Doblo 150 binde değişmesi ve kontrolü gereken parçalar

umutsanal

Yeni Üye
Doblo
Adı
Onur Umut Sanal
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
BEYAZ
Merhaba arkadaşlar 2014 1.6 multijet easy paket aracim var. Su an 147binde. Gecenlerde yag sogutucum patladi bi ton sikinti cikartiyor bu sorun bileniniz vardir en az 3 4 kere sogutma sistemini temizlemeniz gerekiyor yagdan kurtulabilmeniz icin termostat da bozuldu onu da degistirdim. Bu olay basima geldikten sonra duzenli kontrolu gereken parcalar var midir diye bir soru geldi aklima. 150 binde bir arac icin hangi aksamlar kontrol ettirilmelidir simdiden tesekkur ederim.

EnginDemirbas

Daimi Üye
Doblo
Adı
Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Şu an 153xxx km de aracım.
1- triger seti ve devirdaim setini komple değiştirdim.
2- sıvı ve filtre bakımı yaptırdım.
3- ön takım ve şanzıman bakımı yaptırdım.
Tamamı 5500₺ tuttu.
Ankara

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
O arızanızdan sonra sistem temizliğini yaptınız bundan sonra antifirizi eksik etmeyin.Arkadşın dediği gibi sıvı bakımlarını yapabilirsiniz(şanzıman yağı,fren ve direksiyon hidroliği) antifirizi değişmişsiniz zaten.Ağır bakımı yaptınız mı triger değişimi km nize bakılırsa yapmanız gerekir normalde sizde kayıştır 120 bin km dir değişimi yıl olarakta dolmuş.Diğer türlü bir bakımı yok normal bakımlarını aksatmayın zamanla trimlerde falan ses çıkarsa onları değişirsiniz.Aracınınızı siz daha iyi tanıyorsunuz farklı sesler duyuyor musunuz?