Acil yardım Kaloriferden gelen ekzoz kokusu

halis

Aktif Üye
Sabah işe giderken bir dükkanın önünde durdum içeri girdim bir beş dakika kadar kaldım bu süre de arabayı motor çalışır şekilde kaloriferde açık konumda bıraktım ama arabaya tekrar bindiğinde içerde müthiş bir ekzoz kokusu vardı tekrar aşağı indim arabanın ekzozunun görünen yerlerine baktım herhangi bir delik varmı diye fakat bir şey görünmüyor ekzozu elimle kapattım herhangi bir delik varsa diye ama normal görünüyor etrafında başka araba da yoktu hava da rüzgârlı degildi birkaç defa kontrol ettim kalorifer den ekzoz kokusu geliyor hareket halindeyken yok araç durunca geliyor daha önce böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu nasıl sorunu giderdiniz sorun nerden kaynaklanıyor olabilir nasıl sorunu giderebilirim yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tşk

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
öncelikle bence polen filitresini değiştirin aşırı kirlenmiş olup görevini yapımıyor olabilir

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
Sabah işe giderken bir dükkanın önünde durdum içeri girdim bir beş dakika kadar kaldım bu süre de arabayı motor çalışır şekilde kaloriferde açık konumda bıraktım ama arabaya tekrar bindiğinde içerde müthiş bir ekzoz kokusu vardı tekrar aşağı indim arabanın ekzozunun görünen yerlerine baktım herhangi bir delik varmı diye fakat bir şey görünmüyor ekzozu elimle kapattım herhangi bir delik varsa diye ama normal görünüyor etrafında başka araba da yoktu hava da rüzgârlı degildi birkaç defa kontrol ettim kalorifer den ekzoz kokusu geliyor hareket halindeyken yok araç durunca geliyor daha önce böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu nasıl sorunu giderdiniz sorun nerden kaynaklanıyor olabilir nasıl sorunu giderebilirim yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tşk

manifol contası bozuk olabilir...

halis

Aktif Üye
Kendimi tanıtmıştım sitede kaydım var konuda uygun başlıkta polen filitresini değiştirdim sorun devam ediyor ama manifolttan veya motor bölümündeki ekzoz aksamından kaynaklandığını düşünüyorum anlaşılan böyle bir sorunla karşılaşan olmamış sorunun kaynağını bulunca paylaşırım cevap yazan dobloculara tşk

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
Kendimi tanıtmıştım sitede kaydım var konuda uygun başlıkta polen filitresini değiştirdim sorun devam ediyor ama manifolttan veya motor bölümündeki ekzoz aksamından kaynaklandığını düşünüyorum anlaşılan böyle bir sorunla karşılaşan olmamış sorunun kaynağını bulunca paylaşırım cevap yazan dobloculara tşk

halis bey olayı yanlış anlamışsın.o uyarı bizim her mesajımızda çıkıyor.:D:D:D

yukarıda da yazdım ama sen farketmedin.manifold contasından kaynaklanıyordur sorunun.contayı değiştirirsen sorun çözülür.

halis

Aktif Üye
Her mesajda uyarı çıktığını bilmiyordum kusura bakma bu manifoltun sökülmesi için nerelerin sökülmesi gerekiyor ustam 4 saat falan sürer eddide gittiğimde zaman geçti akşama doğruydu

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
hocam ona bişey diyemem.her yiğidini bir yoğurt yiyişi vardır.

ama bana sorarsan önce gaz dedektörü ile manifoldu ve egzoz birleşim elemanlarını bi kontrol et.sonra sök arabayı.belki başka bir yerden kaçırıyordur.boşuna para verme.

egr'yi,egzoz boğazını,motor bloğuna kadar egzoz hattını komple bi gaz dedektörü ile kontrol edin.buradan bizim tahmini değerlendirmemiz herzaman doğru çıkmayabilir.