2011 yeni doblo kalorifer çalışmıyor

Tolgayalcinkaya

Azimli Üye
Adı
Tolga
Kan Grubu
0 -
Modeli
Araç Yılı
2011
Arkadaşlar aracim 2011 yeni doblo 88 binde .bugun kaloriferi calismadi.dijital klimali model.klima havalandirma kontrol panelindeki butun isiklar yaniyor ama havalandirma motoru veya adi kalorifer motoruda olabilir calismiyor hic ses yok kaputun altindaki sigorta kutusundan klima sigirtasini degistirdim yine ayni.klimada calusmiyorr ekranda klima ve havalandirma acik gözüküyor

YASİNAÇIKYER

Saygın Üye
Doblo
Adı
YASİN
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
EMLAK TAHAKKUK
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
BEYAZ
klima sigortası ile motor un sigortası farklıdır büyük ihtimalle tavsiyem sigortaların ilgili bölümüne bir göz atmanız. yüksek ihtimal sigortalardandır.
[automerge]1542790512[/automerge]
f08 olabilir sigorta kodu

Son düzenleme:

Tolgayalcinkaya

Azimli Üye
Adı
Tolga
Kan Grubu
0 -
Modeli
Araç Yılı
2011
İcerde ki sigortalara kilavuzdan baktim ama kalorifer motorunun sigortasi ile ilgili birsey goremedim.Bilginiz varmi hangi sigortaya bakmam lazim veya kitapcikda ne diye yazar onun sigortasi

Yıldırımkemal

Yeni Üye
Adı
Kemal
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Motor bölümünde f19 klima kompresörü yazıyor
[automerge]1542835301[/automerge]
İç sigorta panelinde f 36 otomatik klima kontrol ünitesi yazıyor bunlara baktınmı

Tolgayalcinkaya

Azimli Üye
Adı
Tolga
Kan Grubu
0 -
Modeli
Araç Yılı
2011
F 36 ya baktim saglam gozuktu yerinden cijarip kontagi actim dijital paneldeki isiklar yanmadi takinca dijital klima isiklari yaniyor am kalorifer motorunda tik yok sorunum sigorta degil yani.bende torpidodan basladim sokmeye birazini söktum isim vardi biraktim oyle .simdi bana su bilgi lazim kalorifer motoruna ve dijital panelin arkasinda bi rezistansmi ne oluyomus bi parca varmis bunlara nasil ulasirim torpido tarafindanmi yoksa teybi sokup usttenmi

NevşehirliDoblocu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Arda Tekinay
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Mistik Gri
Efendim sanayide baktırın bence yada servise

Tolgayalcinkaya

Azimli Üye
Adı
Tolga
Kan Grubu
0 -
Modeli
Araç Yılı
2011
Teyp cercevesini falan soktum ustten ulasiyim diye .cikardigi ufak sesten kalirifer motorunjn yerini tespit ettim polen filtresinin hemen altinda torpidonun arkasinda yere yatarak asagida uc vidayi sokerek cikardim kalorifer motorunu.teybi ve oncerceveyi bisa soktum yani.torpidoyu ve altindaki izolasyon parcasinj sokmek yeterli kalorifer motoruna ulasmak icin.motoru aldim zor donuyodu yagladim elimle cevirdim rahatladi fisini taktim calisti.topladim heryeri sorun halloldu.benim teyp sonradan tskilmus ekranli tey black panter yanliz teybi sokerken yassi uzun bilgisayar ekran kartina giden fusler gibi fisler var 3 tane ikisi yerinden cikti biri kootu onlari bi yerde taktirmam gerekiyor simdide

YASİNAÇIKYER

Saygın Üye
Doblo
Adı
YASİN
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
EMLAK TAHAKKUK
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
BEYAZ
@Tolgayalcinkaya
Hocam zor dönmesinin sebebi bobin ise yakında komple yanar motor bilyadan ise bilyayı bozar yine kitler inceledin mi iyice ?

Tolgayalcinkaya

Azimli Üye
Adı
Tolga
Kan Grubu
0 -
Modeli
Araç Yılı
2011
Bence zor donmesinin sebebi zamanla oluasan toz kir .suan gayet rahat donuyor.arasindan yaprak bile cikti yani
[automerge]1542987116[/automerge]
Yagladim siringayla milini .elimle cevirince 3_ 5 tur atar hale geldi.ilk soktugumdd elimle birinci turu bile zor layarak atiyirdu

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@Tolgayalcinkaya
Hayırlı olsun güle güle kullanın.

NevşehirliDoblocu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Arda Tekinay
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Mistik Gri
Konu bitti. Benim Arabada çok iyi üflemiyor. Bende Sökebilirim motoru mu neyse

Tolgayalcinkaya

Azimli Üye
Adı
Tolga
Kan Grubu
0 -
Modeli
Araç Yılı
2011
Arkadaşlar bugun istanbul cok yagmurlu.sabah arabanin sag on tarafdan tam kalorifer motorunun oldugu yerden su aldığını üzülerek görmüş bulunuyorum.arabanin ilk sahibiyim on tarafta herhangi bir oynama söküp takma vb olmadi bugune kadar boyle bi sorunu yoktu.muhtemelen kalorifer motoruda islandigi icin zor dondu ve ya kısa devri gibi bisey oldu.sag on tarafa egildimde arabanin dışından su akma sesi geliyor bu normal herhalde .iceriyede damlama yapıyor.acaba bi su kanali falan varda tıkalımı temizlesem yetermi yada kapilarin altında su tahliye tipasi oluyodu on tarafada oye biseymi var.bilen varsa nereye bakacagimi soyleyebilirse sevinirim
[automerge]1543386947[/automerge]
Ondede su tahliye janali var ve tikali galiba videodan ogrendigim kadariyla
[automerge]1543388948[/automerge]

[automerge]1543389043[/automerge]
Evet cozdum galiba.arabanin sileceklerinin altindaki uzun plastigi soktum 3 tane yildiz vida ile on tarafindan soktum .silecekleri sokmeye gerek yok.orada su burikmus tahliye tikali oldugu icin.biriken su havalandirmaya guriyirmus .plastigi onden kaldirinca sag onden 30 cm kadar icerde tahliye deligi var taklasik 5. 10 cm capinda o camur doluydu camuru alinca biriken su aktı gitti.bu isi bence senede bir yapmak lazim

Son düzenleme:

YASİNAÇIKYER

Saygın Üye
Doblo
Adı
YASİN
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
EMLAK TAHAKKUK
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
BEYAZ
@Tolgayalcinkaya
Güzel bir bilgilendirme yazısı olmuş. geçmiş olsun.