Doblo 1.9 jtd merkezi kilit sorunu

Sinan1453

Yeni Üye
Doblo
Adı
Sinan
Kan Grubu
AB RH -
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Jtd
Abiler bir hususta yardıma ihtiyacım var. 1.9 jtd tek bagaj çift sürgü bir doblom var 2005 model merrkezi kilit çalışmıyor. Çalışıyordu ama bir iki aydır burada değildim geldiğimde babam çalışmadığını söyledi. Sanayiye gittim ama malum bizim ustalara para lazım değil kumandayı aldı eline bastı baktı ışığı yanıyor yapcak bişi yok arabada problem var. Dedi salladı beni. Bende azbuçuk bu işlerden anlarım bu arabanın merkezi kilit beyni nerede oluyor. Bulamadım

mihl

Aktif Üye
Doblo
Adı
Muhammet AKSAKAL
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Jtd
Benimkindede problem var manuel kilitliyorum.yinede geri açıyor

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Tam emin değilim ama direksiyonun altında sigorta tablasının orada.
Benim araçta sustalı falan orjinal bir anahtar yok. Sonradan takma kumanda olduğunu düşünüyorum. Onun rolesi direksiyonun altındaki kutunun içinde.
Söylediğiniz gibi bazen lambalar yanıyor ama kilitleyip açmıyor. O kapağı açıp rölenin fişlerine dokununca çalışıyor sistem.
Benim sıkıntı rölenin üzerindeki fişlerin zamanla gevşeyip temassız olması. Ama tamir etmedim. Çünkü kumandanın düğmesi çok hassas ve yumuşak yanlışlıkla basınca kilidi açıyor çoluk çocuk girer diye kumandayı kullanmıyorum. Ve tamir de etmiyorum. Sizin de o röledeki fişte sıkıntı vardır.

Sinan1453

Yeni Üye
Doblo
Adı
Sinan
Kan Grubu
AB RH -
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Jtd
Tam emin değilim ama direksiyonun altında sigorta tablasının orada.
Benim araçta sustalı falan orjinal bir anahtar yok. Sonradan takma kumanda olduğunu düşünüyorum. Onun rolesi direksiyonun altındaki kutunun içinde.
Söylediğiniz gibi bazen lambalar yanıyor ama kilitleyip açmıyor. O kapağı açıp rölenin fişlerine dokununca çalışıyor sistem.
Benim sıkıntı rölenin üzerindeki fişlerin zamanla gevşeyip temassız olması. Ama tamir etmedim. Çünkü kumandanın düğmesi çok hassas ve yumuşak yanlışlıkla basınca kilidi açıyor çoluk çocuk girer diye kumandayı kullanmıyorum. Ve tamir de etmiyorum. Sizin de o röledeki fişte sıkıntı vardır.
Olabilir hocam bilginiz için teşekkür ederim uarın bakacağım geçende bende oralarda olabilir diye düşündüm bi baktım ama bulamamıştım yine bi inceleyeyim ben oraları

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Olabilir hocam bilginiz için teşekkür ederim uarın bakacağım geçende bende oralarda olabilir diye düşündüm bi baktım ama bulamamıştım yine bi inceleyeyim ben oraları
Sizin anahtar orjinal mi sonradan takma uzaktan kumanda mi ? orjinali de o kutunun orada bence. Çünkü kablolar vs Onun içinde mevcut

Sinan1453

Yeni Üye
Doblo
Adı
Sinan
Kan Grubu
AB RH -
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Jtd
Sizin anahtar orjinal mi sonradan takma uzaktan kumanda mi ? orjinali de o kutunun orada bence. Çünkü kablolar vs Onun içinde mevcut
Orjinal hocam bulamadım oralarda yani ben tofaşa takmıştım daha önce ondaki gibi bişey aradım ondan bulamadım herhalde

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Resmini çekin atın bi bakalım. Lambaları yakan rölenin çok az da olsa sesi gelir dokununca da hissedersiniz. Düğmeye basın elinizle kulağınız ile kontrol edin bulursunuz bence. o role ile kapıların rolesi aynı kart üzerinde olmalı

Sinan1453

Yeni Üye
Doblo
Adı
Sinan
Kan Grubu
AB RH -
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Jtd
Yarın gündüz gözü ile bi bakayım hocam paylaşırım yine sizlerle