2007 model d2 1.4 benzin lpgli aracıma 14 jant lastik taksam muayeneden geçermi?

sademir38

Yeni Üye
Adı
salih demir
2007 model d2 1.4 benzin lpgli aracıma 14 jant lastik taksam muayeneden geçermi?
Arkadaşlar aracımın üzerinde ben aldiğimda 15 lik kara jantlar vardı. Ben 14 jant alsam muayeneden kalır diyorlar. Kayseride yaşıyorum. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. İyi günler ve forumlar.

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
D1 lerde orj. jant 14 inç d2 lerde 15 herhalde. Bilgi veren çıkar.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Geçer büyük ihtimalle. Yük değerleri uygun olsun. Bazen cinslik yapabiliyorlar.

serjoker

Yeni Üye
Doblo
Adı
serkan
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2003
selamun aleyküm arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var ?

benim aracım 2003 model 1.6 benzin lpg li hususi otomobil şimdi soruma geleyim

aracı yeni aldım sayılır 5-6 ay anca oluyo ilk başlarda sorun yoktu fakat şimdilerde araçta yoğun gaz kokusu yada yağ kokusu çekişten düşme ve bir kaç tanıdık tamirci arkadaşa sorduğuma göre araç yağ yakmaya başlamış dedi birde atiker sıralı gaz sistemi mevcut.atiker bakımlarını yaptırmaya gittiğim serviste bana denilen aynen şöle araçların türkiye ortalama zengin yakıt karıımı 3,5 seninki 5 - 5,5 ğu buluyor bu gaz sistemi ile ilgili bir sorun değil bunun motorla alakası var sen tamircine git bu parametreleri düşürsün yani motor açılması gerek dedi sibiplar falan dedi bu konuda bilgisi olan varmı aracıma bu hafta sekman atılacak bu sorun sekmandan sonra geçermi böyle birşeyle karşılaşan oldumu hiç şimdiden teşekkürler..

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
Yük değerleri yeterki tutsun :) D2 lerde ilk çıktığında 14’’ jant vardı sonradan premio donanımı ile 15’’ oldu

Alp.Onurr75

Daimi Üye
Doblo
Adı
onur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Yetkili serviste mekanik teknisyen
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl grisi
selamun aleyküm arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var ?

benim aracım 2003 model 1.6 benzin lpg li hususi otomobil şimdi soruma geleyim

aracı yeni aldım sayılır 5-6 ay anca oluyo ilk başlarda sorun yoktu fakat şimdilerde araçta yoğun gaz kokusu yada yağ kokusu çekişten düşme ve bir kaç tanıdık tamirci arkadaşa sorduğuma göre araç yağ yakmaya başlamış dedi birde atiker sıralı gaz sistemi mevcut.atiker bakımlarını yaptırmaya gittiğim serviste bana denilen aynen şöle araçların türkiye ortalama zengin yakıt karıımı 3,5 seninki 5 - 5,5 ğu buluyor bu gaz sistemi ile ilgili bir sorun değil bunun motorla alakası var sen tamircine git bu parametreleri düşürsün yani motor açılması gerek dedi sibiplar falan dedi bu konuda bilgisi olan varmı aracıma bu hafta sekman atılacak bu sorun sekmandan sonra geçermi böyle birşeyle karşılaşan oldumu hiç şimdiden teşekkürler..
Segman yaptiriyorsan motoru da rektefiye yaptir kafan rahat etsin

serjoker

Yeni Üye
Doblo
Adı
serkan
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2003
Sagolasin aklimda oyle bisey var zatan

legendgokcer1997

Daimi Üye
Doblo
Adı
Gökçer
Kan Grubu
0 -
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.4
Araç Yılı
2007
Renk
Safari beji
Arkadaşlar aracımın üzerinde ben aldiğimda 15 lik kara jantlar vardı. Ben 14 jant alsam muayeneden kalır diyorlar. Kayseride yaşıyorum. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. İyi günler ve forumlar.
Aynı araca bende sahibim bu d2 kasa ilk 2006 da çıktığında ilk yarı yani temmuza kadar 185/65R14 olarak kaset teypli üretildi 2006 ikinci yarıdan sonra yani temmuzdan sonra 185/65R15 olarak cd teyp olarak 2012 ye kadar devam etti bizde 2007 de aldık sıfır olarak 1.4 Active ikinci yarıda araçta 185/65R15 olarak jant vardı yani iki ölçüde orijinal ölçülerdir benim bir sene R14 bir sene R15 yazıyorlar sanırım bakmıyorlar yada ezbere yazdılar