2001 1.9d sabahları geç çalısıyor

adilkandir

Yeni Üye
selam arkadaşlar 2001 model 1.9d motorlu doblo kullanıyorum tüm bakım ve tamirlerini kendim yaparım aracın periyodik bakımları tamam fakat son 3 güne has sabahları çok geç çalışıyor 10- 15 saniye marş yapıyorum ısıtma bujilere baktım sağlam yakıt çek valfinden şüpheleniyorum başına gelen varsa bildirmesini rica ediyorum

adilkandir

Yeni Üye
tekrar herkese selamlar herşeyin gönlünüzce olması temennisiyle aracın arızası mazot filtrsinin üzerindeki geri dönüş valfinden oluyordu başına . gelen arkadaşların bilgisine

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
not ettik ustam geçmiş olsun sağolasın

Okkan

Azimli Üye
adilkandir tarafından yazılan metin:
tekrar herkese selamlar herşeyin gönlünüzce olması temennisiyle aracın arızası mazot filtrsinin üzerindeki geri dönüş valfinden oluyordu başına . gelen arkadaşların bilgisine

adil kandir kardes ya benim basımdada bu sorun var geri dönüş valfindeki sorun neydi degiştirdinmi tamir mi yaptın birde sana zahmet olmazssa resim koyarsan hangi parca ben kendim halledebilirmiyim yardımcı olursan sevinirim

Okkan

Azimli Üye
arkadaslar bende 2002 1.9 d düz dizel aracım var sabahları gec calısıyor burda arkadas demişki geri dönş valfinde sorun var ben bu gun yozgattaki parcacıları aradım ve hıc bir parcacı böyle bir parcayı duymadıklarını söyledi arkadaslar böyle bi parc varmı yoksa adı farklımı lütfen bi yardımcı olurmusunuz rica ediyorum sizden cvplarınız bekliyorum simdiden tşk ederim

adilkandir

Yeni Üye
selamlar arkadaşlar sabahları geç çalışan d1 imin sorununu çözdüm mazot filtresinin üzerinde siyah bir parça var çekvalf mazotu geri vermemesi için konan araç uzun süreli stopta durduğunda mazot geri kaçarak geç çalışmasına sebep oluyor 7-8 saat gibi. önce bunu sökerek hava ile temizleyin tekrar takın lastik contalarını dğiştirebilirseniz daha iyi olur tekrar arıza devam ederse piyasada muadilleri var aynı işi görüyor sakın servise gidip 150 tl (sadece parça 150tl altı üstü platik 2cm lik parça galiba altından yapıldı.........) kazıklanmayın muadileri 25 tl kartal sanayıde var bilgiler %100 doğru yaşadım yardımcı oldu isem sevinirim