Acil Doblo immobilizer (kilitleme veya açma)sorunu

yucedoblo

Yeni Üye
Arkadaşlar herkese merhaba ben bir doblolu olarak sizin aranıza yeni katıldım.Benim şöyle bir sorunum var bende 2005 model doblo cargo 1.3 multijet var tabiki ikinci el almıştım 2007 de arabadan memnunum ama son birkaç aydır bir problemim var orjinal anahtardan kumandalı kilitleme ve açma fonksiyonu yar ama şu son günlerde çok yakından kilitleyip açıyordu ama birkaç gündür onuda yapmıyor anahtarla açıp kapatıyorum bazen arabayı stop ettikten sonra çıkıyorum birkere basınca o da dibinde kilitliyor ama hemen arkasından açayım diyorum açmıyor kumandanın pili zayıflamıştır diye pili değiştirdim ama yok yine aynı yetkili servisine götürdüm benden arabanın yedek anahtarını ve ilk alındığında kredi kartı gibi bir kart veriyorlarmış o kartıda istediler benden ama biz arabayı ikinci el almıştık bakıyorum ve bulamıyorum servisteki arkadaşa sordum kart ne işe yarıyor beyfendi o kartta aracın immobilizer kodu var o numaralarla kod gireceyiz dediler peki dedim kart yoksa o zaman anahtar değişecek dediler oda 250. veya 300 civarında bir fiyat tutabilir dediler.Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim birde kodlamayı bilen varsa belki kartı bulursam koda girebiliriz.Şimdiden teşekkürler....!

yucedoblo

Yeni Üye
Arkadaşlar problemi buldum kumandada sorun varmış soğuk lehim deriz biz tabirimizle çünkü ben elektronikçiyim akşam kumandayı biraz sıktım açtı ve kapattı sabahta kumandayı tamir ettim sorun çözüldü herkese iyi doblo günleri kazasız belasız.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
yaptığına sevindim arkadaşım. Bazen benimki de yapmakta acaba nasıl yaptığını yada bunu nasıl sökecez onu anlatma şansın var mı? Teşekkürler

engincan

Aktif Üye
konuyla ilgili birsey anlatayım da,bende arabanın anahtarını , denize girerken sortumda unutmustum, tuzlu syla yıkanmıs oldu, neyse ertesi gün içinü açıp diş fırçasıyla temizledim, ilk bir iki gün olduysa da , daha sonra uzaktan kumanda çalışmaz oldu, servisine goturdum, cok ugrastık ama yapacak birseyimiz yok anahtarı komple degiştirmek gerektigini soylediler, bende okadar para vermedim, sonra bir ara elektronikten de anlayan, anahtarcı arkadasıma verdim, bir ugras gibisine, lehim mi yaptı birseyler yaptı o, ama hal oldu, epeyce zaman kullandım, arada tekliyor ama genelde iyi çalışıyor..

geremy

Onursal Kurucu
anahtarlarımız sağlam ama bir okadarda hassas.
kullanırken dikkat etmek lazım.

mzrt1234

Yeni Üye
Adı
Mustafa
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2004
Öncelikle herkese merhaba. İsmim Mustafa Kara. Gruba Adana'dan dahil oldum. 2004 1,2 Doblo aracım var. Araçtan gayet oldukça memnunum, gerek yakıt, gerek şehir içi ve dışı performans, gerek kullanım olarak gayet rahat bir araç. Fakat şöyle bir sorum olacak sizlere ve tabi bu sayede konuyuda hortlatmış olacağım sanırım. Aracımda orjinal kumandada uzaktan kilitleyip açma fonksiyonu yok. İnternetten sipariş edip getirttim bu ürünü fakat anahtarcı vatandaşlar bunlarda immobilizer olduğunu ve sadece kodlamaya 150-200 gibi fahiş rakamlar istediler. Yalnız bildiğim ve araştırdığım kadarıyla 1,2 benzinli modellerin ( AİRBAG'SİZ ) bazılarında immobilizer yok. Ama yinede konu hakkında bilgisi olanlardan yardım ve bilgi talep etmekteyim. Herkese iyi forumlar, kazasız keyifli sürüşler :)