2013 Yılı Türkiye Sigorta Birliği İllere göre Zorunlu trafik sigortası fiyat tablosu

ALpeR06

Daimi Üye
Arkadaşlar Türkiye sigorta birliği tarafından açıklanan 2013 yılı zorunlu trafik sigortası rakamları aşağıdaki gibidir. Plakanıza ve araç cinsinize göre ortalama tutarı öğrenebilirsiniz.
En azından ne kadarlık bir poliçe çıkacağını üç aşağı beş yukarı görebilirsiniz ve ona göre sigorta şirketlerinden fiyat alırken bir fikriniz olur...

2013sigorta.jpg

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
paylaşım için teşekkürler

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
Güzel paylaşım teşekkür ederiz kardeşim

metekose

Saygın Üye
Adı
Mete Köse
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Esnaf ve Sanatkar
Modeli
Araç Yılı
2005
bunlar nassı fiyatlar böyle? ben 400 TL.ye 10 taksit kasko yaptırıyorum. 483 TL. yazıyor Amasya için?
ben 158 TL. ye yaptırıyorum her yıl ki herkes de o fiyatlara yaptırıyordur zaten..

ALpeR06

Daimi Üye

Rica ederim baki abi ne demek. İhtiyacı olanın işi görülsün...

bunlar nassı fiyatlar böyle? ben 400 TL.ye 10 taksit kasko yaptırıyorum. 483 TL. yazıyor Amasya için?
ben 158 TL. ye yaptırıyorum her yıl ki herkes de o fiyatlara yaptırıyordur zaten..

Belirtmeyi unutmuşum listedeki fiyatlar yeni araç alıp sigorta yaptıracakların karşılaşacakları fiyatlardır.Şunuda belirtiyim eski aracı kamyonet olup yeni aldığı araçta kamyonetse eski sigorta indirimi yeni aldığı araca(Tabi 1 ay içinde yeni araç almak şartıyla) aktarılıyor. Ama benim gibi otomobil ruhsatlı bir araçtan inip kamyonet alırsanız hiçbir indiriminiz olmuyor ve listedeki fiyattan sigorta yaptırıyorsunuz. Böylede bir saçmalık var sigorta şirketlerinde....Benim ağzım yandı başkalarıda benim düştüğüm duruma düşmesin diye yazdım bunları....

ALpeR06

Daimi Üye

Siz kaç senedir aynı araca biniyorsunuz? Tahminim en az 4-5 senedir. Yoksa sigortanız ve kaskonuz o kadar düşük çıkmazdı. Her sene hasarsızlık indirimi birike birike o kadar ucuz olmuştur sigortanız. Artık araç satıp yeniden araç alırken sigorta faktörünüde hesaplamak şart oldu. Heleki otomobil satıp kamyonet almayı düşünenler bir daha düşünmeliler bence *ciks*

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
paylaşım için teşekkürler.ben geçen sene sıfır kamyonet alınca bile bu fiyatların yarısı bile değildi.böyleyse yandı millet.

metekose

Saygın Üye
Adı
Mete Köse
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Esnaf ve Sanatkar
Modeli
Araç Yılı
2005
2004 kasımda aldığımız dobloya biniyoruz hala. bir de kasko için hasarsızlık indirimi 60% ı buldu ama diğer zorunlu sigortada her yıl sürekli 20% indirim yazıyor ve geçen sene 150 TL. civarı bu yıl da 158 TL. ödemiştik. bir de sanırım şöyle bir uygulama getirilecekmiş: araç değil şoförün hasarsızlığına bakılarak indirim oranları belirlenecekmiş. misal: ruhsat sahibi ömründe kaza yapmadıysa kaza yapan ruhsat sahiplerine göre daha ucuza zorunlu sigorta yaptıracak fakat kazayı yapan ruhsat sahibi değilse, 'ödenecek hasar tutarından sigorta yaptırıldığı zaman yapılan indirim düşülecek' gibi bir uygulamaya gidilecekmiş. tırnak içindeki uygulama biliyorsunuz kasko klozlarında da yazar; şöyle ki babam 35 yaşından büyük olduğu için aracı kasko yaptırırken 35 yaş üstü ve +5 yıllık ehliyet sahibi indirimi uygulanıyor ama kazayı bu kriterlere uymayan bir sürücü yaparsa o indirim kaza hasar tazminatından düşülüyor. yeni uygulama süper olacak kanımca..

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
valla isterlerse kafalarına göre indirim yapıyorlar.ben şurada şu fiyata yapıyorlar dedim aracı aldığım bayi bizde yapalım o zaman deyip kafasına göre öğretmen indirimi yazıyor poliçeye.ama ben demesem diğer firmada şu fiyata yapıyorlar diye ya da araştırmasam kimse demiyor ne iş yapıyorsunuz ya da şunlara şu indirim var diye.yani herkes tutturabildiğine gibi.

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
sacmaaaa cok sacma

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
saçma olan nere *helpless*

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
vergilerin bu kadar yüksek olması

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
paylaşım için teşekkürler.

serdar16

Saygın Üye
çorum'un tüzel kamyonet fiyatına bakan oldumu şaşılacak şey uçmuşlar. sebebi ne acaba çorumda neden bukadar yüksek..

metekose

Saygın Üye
Adı
Mete Köse
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Esnaf ve Sanatkar
Modeli
Araç Yılı
2005
yahu sakın bu listeyi sigorta şirketleri 'bakın size indirim yaptık, aslında tablo fiyatı bu' diye piyasaya sürmüş olmasın? /gülme işareti/

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız