2000 devirden önce gaz yemiyor

Beratsungu

Yeni Üye
Adı
Berat
Selamın aleyküm hayırlı günler 2011 model 1.6 elegance aracımın baskı balatası bitmiş dediler 1 ay önce değiştirdim debriyaj çok alttan kavrıyor stop edecek gibi kalkıyo araba hem patinaj falan çekmiyo son zamanlarda 2000 deviri geçtikten sonra ıslık sesi gibi bi ses geliyor ve araba 2000 devirden önce gaz yemiyor ufak rampaları bile 2000 devirin aşağısı ile çıkamıyorum ama araç 2000 deviri geçtikten sonra turbo kendini belli ediyo arkaya yapıştırıyo balatayı değiştirdiğim ustaya gittim debriyajı ayarlamasını istedim yeni olduğu için böyle zamanla açılır ayarı olmaz dedi ama 1 aydır hiçbir fark yok araba kalkarken zorlanıyo ve balataları yaktığını hissediyorum diğer sorunu sorduğumdada turbocuyla görüş dedi kestirip attı ne yapmam lazım araba 2000 devire gelene kadar gitmiyor

talipgur

Saygın Üye
Adı
Talip gür
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Jeoloji Yüksek Mühendisi
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Islık sesi genelde çok hayra alamet değildir turbo sorunu muhtemel düşük devirden tahminim o debriyaj halatı ile alakalı basit bir ayar sistemi var onun tamircinizi değiştirin geçmiş olsun

Beratsungu

Yeni Üye
Adı
Berat
Araç ısınındıktan sonra ıslık sesi veriyor sadece gaza yüklenince yoksa bi ses yok sizce aracın 2000 devirden önce gaz yememesi debriyaj halatından olabilirmi bayırlarda el freni yardımıyla kalkıyorum yoksa araba stop ediyor balatanın yandığını kokulardan ve sesten anlayabiliyorum teşekkür ederim

talipgur

Saygın Üye
Adı
Talip gür
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Jeoloji Yüksek Mühendisi
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Dostum bak baskı tutmazsa eğer stop etmez vitese atsan bile çalışır denedim biliyorum debriyajın alttan kavraması farklı bir durum turbo sürekli devrede olan bir parçadır ancak aklıma turbonun arızalı olması geliyor sadece araç güçe binince sorun yok diyorsun ama ilk kalkışta sorun yaşıyorum diyosun yüksek Devirle kalkmaya çalıştığında patinaj yapıyormu yada rahat kalkabiliyormu

talipgur

Saygın Üye
Adı
Talip gür
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Jeoloji Yüksek Mühendisi
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Birde manifoldu gevşemiş yada bir hava kaçırma durumu olabilir

Beratsungu

Yeni Üye
Adı
Berat
yüksek devirle kalkıyo zaten abi yoksa hiç kalkmıyo stop ediyo araç 2000 2500 devirden aşağısıyla kalkmıyo kalkerken arabayı sanki ben sırtımda çekiyomuşum gibi kalkıyo patiaj falan çekme ihtimali yok çekmiyo zaten 2000 devirden sonra giderken basınca hiçbir sıkıntı yok ama evimin önünde bi bayır var 1 viteste 4000 devirde 2. vitese takınca 2. viteste çekiyo anca yoksa 2. viteste bile çekmiyo diğer arabamla bayırda 2yle bile kalkabiliyorum

talipgur

Saygın Üye
Adı
Talip gür
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Jeoloji Yüksek Mühendisi
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
valla kardeşim aklıma başka birşey gelmiyor bir ihtimalde mazot pislik falan tıkadıysa Ada'm akıllı yakıt geçmiyorsa bi ihtimal çok gecmiş olsun insallah büyük bir arıza yokturdur

Beratsungu

Yeni Üye
Adı
Berat
Saolasın abicim adam akıllı bi usta bulamadım ankaraya götürmem lazım işimden dolayı gidemiyorum da moralim bozuluyo arabaya bindikçe yardımın için sağol

talipgur

Saygın Üye
Adı
Talip gür
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Jeoloji Yüksek Mühendisi
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@Beratsungu
Ne demek kardeşim keşke daha faydalı olabilseydi bilgilerimiz geçmiş olsun

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
@Beratsungu
Full depoya würt yakıt katkısı ekle yüksek devirlerde kullanmaya çalış depo bitince yaptıracağın işlemleri yazıyorum. Hava akışmetreyi balata spreyi ile değil kendi temizleme spreyi ile borusu ile birlikte temizlet. Map sensörü egr yi gaz kelebeğini söktür ve manifolt boğazını temizlet. Çekişteki farkı buraya yazmayı unutma [emoji12] manifolt vidalarının sıkıldığını kontrol ettir bide turbo ve hortumlarını kontrol ettirip yırtık kaçak olmasın. bilgisayarda motor değerlerini basınçları map sensörü değerlerini kontrol ettir. Bozulması muhtemel hava akışmetre olabilir direk değiştir.

eternity3437

Azimli Üye
Adı
kasım
düşük ihtimal bence frenleri ayarlat el fren telleri gerili takılmış olabilir.birde bi arkadaştan duyduğum doblolarda vites boşta iken durur vaziyette gaza bastığında gaz kesici nedeniyle 2000 devir üstüne çıkmaz demişti.