1.9 DOBLO elektrik şeması lazım

saliheren

Yeni Üye
Adı
salih eren
Kan Grubu
0 -
Modeli
Araç Yılı
2002
1.9 d Doblo kızdırma rolesi tesisat şeması lazım röleyi açıp kapatan ucu bulmam gerekiyo merak edenler için sebebini söyliyeyim sürekli yanan kızdırma rölelerine para harcamaktan yoruldum garanti de vermiyorlar daha güçlü bir role ile asıl roleyi besleyim arabanın tesisatını bozmadan sağını solunu delmeden en güzeli bu oluyor denedim başarılı ancak rolenin zamanlamasını soketten alabilirsem çok daha temiz iş olacak

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
JTD mi düz dizel mi?

Dosyalar

• 1111.PNG
    1111.PNG
    12,8 KB · Okunma: 83

saliheren

Yeni Üye
Adı
salih eren
Kan Grubu
0 -
Modeli
Araç Yılı
2002
Düz 1.9 d fakat sorunu kendim hallettim arkadaşlar kızdırma rolesi devamlı yandığı için 1 aydan fazladır çile çekiyordum ama hallettim 80a lik güçlü bi röleyi araya bağlamayı başardım üzerindeki role çalışmasa bile artık soğukken arabamı çalıştırabiliyorum arabanın torpidosunu delmeden ilave düğme koymadan yine orjinali gibi beyinden kontrolle çalışsın istemiştim sonunda yaptım

saliheren

Yeni Üye
Adı
salih eren
Kan Grubu
0 -
Modeli
Araç Yılı
2002
Benim gibi kızdırma rolesinden sıkıntı yaşayanlara tavsiyem her yandığında 250 tl verip orjinalini almaniza gerek yok ihtiyacınız olan 25tl lik roleyle sorunu kökünden halledebiliyorsunuz kızdırma rolesine giren fiş üzerindeki 86 ve ST yazan uçlardan roleyi çalıştırabilir roledeki kalın uçtan ana elektriği alabilir kızdırma bujilerine temiz bi tesisat eklemesi yaparsanız sorun çözülüyor NOT: 86 kodlu uç kontak elektriği ST kodlu uç beyinden gelen ve rolenin çalışma zamanını ayarlayan şase ucudur