Doblo 50 km mesafeyi geçince motor ışığı ve hill holder ışığı yanıyor

Cenkavgaci

Yeni Üye
Doblo
Adı
Cenk
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Selamün aleyküm aracım 1.3 Multijet D3 kasa Premio uzun yolda belli mesafeden sonra Hill holder ve esp devre dışı yazıyor ve motor lambası yanıyor ayrıca el freninin altındaki asr lambası da yanıyor. Kontağı aç kapa yapınca ise herşey sönüyor ve aktif hale geliyor.Araca arıza tespit aleti ile çok bakıldı fakat hiçbir arıza göstermedi. Bu nasıl çözülür abiler (aracın motorunda ve mekaniğinde sıkıntı yoktur sorun elektronik)

ALPARSLAN16

Azimli Üye
Doblo
Adı
İBRAHİM
Kan Grubu
0 +
Meslek
Optisyen
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Conformatic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Selamün aleyküm aracım 1.3 Multijet D3 kasa Premio uzun yolda belli mesafeden sonra Hill holder ve esp devre dışı yazıyor ve motor lambası yanıyor ayrıca el freninin altındaki asr lambası da yanıyor. Kontağı aç kapa yapınca ise herşey sönüyor ve aktif hale geliyor.Araca arıza tespit aleti ile çok bakıldı fakat hiçbir arıza göstermedi. Bu nasıl çözülür abiler (aracın motorunda ve mekaniğinde sıkıntı yoktur sorun elektronik)

benzer bir sorunu bende yaşadım benim aracım d4 kasa 2016 model bende akü şase kablosu değiştirildi. ve sorun çözülmüş idi.

Cenkavgaci

Yeni Üye
Doblo
Adı
Cenk
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
benzer bir sorunu bende yaşadım benim aracım d4 kasa 2016 model bende akü şase kablosu değiştirildi. ve sorun çözülmüş idi.
Geçende yolda kaldım şarz dinomosu aküyü şarz etmedi akü bitti şarz dinomosu tamir edildi ama bişey değişmedi

ALPARSLAN16

Azimli Üye
Doblo
Adı
İBRAHİM
Kan Grubu
0 +
Meslek
Optisyen
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Conformatic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Geçende yolda kaldım şarz dinomosu aküyü şarz etmedi akü bitti şarz dinomosu tamir edildi ama bişey değişmedi

doğru anladınız mı bilmiyorum ama ben aküden şaseye giden (-) siyah kablodan bahsediyorum.
bu kablo komple değiştirildi bende.

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
akünüz bitti ise şuan şarj yapmıyordur. yapsada dolmuyordur. akünüzün voltajı düşüktür. akü voltaj seviyesi düşük veya akü bitik ise böyle arızalar vermesi normal. bence bir akü bulun ve test edin.