2012 1.3 multijet doblo turbo sesi

Mehmet14531453

Yeni Üye
Doblo
Adı
Mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Öncelikle ilkkez fiat araç sahibi oldum Arkadaşlar 2012 doblo sahibiyim sorum şu araba hızlanırken yani birden ikiye ikiden üçe gecerken ara vites atmak için hızlanmalarda azda olsa turbodan ses geliyor bu normalmi sizdeki doblolardan geliyormu stabil hızda giderken bir sorun yok ama hızlanmalarda turbodan ses geliyor çok az bir ses olsada jet motoru sesi gibi

Mertooo

Saygın Üye
Adı
Mert
Öncelikle ilkkez fiat araç sahibi oldum Arkadaşlar 2012 doblo sahibiyim sorum şu araba hızlanırken yani birden ikiye ikiden üçe gecerken ara vites atmak için hızlanmalarda azda olsa turbodan ses geliyor bu normalmi sizdeki doblolardan geliyormu stabil hızda giderken bir sorun yok ama hızlanmalarda turbodan ses geliyor çok az bir ses olsada jet motoru sesi gibi
Yag eksiltme cekis dusuklugu siyah duman atma yoksa normal kronik fiat grubunda

Mehmet14531453

Yeni Üye
Doblo
Adı
Mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Hiç biri yok Yag eksiltme cekis dusuklugu siyah duman atma filan servise gittiğimde ordaki usta şurdan sıfır fiorina al onda da aynı ses olur dedi

Ali Dalmış

Yeni Üye
Doblo
Adı
Ali
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Kargo
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Beyaz
Multijet Motorların Hepsinde Var O Durum 1800 2000 Devirden Sonra Yani Araç Yüke Binince Turbo Devreye Giriyor Benim Arabada da Yapıyor Duman Falan Atmıyorsa Bi Sıkıntı Yoktur

rastisss

sabri satılmış-manisa
Doblo
Adı
sabri
Kan Grubu
A RH +
Meslek
işçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Conformatic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
siyah
sorunun çözümü çok basit aslında sevdiğiniz şarkıyı açıp sesi kökleyin camlarıda kapadımmı ses gelmiyor.:D

Omer YilDizz

Yeni Üye
Başka Araç
Adı
Omer YilDizz
Kan Grubu
AB RH -
Aracınız
Başka Araç
Merhaba, Fiat'ta bu yaygın bir şey sanıyordum.))

Mehmet14531453

Yeni Üye
Doblo
Adı
Mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Multijet Motorların Hepsinde Var O Durum 1800 2000 Devirden Sonra Yani Araç Yüke Binince Turbo Devreye Giriyor Benim Arabada da Yapıyor Duman Falan Atmıyorsa Bi Sıkıntı Yoktur
Ama sanki önceden böyle bir ses yoktu gibi yada vardıda ben algılayamıyordum algılayınca da kafaya taktım galiba biliyorsunzuz turbo arızası değişimi çok maliyetli birşey insan ister istemez tedirgin oluyor

Mertooo

Saygın Üye
Adı
Mert
Ama sanki önceden böyle bir ses yoktu gibi yada vardıda ben algılayamıyordum algılayınca da kafaya taktım galiba biliyorsunzuz turbo arızası değişimi çok maliyetli birşey insan ister istemez tedirgin oluyor
Turbo arizasi sadece sesle anlaşilmiyor malesef illaki ya cekisten duser yada yag eksiltir duman atar

rastisss

sabri satılmış-manisa
Doblo
Adı
sabri
Kan Grubu
A RH +
Meslek
işçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Conformatic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
siyah
turbo arızasında önce ıslık gibi bir ses geliyor eğer anlıyorsanız turbonun hava girişindeki hortumu sökün içeride bir pervane var onu hafif el ile döndürün eğer güzel dönüyorsa sıkıntı yok dönmüyor veya yan yatmışsa sıkıntı var veya hortumu çıkarınca yağ geldiyse yine bir sıkıntı var baktırın derim.anlamıyorsanız bulaşmayın.

hisashi342

Yeni Üye
Doblo
Adı
Hüseyin
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Yag eksiltme cekis dusuklugu siyah duman atma yoksa normal kronik fiat grubunda
bende de 11 model d3 kasa var ilk çalıştığında 1-2 dk siyah duman atıyor sonra da geçiyor bide seste yükselme ve çekişte düşme var

alikan35

Aktif Üye
Doblo
Adı
ALİ KILIÇ
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
turbo arızasında önce ıslık gibi bir ses geliyor eğer anlıyorsanız turbonun hava girişindeki hortumu sökün içeride bir pervane var onu hafif el ile döndürün eğer güzel dönüyorsa sıkıntı yok dönmüyor veya yan yatmışsa sıkıntı var veya hortumu çıkarınca yağ geldiyse yine bir sıkıntı var baktırın derim.anlamıyorsanız bulaşmayın.
Dostum bende ıslık sesi gelmeye başladı ama araç ilk soğuk marşta bir kaç dk yapıyo sonra sesi kesiyo motorcuya götürdüm turbodan yapabilir dedi turbocuya götürdüm turbodan olsa sürekli yapar hiç geçmez dedi böyle bi salak durumda kullanıyorum şuan :)

rastisss

sabri satılmış-manisa
Doblo
Adı
sabri
Kan Grubu
A RH +
Meslek
işçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Conformatic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
siyah
Dostum bende ıslık sesi gelmeye başladı ama araç ilk soğuk marşta bir kaç dk yapıyo sonra sesi kesiyo motorcuya götürdüm turbodan yapabilir dedi turbocuya götürdüm turbodan olsa sürekli yapar hiç geçmez dedi böyle bi salak durumda kullanıyorum şuan :)
soğuk havalarda rölanti yüksek çalışır yağlama yapmak ve motoru ısıtmak için havanın soğukluğuna göre beş veya on dakika sürer önemli bişey değil.

Ali Dalmış

Yeni Üye
Doblo
Adı
Ali
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Kargo
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Beyaz
Bir Sorun Olucağını Düşünmüyorum Sadece Ses Varsa Arızalı Olduğunu Anlayamayız Yağ Yakma Duman Atma Çekiş Düşüklüğü Gibi Şeyler Yok İse Eğer Bir Sorun Olucağını Düşünmüyorum Benim Aracımdada 2000 Devirden Sonra Turbo Sesi Çıkmaya Başlıyor Bu Zamana Kadar Turbodan Yana Bir Sıkıntımız Olmadı Çok Şükür