2004 Doblo Cargo Hoparlör Değişimi

Sizce bu ürünü aracın orjinal tesisatıyla mı kullanmalıyım?

• Evet, orjinal tesisat yeterli olur.

• Belki, orjinal bağlantılar yeterlidir ancak yeni tesisatla daha iyi verim alırsın.

• Toplam katılım
    1
  • Anket kapandı .

furkanbaser123

Azimli Üye
Aracım Yok
Adı
Furkan Başer
Kan Grubu
0 +
Meslek
Grafiker
Aracınız
Aracım Yok
Merhaba herkese iyi günler. Aracım 2004 Doblo Cargo. Aracın üzerinde henüz orjinal hoparlörleri takılı ve ben bunların yerine Jameson Js-10 hoparlör aldım. Fakat kafama takılan bir nokta var. Yeni hoparlörleri direk orjinal tesisata mı bağlamalıyım yoksa yeniden kablo mu çektirmeliyim? Hoparlörle gelen kablolar var ama boyları oldukça kısa. Orjinal tesisata bağlamamın yeterlilik açısından (taşımama,seste bozulma vb.) herhangi bir sakıncası olur mu acaba? Bir diğer sorum da orjinal hoparlörleri hiç değiştirmeden direkt bu hoparlörleri pandizot tarzı birşey yapıp bagaja yerleştirsem amfi kullanmadan olur mu? Bu konuda tecrübe ve fikir sahibi arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Saygılarımla...

Dosyalar

• urunResimBuyuk.png
    urunResimBuyuk.png
    43,1 KB · Okunma: 6

legendgokcer1997

Daimi Üye
Doblo
Adı
Gökçer
Kan Grubu
0 -
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.4
Araç Yılı
2007
Renk
Safari beji
Bu hoparlörler orjinalden çok aşırı yüksek ses vermez muhtemelen kendi tesisatı iyidir orjinali bozmaya gerek yok diye düşünüyorum bende ilk teyp aldım sonra torpidodakileri daha sonrada kapidakileru degistirdim pioneerla sadece arkadaki hoparlörler orjinal kaldı araç d2 seste teybinde etkisiyle muazzam bir degisim oldu

furkanbaser123

Azimli Üye
Aracım Yok
Adı
Furkan Başer
Kan Grubu
0 +
Meslek
Grafiker
Aracınız
Aracım Yok
Dün bir iki saat uğraşma fırsatım oldu. Bagajdaki hoparlörler değiştirilmiş daha önce bilmiyordum. İçeriden gelen kabloyu direkt hoparlörün kendi kablolarına bağladım. Öndeki orjinallerde farklı bir aparat ile takılmış soketler. O soketleri de aparattan ayırarak yenil hoparlörleri bağladım. Çok profesyonel olmasa da bayağı iyi oldu fikrimce. Ses konusuna gelince amfili bir sistem takılmış gibi olmadı doğal olarak ama orjinalle arasında rahatça ayırt edilebilecek bir kalite farkı oldu. Basslar Tizler çok daha kaliteli çıkmaya başladı.

Alper Postacı

Azimli Üye
Doblo
Adı
Alper
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Sigortacı
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
yalnız hoparlorun + - olayını göz onunde bulundurun normal + gelen kabloyu artıya baglayın eksı gelenı eksıye diğer turlu yaptığınızdada hoparlor çalışıyor ama tam verımlı calısmıyor sesını bıraz acarak ıkı sekıldede deneyın farkedecenız sekılde sesde degısıklık olur bass tiz de duzgun sesı aldığınızda baglayın daha ıyı verım alırsınız bilginiz olsun

furkanbaser123

Azimli Üye
Aracım Yok
Adı
Furkan Başer
Kan Grubu
0 +
Meslek
Grafiker
Aracınız
Aracım Yok
artı eksi konusuna dikkat etmeye çalıştım şuan bağlantılar düzgün görünüyor ama tabi işin ustası olmayınca tam olarak doğru mudur yanlış mıdır emin değilim :) Ses de eskisinden iyi olunca fazla kurcalamadım açıkçası.. Çalıştığım için bi ustaya götüremedim pazar günü kendi ustama bi kontrol ettireceğim inşallah

Alper Postacı

Azimli Üye
Doblo
Adı
Alper
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Sigortacı
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
@furkanbaser123 sesı actığında bozulma yapmıyosa bas vuruyoken cırtlak bı ses almıyosan doğru yapmışsındır :) gule gule kullan benımde arabanın da degısmesı lazım da vakıt olmuyor işten güçten

furkanbaser123

Azimli Üye
Aracım Yok
Adı
Furkan Başer
Kan Grubu
0 +
Meslek
Grafiker
Aracınız
Aracım Yok
@Alper Postacı teşekkür ederim :) valla ben de aynıydım bir anlık sipariş edeyim bir set gelsin yaparız nasılsa diye aldım ilk fırsatta monte ettim yerlerine :D müzik önemli ses iyi olunca sürüş keyfi artıyor arabadan inesi gelmiyor insanın :)