Doblo 2017 1.3 multijet yağ çubuğundan üflermi

Turgutxxdoblo

Yeni Üye
Doblo
Adı
Turgut
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Merhaba arkadaşlar adım turgut 2017 model 1.3 multijet uzun şase bir doblom var aracı 2019 temmuz ayın da ikinci el olarak aldım öncelikle başım dan geçen leri şöyle anlatayım aracım sabahları ilk çalıştık dan sonra (ilk çalıştırma da hiç bir sorun yok ) 5 dakika sonra rölantide dalgalanma yapma başlıyordu aynı an da da egzos dan gri duman atyor du ısının ca geciyor ve gün için de tekrar etmiyordu (yalnzca sabahları) servise götürdüm servis egzos monifoldu ve gaz kelebeği temizlenecek dedi yaptrdım an cak düzel medi sonra tekrar servise gittim aracı bilgisayara bagladlar ve partikul temizlenecek dediler temizlediler ancak gene düzelmedi sonra tekrar servise gittim aracı aksam dan bırakıp sabah ben de gelince beraber calstralım dediler bıraktm sabah servise gittim ve beraber aracı calstrdk aracı bilgisayara bagladlar ve enjekterlör tkalı gözüktü bosch yetkili enjektör servisine yönlendirildim tabi oraya gittiğimde motor ısındığ ı icin enjektörlerin temiz denildi ben gene de sökün bakın dedim söktüler cihaza baglayıp tekrar temizleyip araca taktılar ve bir problem olmadgnı söylediler ertesi sabah baktğm da duman ve rölanti dalgalanması gene vardı ancak çok azalmstı servisi arayıp söyledim aracı yüksek devirde kullan gececek denildi ve bu sabah baktgm da hiç bir problem kalmamstı .Asıl sorum su olacak buraya kadar hersey tamam problem çözüldü ...Ancak motor ısındığın da yağ çubuğunu çektiğimde çok hafif bir duman geliyor kağıt peçete vs koyduğum da en ufak bir pislik gelmiyor (gaz verdiğim de de aynı) dün bir ekspertizciye göz ucuyla bakmasını rica ettim ve normal dedi aynı gün bir motor ustasına da gösterdim euro 5 motorda bu normal dedi birsey yok dedi size sorum su olacak sizin DOBLO ARACLARINIZDA DA BÖYLE BİRSEY VARMI VE NORMALMİ LÜTFEN 1.3 MULTİJET EURO 5 DOBLO SAHİP LERİ LÜTFEN YARDMCI OLURMUSUNUZ SİZİN ARACLARINIZ DA DA BÖYLE HAFİF ÜFLEME MEVCUTMU (ARACIM 60000KM ) LÜTFEN BİLGİLENDİREBİLİRMİSİNİZ...???

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Duman değil dir buhardır. Yağ yaksa kötü koku gelir , peçete dayadiginizda yağ buharı çöker ve rengin siyah gri gibiyse yağ atımı gösterir.

Lakin çok korkmayın üstten egzantirik her araç buhar atar , yag çubuğundan buhar çoğu araçta görülür..

Araç yağ yakıyor mu yağ eksiltme var mı bunları dikkate alın.

Gri buhar , beyaza yakin , sisteme su karismasinda da yapabilir. Bunlari gozden geçirin...

Turgutxxdoblo

Yeni Üye
Doblo
Adı
Turgut
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Duman değil dir buhardır. Yağ yaksa kötü koku gelir , peçete dayadiginizda yağ buharı çöker ve rengin siyah gri gibiyse yağ atımı gösterir.

Lakin çok korkmayın üstten egzantirik her araç buhar atar , yag çubuğundan buhar çoğu araçta görülür..

Araç yağ yakıyor mu yağ eksiltme var mı bunları dikkate alın.

Gri buhar , beyaza yakin , sisteme su karismasinda da yapabilir. Bunlari gozden geçirin...

Turgutxxdoblo

Yeni Üye
Doblo
Adı
Turgut
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Öncelikle cevap yazdğınız için teşekkür ederim yağ çubuğuna peçete kâğıt vs koyduğum bir bulgu göremedim tertemiz ancak çok az bir duman görünüyor yanına yaklaşıp kokladığım da egzosa benzer bir koku var . Benim daha önce kullandığım 2008 doblo ve 2013 line ada böyle birsey görmedim yani bu euro 5 motorlarda normalmidir

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
60binde araçtan korkmayın derim. Benim 1.9 jtd 351.000 de , çok az koku ve buhar var. Her yağ değişimde bakarım 10bin km de 250 300ml eksiltme yapar. 4.5 5 litre yağ koyarım.

Çok sıkıntı yapmayın. Yinede bir kaç anliyandan motor hakkinda fıkır alabilirsiniz.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Sıkıntı olmaz inşaallah. Yağını suyunu düzenli değiştirip kontrol edin. Gönül rahatlığıyla binin.

Turgutxxdoblo

Yeni Üye
Doblo
Adı
Turgut
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Yani yeni euro 5 lerde normalmi bu hafif duman