1,9 jtd için en uygun lastik

engincan

Aktif Üye
herkese selamlar, 2004 model 1,9 jtd doblo aracımın üzerinde fabrika çıkışlı preslli 175/70/r14 88t lastikler var, lastiklerin birind e kırılma oldu, ondekilerden birinde de az bir yarık var, 60 bin km yaptıgım için artık değiştirmem gerektigini düşünüyordum zaten , sizleren tavsiye istiyorum sçeim konusunda, yedek lastigim prelli hiç kullanılmamıs, bunu yedekte bırakı 175/70/14 88 t lerden almak istiyorum ama prelli den memnun kalamadım ben, aynı ebatlarda nasıl bir lastik onerirmisiniz, dobloyu genelde binek kullansam da bazen iş icabı mal da yükledigimiz oluyor o yüzde 88 t olsa daha iyi olur sanırım, 88 t olarak su ebatlarda lastikiler buldum ne onerirsiniz;
michelin energ saver 175/70/r14 88t ------------------ sanırım oldukça zor bulunan bir lastik, ilçemdeki bayisinde bulamadım, daha dogrusu boyle bir lastigin oldugunu bilgisayarda goremiyormus..
bridgestone 175/70 r14 B391 rf--------------------- uygun olarak bu da var ama bu da ilçemde malesef yok..
buarada Bursa dan uygun olarak lastik alabilecegim yer tarif ederseniz çok sevinirim, zaman ayıran herkese teşekkkür ediyorum, konuyu takiip edicem..

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
kardeşim bizim site genelde lassa ve michellin kullanır.brigstonu tamamen unut,bende brigstone var.ıslak zeminde tam bir fiyasko, su tahliyesi çok yetersiz.en küçük su birikintisinde çekiyor.

sanırım sitenin geneli sana lassa ve michelin önerecektir.bende daha önce lassa kullanmama rağmen sana michelin öneririm.çünkü kullanmamış olmama rağmen bu kadar tavsiye edilen ve beğenilen bir lastik markası daha görmedim.

engincan

Aktif Üye
RAPTOR tarafından yazılan metin:
kardeşim bizim site genelde lassa ve michellin kullanır.brigstonu tamamen unut,bende brigstone var.ıslak zeminde tam bir fiyasko, su tahliyesi çok yetersiz.en küçük su birikintisinde çekiyor.

sanırım sitenin geneli sana lassa ve michelin önerecektir.bende daha önce lassa kullanmama rağmen sana michelin öneririm.çünkü kullanmamış olmama rağmen bu kadar tavsiye edilen ve beğenilen bir lastik markası daha görmedim.

peki size birsey daha sorayım michrlin diyorsanız madem; bizim lastiklerin 175/70/r14 olan fabrika cıkıslı lastiklerinden olmadıgı için belkide emin degilim michelindeki lastikçi 185/65/r14 onerdi biraz daha alçak ama daha geniş fabrika lastiklerine gore, doblo da boyle bir lastik problem yaparmı, ayrına bu onerdigi lastik 84 yada 86 t olması lazım, yanı yanaklari güçlendirilmiş bir lastik degil, ne dersiniz ?

jtdeyup

Yeni Üye
arkadaşlar ben 16 inç fiorino jant ve lastiklerini taktım cok memnunum virajlari freni daha guvenli oldu artık bilginize

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
jtdeyup tarafından yazılan metin:
arkadaşlar ben 16 inç fiorino jant ve lastiklerini taktım cok memnunum virajlari freni daha guvenli oldu artık bilginize

Sen de bendensin Dostum. Bende fiorino jantı taktım. Lastik ölçüleri ve markası ne peki? Ben continental 195-55-16 taktım dediğin gibi mükemmel bi yol tutuşu var yakıtı da etkilediğini düşünmüyorum ben fark göremedim

Black Hawk

Saygın Üye
Michelin 175/70/r14 88t yi bende aradım ama üretimi yokmuş... Aşırı yüklemiyorsan aracı 175/70/r14 84t var dediler. aldım çok memnunum. Lastiğin aracı bukadar değiştireceğine inanmazdım ama hem sessiz hem yumuşak hemde tutuş mükemmel.. Tavsiye ederim...

diamond

Saygın Üye
185/65/14 kullanıyorum bende michelin energy saver tavsiye ederim... 22.000 km dir kullanıyorum daha hala sıfır ayarında duruyor..

ayintap

Aktif Üye
jtdeyup tarafından yazılan metin:

hayırlı olsun kardeş güzel duruyorlar yakışmış

undabah

Daimi Üye
Başka Araç
Adı
HKN
Kan Grubu
0 +
Meslek
Şoför
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2001
Renk
Mor
diamond tarafından yazılan metin:
185/65/14 kullanıyorum bende michelin energy saver tavsiye ederim... 22.000 km dir kullanıyorum daha hala sıfır ayarında duruyor..
İdeal ölçüler sanırım bunlar :)

ademozkaragul

Saygın Üye
Doblo
Adı
adm
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Gümrük Komisyoncusu
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
bordo
185-65-14 koy 175*70 le aşağı yukarı aynı hemde araban daha iyi yol tutar savrulması belli oranda azalır h serisi alırsan daha iyi t serisinden 10-20 daha fazladır ama seni üzmez en iyi ve uygunu toyo tirys 185-65-14 japon malı tabiki yük taşımıyor ve binek olarak kullacaksan h serisi orjinal lastiği175*70*14 rein force çift yanak 88t oda pahallı normallerinden lassa ve pirelli alma ucuzdur ama seni aldığına pişman eder ıslak zemini çok vasat bende toy var yaklaşık 1 sene oldu ve 90 bin km yol yaptım 10 bin daha gider