Yardım 195 75 16 c lastik

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Büyük ihtimalle.

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
195 75 16c lastik arkalara taksam davlumbaza sürtermi ?
Şimdiden teşekkürler 😄
Yük mü taşıyacaksın? Gerek yok buna yada yüksek olmasını istiyorsundur fazla bir yükseklik getirmez ama yük de kolay bükmez 60,65 yanakta olabilir bende 65 yanak var .D2 kasamı ilk aldım üzerinde 70 yanak vardı orjinal stepnesi de öyleydi sürtmez.Arka ve ön ebatlar farklı olması araç dengesini bozar yük taşıyacaksınız anladığım kadarıyla hepsi aynı ebat olmasında fayda var.

zuhtuakinci

Gerçek Trekking Doblo
Doblo
Adı
zühtü
Kan Grubu
0 +
Meslek
Endüstriyel soğutma
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Gri
Merhaba Koray kardeşim
O istediğin ebat büyük kamyonetlerin minibüslerin lastiği Renault traffic ford transit lerin lastiği o anladığım kadarıyla bagajında yük taşıyorsun ve normal lastik o yükü taşımaz araba yolda lastik patlakmışcasına gezer.
Sana nacizane tavsiyem doblonuzun standart lastiğinin XL kodlu ekstra yanak takviyeli kalın yanaklı daha fazla yük taşıyabilen lastiğini takman. Hem aracın fren, yol, hızlanma, viraj dengesi bozulmaz hem de yakıtın artmaz o dediğiniz lastik çok ağır bir lastik. Ben 195x70x15 jantla arkada 1200 kg yük taşıdım hiç araba hissetmedi bile ( Arka makaslarda air süspansiyon takviyesi ile) araç hem boşmuş gibi düz duruyor hem de yolda hiçbir güvenlik sıkıntısı yaşatmıyor.

Lazkopy

Azimli Üye
Doblo
Adı
Gökhan
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Lastik ebatını değiştirdiğinde arabanın konforunu olumsuz etkiliyor ben geniş lastik taktırdım sic sallanmıyan arac kamyon gibi gitmeye basladı en ufak bozuk yolda bile takır tukur gidiyor orjinal
Lastiklerde hiç hissettirmiyordu genis lastikle cok belirgin oluyor ve rahatsız ediyor bilginize

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Lastik ebatını değiştirdiğinde arabanın konforunu olumsuz etkiliyor ben geniş lastik taktırdım sic sallanmıyan arac kamyon gibi gitmeye basladı en ufak bozuk yolda bile takır tukur gidiyor orjinal
Lastiklerde hiç hissettirmiyordu genis lastikle cok belirgin oluyor ve rahatsız ediyor bilginize
Hangi ebat ve marka aldınız?LAstik havasını kaç yaptırdınız?205/60/R16 ya geçtim araba çağ atladı olumlu yönde resmen.

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Merhaba Koray kardeşim
O istediğin ebat büyük kamyonetlerin minibüslerin lastiği Renault traffic ford transit lerin lastiği o anladığım kadarıyla bagajında yük taşıyorsun ve normal lastik o yükü taşımaz araba yolda lastik patlakmışcasına gezer.
Sana nacizane tavsiyem doblonuzun standart lastiğinin XL kodlu ekstra yanak takviyeli kalın yanaklı daha fazla yük taşıyabilen lastiğini takman. Hem aracın fren, yol, hızlanma, viraj dengesi bozulmaz hem de yakıtın artmaz o dediğiniz lastik çok ağır bir lastik. Ben 195x70x15 jantla arkada 1200 kg yük taşıdım hiç araba hissetmedi bile ( Arka makaslarda air süspansiyon takviyesi ile) araç hem boşmuş gibi düz duruyor hem de yolda hiçbir güvenlik sıkıntısı yaşatmıyor.
+1

Lazkopy

Azimli Üye
Doblo
Adı
Gökhan
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Hangi ebat ve marka aldınız?LAstik havasını kaç yaptırdınız?205/60/R16 ya geçtim araba çağ atladı olumlu yönde resmen.
Michelin 205/55/r16 lastik. 45 hava vurmustu galiba anlamadım gitti valla ince yanak diye galiba cok sallıyor aracı

Recep.Y.

Aktif Üye
Doblo
Adı
recwp
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Michelin 205/55/r16 lastik. 45 hava vurmustu galiba anlamadım gitti valla ince yanak diye galiba cok sallıyor aracı
Muhtemelen yuk endeksi dusuktur tahminim 91 endekslidir. 205 55 ler dusuk endeksli oluyor fiorinoda sallanma ezilme yapmayan 205 55 16 lastiklerim 1.6 dobloya takinca resmen pilates topuna donmustu :) 1.3 araclar biraz daha hafif ama 1.6 aracta yuk endeksine kesinlikle dikkat etmenizi basincida 37-38-39 tavsiye ediyorum.

Lazkopy

Azimli Üye
Doblo
Adı
Gökhan
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Aynendedin gibi benim arac 1.6 olabilir

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Kışlık 205/55/16 için de 39 40 yeterli mi dir? Zira kışlık lastik daha yumuşak yanak 36 da ezik duruyor. Orjinal ebatta kışlık 42 basın diyor kitapçık.. Ebat değişince şimdi kaç basmalı 🤔
En az 40 basın. 42 ile deneyin sıkıntı yapmıyorsa 42 daha iyi olur kışlıkta. Ama bazı lastikler çok sert olabiliyor.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor