Doblo 2011doblo D3 vites sorunu

Tevrat

Yeni Üye
Doblo
Tepki
0
Adı
Tevrat
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Merhaba arkadaşlar 2011 150binde mjet doblom var vites geçişinde sıkıntı yaşıyoruz 3 geçerken bide vitesi boşa alınca yerine tam gelmiyor 2kere vites halatı değiştirdim orjinal opar marka aldım 2,3 ay iyi gidiyor sonra yine aynı bu konuda bir fikri olan varmı şanzıman yağı da yeni

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Tepki
712
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Merhaba arkadaşlar 2011 150binde mjet doblom var vites geçişinde sıkıntı yaşıyoruz 3 geçerken bide vitesi boşa alınca yerine tam gelmiyor 2 kere vites halatı değiştirdim orjinal opar marka aldım 2,3 ay iyi gidiyor sonra yine aynı bu konuda bir fikri olan varmı şanzıman yağı da yeni
Sadece 3. vitese atarken bir de boşta sorun oluyor,debriyajda bir anormallik yok herhalde kilometre de bayağı yüksek daha önce değişmediyse baskı balata sos veriyor olabilir.Eğer baskı balata sorunlu değilse sorunlu vitesin senkromeçinde sıkıntı olma ihtimali yüksek ,tek viteste olması diğerlerinde olmaması buna işaret

Tevrat

Yeni Üye
Doblo
Tepki
0
Adı
Tevrat
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Sadece 3. vitese atarken bir de boşta sorun oluyor,debriyajda bir anormallik yok herhalde kilometre de bayağı yüksek daha önce değişmediyse baskı balata sos veriyor olabilir.Eğer baskı balata sorunlu değilse sorunlu vitesin senkromeçinde sıkıntı olma ihtimali yüksek ,tek viteste olması diğerlerinde olmaması buna işaret
Başkan baskıda kalkışta kavramada suanlik bı sıkıntı yok vites halatı değiştirdim 2duzgun bişey yok 2ay sonra yine aynı bide soğukken deilde araba ısınınca daha çok yapıyor bazen 3gecmekte zorlanıyor nazende 5den 4cekerken ustalara götürüyorum bişey yok bunda vites halatı değişecek diyorlar 2kere vites hala degistirdim 😔

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Tepki
117.005
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Komple şanzumanı yenile sende ozaman

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Tepki
712
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Başkan baskıda kalkışta kavramada suanlik bı sıkıntı yok vites halatı değiştirdim 2duzgun bişey yok 2ay sonra yine aynı bide soğukken deilde araba ısınınca daha çok yapıyor bazen 3gecmekte zorlanıyor nazende 5den 4cekerken ustalara götürüyorum bişey yok bunda vites halatı değişecek diyorlar 2kere vites hala degistirdim 😔
O ustayı değişin farrkli usta mi yok şanzımanı açmaya üşeniyor herhalde