Bilgi 2015 Sonrası D4 Trekking mi? D4 Premio Plus mu?

oguzberkay75

Azimli Üye
Doblo
Adı
Oğuz Berkay
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Lojistik - Operasyon
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
GRİ - FÜME
Arkadaşlar Selam;

Mart ayından beri D4 1.6 Trekking 2017 sahibiyim almadan önce çok araştırdım fakat sahibi olan bilgisi olan olmayan kime sorduysam %80 Trekking en üst modeldir dediler. Bende buna bakarak Trekking aldım fakat bakıyorum da Premio Plus modellerinde sanki daha fazla özellik var gibime geldi. veya Start stop eklenebiliyor mu? Gizli özellik açılabiliyor mu? Bilgisi olan arkadaşlardan ricam aydınlatabilir mi?

Mesela Start Stop benim aracım da yok. Hangi modeller de var?

Hız limitleyici ( ayarlanınca 120 yi geçmesin gibi ) uyarı amaçlı değil hız kesme gibi hangisinde var?

Yorumlar benim için önemli.

Şimdiden teşekkür ederim...

semih24

Aktif Üye
Doblo
Adı
semih
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Yanlışınız var hocam doblonun en üst paketi trekking olur bu zaten premio plus paketi üzerine eklenmiştir.
Ekstra olarak traction control, ısıtmalı sürücü koltuğu ve motor alt koruma muhafazası vardır bunlar premio plusta yok.

Hız kesme dediğiniz özellik doblolarda yok diye biliyorum.
Renault,Dacia,Peugeot,Citroen gibi markalarda var ayarladığın hıza gelince gaz kesmesi.

mesutsubasar

Aktif Üye
Doblo
Adı
MESUT SUBASAR
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Benim bildiğimde Trekking en fullü. Asıl problem Fiat’ın ara ara yıllara göre maliyetler doğrultusunda modellerine verdiği isim değişikliği. Eskiden Premio en fulldü şimdi Trekking. Sizin dediğiniz şey Hız Sınırlayıcı o da PSA grubu araçlarında oluyor daha önce kullanıyordum oradan biliyorum. Sabitleme ayrı şey birde Sınırlama oluyor daha fazla istesenizde araba gitmiyor birkaç kez uzun yolda ve şehir içinde denedim, şehir içindeki çok tehlikeli birşeydi bir daha da denemedim bile. Düşük hıza ayarlasan, sollama yapacaksın araba gitmiyor sıkıntı, 120’ye ayarlasan şehir içinde o hızlarla nereye gideceksin? Aslında yurtdışında çocuğa erken yaşta araba veriyorlarya (acemi şöför dedikleri olay) onun için yapılmış güzel bir sistem ama o da ne yazık ki bizde işlemiyor :)

semih24

Aktif Üye
Doblo
Adı
semih
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Ayrıca dikkatimi çekti Fiat'ın kendi sitesinde fiyat listesinde Trekking yok.
2.el ilan sitelerinde en yüksek 2018 model Trekking paket araçlar görüyorum 2018'den sonra Trekking paket üretimi durdu galiba.

YILDIRIM28

Yeni Üye
Doblo
Adı
Murat
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Ayrıca dikkatimi çekti Fiat'ın kendi sitesinde fiyat listesinde Trekking yok.
2.el ilan sitelerinde en yüksek 2018 model Trekking paket araçlar görüyorum 2018'den sonra Trekking paket üretimi durdu galiba.
Evet .artık opsiyone. Plastan pek farkı yok. 2015 kullandım.