2022 doblo trekking 1.6 170 km hıza ulaşınca titreme

firat2607

Azimli Üye
Doblo
Adı
HASAN FIRAT BADEM
Kan Grubu
B RH +
Meslek
ZİRAAT MÜHENDİSİ
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2022
Renk
KIRMIZI
Mrb. Aracım 1.6 120 hp doblo trekking. İzmir otobanında hız denemesi yaptım. 170 km hıza ulaştığında araçta titreme başlıyor. 150-160 km hızda sorun yok. Bunun sebebi ne olabilir. Lastikler olsa 120 den sonra başlar diye tahmin ediyorum. Daha önce böyle şikayeti olan varmı. Yardımcı olursanız sevinirim.

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
O hızda bı zahmet titresin dikkatli kullanın rot balans ayarlarına baktirin alttakimlarda sorun olsa daha düşük hızlarda hissederdiniz demekki lastiğin mevcut balansi oraya kadar dayaniyor bu dediğimi yaptırın

ademozkaragul

Saygın Üye
Doblo
Adı
adm
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Gümrük Komisyoncusu
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
bordo
Balanslarini sıfıra sıfır yaptirin

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Mrb. Aracım 1.6 120 hp doblo trekking. İzmir otobanında hız denemesi yaptım. 170 km hıza ulaştığında araçta titreme başlıyor. 150-160 km hızda sorun yok. Bunun sebebi ne olabilir. Lastikler olsa 120 den sonra başlar diye tahmin ediyorum. Daha önce böyle şikayeti olan varmı. Yardımcı olursanız sevinirim.
Bizde böyle bir sorun yok
Jantlarda umarım eğiklik yoktur
Enriko alibertiye yada poyraza götür baksınlar

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Özellikle ön takım kontrolünü iste

54d1225

ArhaviLee 08
Doblo
Adı
Barış
Kan Grubu
0 +
Meslek
Gümrük Müşavirliği
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2013
Renk
Derin Bordo
Aracın üzerinde 4 mevsim lastik mi mevcut? Veya lastikler c sınıfımı? C sınıfı lastiklerin azami hızı 170 dir. Eğer bunlar sizde mevcut degil ise, rot balans gerekli. O hızda giderken ani frende titreme olduysa eğer disk değişimi gerekli...

firat2607

Azimli Üye
Doblo
Adı
HASAN FIRAT BADEM
Kan Grubu
B RH +
Meslek
ZİRAAT MÜHENDİSİ
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2022
Renk
KIRMIZI
Aracın üzerinde 4 mevsim lastik mi mevcut? Veya lastikler c sınıfımı? C sınıfı lastiklerin azami hızı 170 dir. Eğer bunlar sizde mevcut degil ise, rot balans gerekli. O hızda giderken ani frende titreme olduysa eğer disk değişimi gerekli...
Biraz geç oldu ama. 4 mevsim lastik var. Arka lastik içlerinde sertleşmiş çamur vardı onu temizledim. Çamurlu yere girince temizlemek lazımmış anladık. Bide bayiden 0 alırken sağolsunlar ön sol tekerin havasını 50 psi (Normali 39 psi sanırım) basmışlar. Bunları düzeltince normale döndü.

Hasan_Karan

Azimli Üye
Doblo
Adı
Hasan
Kan Grubu
A RH +
Meslek
IT Operasyon
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.3 Ecojet
Araç Yılı
2016
Renk
Gri
Benzer bir durum söz konusu jant yamukluğuna baktırdım, balansa baktırdım, ön takıma baktırdım, rota baktırdım hepsi tamam. Aldığımız lastiklerde yamukluk olduğundan olduğunu tespit ettik en son. Lastikli ve lastiksiz balans baktırmanı tavsiye ederim öncelikle.

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Biraz geç oldu ama. 4 mevsim lastik var. Arka lastik içlerinde sertleşmiş çamur vardı onu temizledim. Çamurlu yere girince temizlemek lazımmış anladık. Bide bayiden 0 alırken sağolsunlar ön sol tekerin havasını 50 psi (Normali 39 psi sanırım) basmışlar. Bunları düzeltince normale döndü.
Hayırlı olsun