Yardım 2005 doblo 1.3 çekiş sorunu

sametpo

Yeni Üye
Doblo
Adı
Samet
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2005
Renk
Gri (Çelik)
Arkadaşlar merhaba. Yeni aldığım 2005 model 1.3 multijet doblo aracımda 3. Vites ve sonrasında çekiş sorunu var. Tekleme vs yok ama gazı kökleseniz bile gaz yemiyor ve hizlanmiyor. Mars basmada veya 1 2. Viteste problem yok. Arabayla en fazla 80 90 yapabildim bizim arladas zorlayip 110 yapabildi ama o da en son yani. Sizce sorun ne olabilir?

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Baskı balata derdim yüksek viteslerde gaza tepki vermiyor.Ağır bakımları yapılmış mıydı veya ne zaman yapılmıştı triger ve baskı değişti mi araçta?

sametpo

Yeni Üye
Doblo
Adı
Samet
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2005
Renk
Gri (Çelik)
Baskı balata derdim yüksek viteslerde gaza tepki vermiyor.Ağır bakımları yapılmış mıydı veya ne zaman yapılmıştı triger ve baskı değişti mi araçta?
Valla ben pek arabadan anlamam. Alir almaz bir ustaya götürdüm bakimlarini yapar misin dedim 2 gun sonra gittim aldim. Yani bir ariza isigi vs yanmıyor ama gaz yemiyor araba 3 4 5. Viteslerde.

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Anlaşıldı bilen bir ustaya baskı balatadan şüphelendiğini aracın durumundan bahset anlar zaten aracın geçmişini aldığınız kişiye sorsaydınız sadece alıp yağ filtre bakımı yaptırmakla olmuyor

sametpo

Yeni Üye
Doblo
Adı
Samet
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2005
Renk
Gri (Çelik)
Ya ben araştırdım biraz da turbodan kaynakli olabilir deniyor turbo devreye girmiyoz galiba

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Olabilir sensör kaynaklı olabilir turbodan olabilir bu çekiş sorunun biçok sıkıntısı olabilir aracınızda yağ eksiltme ve kara duman atma varmı turbodan farklı bir ses duruyormusunuz aşırı ıslık sesi olabilir.Çok şey derim ama araçtan anlamdığınızı belirttiniz uzaktan biraz zor olur.Öyle her ustaya gitmeyin aracınız deneme tahtası olur basit bir sensör hatasından motor ,turbo gibi parçalar söken var basitten zora gitmektense zordan basite gitmek işlerine geliyor

sametpo

Yeni Üye
Doblo
Adı
Samet
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2005
Renk
Gri (Çelik)
Evet kara duman atma var. Ama motordan da islik gibi mi bilemiyorum garip bir ses geliyo veya ben oyle duyuyorum belki.

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Turbo sıkıntılı gibi üzerine gitme fazla revizyonla kurtarabilir ama dağılırsa farklı bir revizyonlu turbo yada sıfır turbo almak durumunda kalabilirsinarabanın sesini duysak fena olmazdı ıslık konusunda çok olup olmadığını söylerdim bir turbocuya baktır sorun varsa söyler

sametpo

Yeni Üye
Doblo
Adı
Samet
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor