1.9 JTD kullandım

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
Arkadaşlar merhaba

Bildiğiniz gibi aracım 1.3 multijet ve bugün kuzenin iş arabası olan 1.9 jtd yi merak ettim ve kullandım. Açıkçası büyük beklentiyle bindim araca sonuçta 1.9 jtd iyi gider dedim ama ne koltuğa yapıştırma ne bişey oldu. Kuzen canavar gibi bastıkça gidiyor diyodu ama benim 1.3 çok daha iyi koltuğa yapıştırıyor.

*Ayrıca bişey farkettim aracın debriyajı çok yumuşaktı, benim aracın debriyajı baya sert onunki gaz pedalı gibiydi. Acaba 1.9 jtd debriyajı hepsinmi yumuşak yoksa benim aracın debriyajının sert olmasımı garip?
*Fren pedalı aşırı derecede aşağıda tutuyordu neredeyse dibe basana kadar hiç tepki vermiyor freni.
*Belki psikolojik olabilir ama direksiyonu sanki daha yumuşaktı benim araca göre.

Özellikle 1.9 jtd kullananlar fikirlerini yazabilir mi? Şu debriyajın yumuşak olması ve hızlanma konusunu merak ediyorum. Ama bana kalırsa ben kendi debriyajımı tercih ederim çok ilginç bi debriyajı vardı his yok tuttuğunu anlamıyosun en dipte tutuyodu birde.

not: araç 200 binde 2004 model.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
hanefi

o arabada bi sorun vardır 1.9 jtd ile 1.3 karşılaştıralamaz performans yönünden debriyajın yumuşak olması baskı balatası yeni değişmiş olabilir

ANLOVE

Onursal Üye
Aracım Yok
Adı
QQQQ QQQQ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Q
Aracınız
Aracım Yok
Renk
Metalik Siyah
Bende aracımızı almadan önce 1.9a binmiştim bende fark göremeyenlerdenim.

Belki de düz yolda test etmek lazım.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
oğuz motordan hafif bi ses geliyodu zaten ama bu kadar mı fark olur anlamadım.
düz yolda denedim aracı ama yinede 2. viteste gazı köklediğimde benim 1.3 gibi şahlanmadı.
Ancak şu debriyaj olayına takıldım d2 1.3 kullananlar sizin debriyajınız nasıl? benimki çok sertte değil ama o bindiğim araç gibi pamuk gibide değil. Benim baskıda kötü durumda değil zaten baya iyi kavrıyor onuda belirteyim.

386tolga

Azimli Üye
1.9 D olabilir yada turbosu bitmiştir bizim arabada hiç bi sıkıntı yok performans konusunda 1.9 JTD 58 bin km daha 0 dan almıştık bastın mı baya yapıştırıyo o senin 1.3 dediğin araba yetişemez yani

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
1.9 D olabilir yada turbosu bitmiştir bizim arabada hiç bi sıkıntı yok performans konusunda 1.9 JTD 58 bin km daha 0 dan almıştık bastın mı baya yapıştırıyo o senin 1.3 dediğin araba yetişemez yani
ben zaten 1.3 motor jtd den iyidir demedim kullandığım aracın motorunu kıyasladım.

ancak şu debriyaj konusunu hala merak ediyorum

ANLOVE

Onursal Üye
Aracım Yok
Adı
QQQQ QQQQ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Q
Aracınız
Aracım Yok
Renk
Metalik Siyah

kıyaslama yapılmadı bu konuda. arabanızı kıyaslamanıza gerek yok :)