2012 doblo combi P0116 motor arizasi

I-Tech37

Yeni Üye
Adı
Ergün
Herkese selamun aleykum yardım abiler daha bir aylık doblocuyum dün arabayı babama verdim İst Anadolu yakasından Avrupa yakasına gidip geldi bugün baktim arabada motor arızası veriyor arıza tespit cihazı ile baktim
P0116 Motor Soğutma Suyu Sıcaklığı 1 Devre Sınırı / Performans Sensör arızası veriyor daha önce basina gelen varmı ne demek istiyor servise sordum randevu sistemli olduğu için 4 gun sonrasına gel diyor pazar günü gitgel 450 km yol yapcam şehirler arası acaba sıkıntı çıkarım

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@I-Tech37
aleykümselam foruma hoşgeldin akünün kutup başını çıkar tak geri sistem kendini resetlesin birdene

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

F.Caner

Ordu Onursal Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Caner
Kan Grubu
B RH +
Meslek
İşçi
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Renk
Safir siyah
@I-Tech37
Aileye hoşgeldiniz yunus abinin dediğini denediz mi birde acil durumlar içinde mi randevu alınıyormuş

I-Tech37

Yeni Üye
Adı
Ergün
Eyvallah @F.Caner abim hayır daha sevemedim şuan isteyim çıkışta deneyecegim birde evet acil durumda olsa fark etmiyor ha evet ediyor ekstra 100 tl ye ama eğer önemli birşey değilse 250-300 tl para da az değil ondan sizlere soruyorum ilk doblom daha önce RENAULT TOROS SW ve Tofaş kartal kullanicisiydim fakat bi kere kullandım aile ve iş için ideal diye düşünmeden aldım ama evde 2 sofor olunca işler biraz karıştı

F.Caner

Ordu Onursal Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Caner
Kan Grubu
B RH +
Meslek
İşçi
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Renk
Safir siyah
@I-Tech37
Nasıl Bi saçmalık anlamış değilim servisin politika sina göre hareket ediyoruz yani bi bilgisayara bağlayıp bakmak ne kadar zor anlamış değilim

I-Tech37

Yeni Üye
Adı
Ergün
Sorma abim de gerek kalmadı Peugeot servisinde çalışan arkadaşım sayesinde sorunumu cozdüm antifiriz seviyesi minimumun altına inmiş doldurdum düzeldi hepinize ayrı ayrı teşekkürü borç bilirim

volkan guney

Fenomen Üye
Adı
volkan güney
Kan Grubu
A RH -
Meslek
metal işleri
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk
gri
@I-Tech37
Önemli bir şey olmaması sevindirici iyi günlerde kullan

beyaz24kartal

Daimi Üye
Adı
mesut
Kan Grubu
0 -
Meslek
Öğretmen
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
beyaz
@I-Tech37
Antifiriz derken motor soğutma suyundanmı bahsettiniz.

mahan

Azimli Üye
Aracım Yok
Adı
idris
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Aracım Yok
Merhaba
Araçta çıkan arıza P0113 -Su sıcaklığı sensörü,sinyal
-Aralıklı

Değerli doblo ailesi bende de bu sorun var fakat antifiriz i yeni değiştirdim. arabanın bakımlarını hepsini yaptırdım ve yola cıktım araca mazot aldıktan hemen sonra yandı izmire gittim uzun yola araç biraz fazla yaktı her zamankine göre orda sanayide ışığı söndürüp dbolo 3 2011 model arabam benim arabamda böyle bir sensör olmadığı söylendi ve önemli bir arıza olmadığı eklenip hafızadan silindi arıza sonra ankaraya döndüm burda tekrar sanayiye gittim ve ustamda aynı şeyi söyledi önemli olmadığını söylüyor bu olaylar yaklaşık 3 ay önce oldu ve şimdi ise tekrar aynı hata vermeye başladı hata ilk başlangıcı hararet hemen sıfıra düşüyor yolda giderken ve ikaz lambası yanıyor sonra araç 1 saat stop edip çalışırsa arıza kayboluyor son zamanlarda sadece iki defa oldu sorunum ne olaki acaba servise gitmelimiyim ne yapmam lazım.
şimdiden herkese teşekkür ediyorum

mahan

Azimli Üye
Aracım Yok
Adı
idris
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Aracım Yok
Merhaba
Araçta çıkan arıza P0116 -Su sıcaklığı sensörü,sinyal
-Aralıklı

Değerli doblo ailesi bende de bu sorun var fakat antifiriz i yeni değiştirdim. arabanın bakımlarını hepsini yaptırdım ve yola cıktım araca mazot aldıktan hemen sonra yandı izmire gittim uzun yola araç biraz fazla yaktı her zamankine göre orda sanayide ışığı söndürüp dbolo 3 2011 model arabam benim arabamda böyle bir sensör olmadığı söylendi ve önemli bir arıza olmadığı eklenip hafızadan silindi arıza sonra ankaraya döndüm burda tekrar sanayiye gittim ve ustamda aynı şeyi söyledi önemli olmadığını söylüyor bu olaylar yaklaşık 3 ay önce oldu ve şimdi ise tekrar aynı hata vermeye başladı hata ilk başlangıcı hararet hemen sıfıra düşüyor yolda giderken ve ikaz lambası yanıyor sonra araç 1 saat stop edip çalışırsa arıza kayboluyor son zamanlarda sadece iki defa oldu sorunum ne olaki acaba servise gitmelimiyim ne yapmam lazım.
şimdiden herkese teşekkür ediyorum.

cevap veren olmadı fakat ben yeni bir deneyim kazandım. Bu arıza yanıyor belli bir süre yol gittikten sonra yaklaşık 30 dakika sonra.Araç 3 defa stop edip ve her stop arasında bi yarım saat durursa 3. çalıştırmadan sonra arıza yı kendi yakmıyor ve problem olmuyor her ne hikmetse.artık ustamı değiştirme yoluna gidecem ankarada bir özel servis tavsiye edebilecek varmı.
Teşekkür ederim.