmam gerek yardım ederseniz çok sevinirim

Veli

Azimli Üye
Doblo
Adı
Veli
Kan Grubu
B RH -
Aracınız
Doblo
Araç Yılı
2004
Tekerlek rulmanlarından , aks kafalarından , şanzuman dan yapabilir. Karter koruma , motor daki sabit parçalar gevsemis olabilir. Sesi duymadan ve görmeden birşey ler karalamak fikir yürütmek zor.... bazen hidrolik direksiyon yağı az ken ugultu seklinde ses gelir.. araç hizlandikca ses yapar..
DEĞERLİ ARKADAŞIM sen elinden geldiğince yardımcı oluyorsun ve fikirler veriyorsun teşekkürler.benim korkum sanzuman.sence bunu sanzuman dan olduğunu anlamanın yolu varmı? ..

yakup sivik

Yeni Üye
Doblo
Adı
yakup sivik
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Teşekkür ederim

yakup sivik

Yeni Üye
Doblo
Adı
yakup sivik
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
benim doblo 1.6 sabahları ilk marşta çalışmıyor neden olabilir

16ssf40

Yeni Üye
Doblo
Adı
Kubilay
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
2.0 Multijet
Araç Yılı
2011
ARKADAŞLAR Bende 1.9 jtd 2004 cargo doblo var.Araba hareket halindeyken gaza basinca (3,4,5 viteslerde ) on taraftan helen sürtünme sesini benzeyen ses geliyor YARDIMCI OLMANIZI RİCA EDİYORUM NOT; (ARABA DURURKEN BOŞTA GAZ VERİNCE BU SES YOK YALNIZ HAREKET HALİNDEYKEN YÜKSEK DEVİRLERDE VAR....).
Geçmiş olsun.
Öncelikle diğer arkadaşların yorumlarndaki gibi birebir tecrübe etmek lazım.
Anladığım kadarı ile hız yaptığınızda ortaya çıkan bir durum. Rüzgarla beraber esneyip sürtme var gibi duruyor. Davlumbazı bir kontrol edersen iyi olur. diğer seçenekler bir çok noktaya bağlı olabilir. Net cevap vermek zor.
Kazasız belasız yolculuklar.

Veli

Azimli Üye
Doblo
Adı
Veli
Kan Grubu
B RH -
Aracınız
Doblo
Araç Yılı
2004
Allah razı olsun cümlemize. ..

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi

htakil

Yunusemre Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Başka Araç
Adı
Hüseyin Takıl
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Elektrik teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.2
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
Kaputu açtığınızda motorun duruş pozisyonuna bakın öncelikle. Şanzıman takozundan olabilir muhtemelen.