2009 model doblo premo 1.3 Chiptuning

Kr4L

Yeni Üye
Selamnun aleykum arkadaşlar
bende 2009 model doblo premo 1.3 var en fazla besınca 130-140 arası acaba chiptuning yaptıran var mı ...
zararı var mı acaba
bide virajlarda çok savruluyor bu na bi çare
şimiden sagolun:eek:

okancelik

Azimli Üye
Virajlarda savurmaya şöyle cevap verebilirim aracın arkasına yük koyabilirsin. yada geniş taban lastiklerde savurmayı bi nebze azaltabilir. yada en mantıklısı benim gibi arka tarafını biraz düşürt arabanın o zaman yere sağlam basıyor viraj falan dinlemiyor :D

chip konusunda pek bilgim yok bilen arkadaşlar açıklarlar :)

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
130 - 140 sizin aracınızda bi problem var bence. benim araç 170 i rahat görüyor. bi baktırın bence.

serkanortanca

Onursal İzmir Yöneticisi
Başka Araç
Adı
YİĞİT SERKAN ORTANCA
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Özel kolluk
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2007
Renk
Metalik Gri
motorunu actın mı sen bunun benımde 130 km den yukarı cıkmıyordu 1.9 D motorunu actım şimdi 165 km hızı rahat görüyor :)

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
öncelikle hoşgeldin.
profil bilgilerini düzeltmen lazım. aracın doblo classic olcak.
gelelim soruna. eğer araç sürekli sakin kullanıldıysa bu durum normal kabul edilebilir. fakat gaz pedalının üzerinde yaşayanlardansan o zaman araçta bir sıkıntı var. şöyle ki;
araç sakin kullanılıyosa motor da kurum oranı fazladır. yani güç kaybı olur. aracı yırta yırta kullananlarda bu durum minimumdur o yüzden normalden çok daha fazla hızlara ulaşabilirler. mesela hanefinin vermiş olduğu rakam araç için en uygunudur. normal kullanımda erişilebilecek bir rakamdır. eğer sen de normal bir kullanıcıysan bu hızları görmen lazım. ama dediğim gibi sürekli sakin kullanıp da bi basayım bakayım ne görüyo dersen araç bahsettiğin hızları geçmez.

duhan13

Onursal Adana Temsilcisi
Doblo
Adı
osman duhan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Elektrik Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
granit gri
bu motor açma nasıl oluyo halen anlamadım :D arabayı yüksek devirdemi kullanıcaz? benm 2011 1,6 105 bg maxi elegance var bi kere 165 i gördüm 35 devirdeydi daha bassam giderdi heralde

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
motor açma olayı çoğunlukla eski araçlara özgü. mesela multijet teknolojisindeki bir motor fabrikadan çıktığında zaten motoru açılmış oluyor testlerden geçiyor. Ama fethi'nin dediği gibi araç çok sakin kullanılırsa kurum bağlar ve performans düşer.

duhan13

Onursal Adana Temsilcisi
Doblo
Adı
osman duhan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Elektrik Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
granit gri
burdan bende faydalandım :D teşekürler bilgi için

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
chip konusunda benim araçta 1.3 multijet ve chiptuning takılı arabada en ufak bir bayılma yok performans süper ayrıca 2 yıl oldu hala kullanıyorum ve hiçbir zararını görmedim..

eğer alacaksan ankara da yardımcı olabilirim sitemizde birçok üyeye satış yapan firma ile görüşebilirsiniz..

teamdoblo dan arıyorum derseniz yardımcı olacaklardır firmanın adı sponsorumuzda olan ECUFAST tır.

EAB53

Onursal Üye
Adı
Ekrem Bal
Modeli
Renk
Beyaz
motor açma olayı çoğunlukla eski araçlara özgü. mesela multijet teknolojisindeki bir motor fabrikadan çıktığında zaten motoru açılmış oluyor testlerden geçiyor. Ama fethi'nin dediği gibi araç çok sakin kullanılırsa kurum bağlar ve performans düşer.

Benim aracım kurum bağlamaya müsait o zaman. Yakıt ekonomisi yapmak adına uzun yolda çok nadiren 100 km. üstüne çıkıyorum. Şimdi sorum şu ki yüksek hızda kullanılan bir D2 ile benim sakin kullanımdaki D2'nin 90-100 km. arasındaki hız değerlerinde performans farkı olur mu? Kastım aynı hız ve devir değerlerindeki performans farkı yani.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
hayır sakin kullanımdan kastım yüksek devirlere çıkmamak yavaş gitmek değil, vitesi 2000 de değişen var mesela ama min 2500 de değişmek lazım. bende uzun yolda 100 ün üstüne çıkmam mesela ama o hıca çıkana kadarda motoru rahatlatırım 2500 den önce vites değiştirmem. siz en iyisi biraz devirli kullanın aracı kurumları bi nebze olsun atsın, daha motor yeni kurum olduysa bile tam yer yapmamıştır onlar şimdiden atın gitsin :)

EAB53

Onursal Üye
Adı
Ekrem Bal
Modeli
Renk
Beyaz
Ben her zaman 3000 devire çıkmaya çalışıyorum vites atacağım zaman. 3000 devirde vites değiştirdiğimde zaten devir bir anda 2000'e düşüyor. Ehliyet kursunda hocam devamlı 2500 devirde değişmemi ve 2000 devirde sabit hızla gitmemi söylerdi halbuki :)

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
aslında doğru söylemiş ama o düz yol için geçerli, hafif rampa olduğunda mecbur daha fazla yüksek devire çıkmak gerekiyor.

geremy

Onursal Kurucu
konu başlığı anlaşılır şekilde düzeltildi.
--------------------------------------------------------------------------------

ademozkaragul

Saygın Üye
Doblo
Adı
adm
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Gümrük Komisyoncusu
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
bordo
@kardelenkurt
Sizin araca chip yapilirken youtubede videoda izledim ama testi göstermedi beyne atılan yazılım mi iyi yoksa sizinki gibi box olanmı arada kaldim bendede 1.3 çekmiyor bir nebze olsun rahatlatmak istiyorum.taktiktan sonra ne kadar hp elde ettiniz.

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
@ademozkaragul

Team doblonun Yukarıda zikredilen firma ile artık bağlantısı kalmamıştır... Sİtemiz sponsorlarından ECUFAST dan chiptunning hakkında her türlü bilgiyi alabilir ve Team Dobloya özel fiyatları öğrenebilirsiniz.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
@ademozkaragul
Kardeşim ben ecufasta geçtim şuan aracım daha iyi Aracın d3 multi

Trex25

Aktif Üye
Benim arac d2 safeline 1.3 dipte hafif egimli yolda 180 190 na kadar dayaniyor ibre

ANLOVE

Onursal Üye
Aracım Yok
Adı
QQQQ QQQQ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Q
Aracınız
Aracım Yok
Renk
Metalik Siyah
Uzun yolda gidiyor iken otobanda iseniz ve yol müsait ise aracı 1 kaç dakikalığına da olsa 140-150-160 seviyelere çıkartıp bir kaç dakika öyle kullanın tekrar normal hızınıza düşün. En sağlıklısı böyle olacaktır.

Ancak şunu da unutmamak gerekir hayatınız sadece bir lastiğin patlamasına bağlı olacaktır! Bu tamamen sizin sorumluluğunuzda dır.