2005 1.9 JTD

mvez

Azimli Üye
Adı
mustafa
Arkadaşlar iyi akşamlar bende 1.9 jtd doblo var. Araçta turbo doldurma hissi çok zayıf. turbo açtığı zaman kafayı kaldırması lazım ama çok az bir tepkime var başka hiç bir his yok. aracın turbosunu gösterdım iyi dediler map sensörü temizledim olmadı egr yi temizledim sonuç olumsuz. hava akış mtreyi bulamadım parça numarasının son 2 harfi farklı olan bir hava akışmetrede denedim sonuç olumsuz tek turbo basınç valfini denemedik onuda direk iptal edip hortumu direk turbo üzerinde by-pass ettim yine düzelme yok yüksek devirlerde arıza veriyor kenidini korumaya çekiyor ve arıza olarak düşük besleme basıncı arızası veriyor. basına bole bir olay gelen varmı acaba.

saygılar..

volkan guney

Fenomen Üye
Adı
volkan güney
Kan Grubu
A RH -
Meslek
metal işleri
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk
gri
@mvez öncelikle aileye hoşgeldin keyifli ve aktif paylaşımlar

burhan

Aktif Üye
Adı
burhan
Modeli
Renk
GRİ
15 gün önce aynı sorun benim araçımda vardı .interkol çıkış hortumu patlamış ondan arıza veriyormuş turbo arızası demişlerdi banada sizinde aynı olabilir.hortum akünün altında baktırın isterseniz.

mvez

Azimli Üye
Adı
mustafa
Hortum falan sağlam turbo basınç elektrovanasi olabilir diorlar oda kesin değil almaya kalsam 500 lira düzelme ihtimali var sadece ihtimal bugunde frene basinca elektrik kesiliyor araçta şimdide bu çıktı sinir etti

satelcom

Aktif Üye
Adı
Mehmet
Meslek
Em.Asb./Elektronik teknisyeni/Siyasetci
Modeli
Renk
Beyaz
Debriyaj baskı balatasındaki aşınmalarda kafa kaldırmayı önler.

burhan

Aktif Üye
Adı
burhan
Modeli
Renk
GRİ
debriyaj değiştikten sonramı çekiş düştü.banada sordu servis yakın zamanda debriyaj değiştirtinmi diye, niye diye sorduğumda altta bir fiş var bunlarda çekişi etkiliyor demişti

mvez

Azimli Üye
Adı
mustafa
yok daha öncesindede vardı sorunun hemeen hemen bir kısmı düzeldi turboda problem çıktı eski halinden biraz daha iyi enjektörlerde sıra onları gösterecegm