2012 Doblo 1.3 Multijet kaç numara şanzıman yağı

Beskazali_yörük

Aktif Üye
Doblo
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
İşsiz
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
İyi günler biliyorsunuz daha önce ENRİKO ALİBERTİ FİAT YETKİLİ SERVİSTE baskı balata değişimi yapılmıştı ancak şanzıman yağı değişmemişti şanzıman yağını değiştirmek için bugün sanayiye Fiat Renault özel bir servise gittim opar parça satan yeri arayarak aracın model motor bilgilerini vererek kaç numara şanzıman yağı konulacağını sordu karşı tarafta 75 80 dedi neyse 3 adet farklı fiyatlarda mevcut hangisi olsun dedi bende orta fiyat olsun dedim elf in 75 w 80 yağını istedi geldi değiştirdiler yağ 3 litre falandı dışına akmaya başlayana kadar yağı bastı 2 litresini aldı

Sorum 75w 80 şanzıman yağı 2012 1.3 Multijet ile uyumlu mu doğru yağ mı konulmuş

Celik.4110

Yeni Üye
Doblo
Adı
İsmail
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Renk
Gri
Cevap veren olmamış ama ben de bu aralar bu konuyu araştırdığım içün ve haftaya 2008 1.3 doblonun şanzıman yağını değiştireceğim için bilgim dahilinde cevap vereyim. Sadece 75-80 olması yetmiyor, aracın istediği sertifikasyonlar önemli, benimkisi api gl-5 Ml-l 2105 D sertifikasyonu olması lazım yağın.

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
İyi günler biliyorsunuz daha önce ENRİKO ALİBERTİ FİAT YETKİLİ SERVİSTE baskı balata değişimi yapılmıştı ancak şanzıman yağı değişmemişti şanzıman yağını değiştirmek için bugün sanayiye Fiat Renault özel bir servise gittim opar parça satan yeri arayarak aracın model motor bilgilerini vererek kaç numara şanzıman yağı konulacağını sordu karşı tarafta 75 80 dedi neyse 3 adet farklı fiyatlarda mevcut hangisi olsun dedi bende orta fiyat olsun dedim elf in 75 w 80 yağını istedi geldi değiştirdiler yağ 3 litre falandı dışına akmaya başlayana kadar yağı bastı 2 litresini aldı

Sorum 75w 80 şanzıman yağı 2012 1.3 Multijet ile uyumlu mu doğru yağ mı konulmuş
1.3 ,1.8lt yağ alır kullanabilirsiniz 75w80 euro4 motor şanzımanlarindaydi Euro 5 motorsa çünkü 2012 de bazı motorlar yine Euro 4 tü,Euro 5 te 75w85 idealdir