Doblo 1.6 PremioPlus 2015 hk

EnginDemirbas

Daimi Üye
Doblo
Adı
Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Arkadaşlar merhaba.
1- ilk marş basıp araç çalışır çalışmaz 1 saniyeliğine gıjj diye bir ses geliyor. Bunu her marşta yapıyor.
2- baskı balata durumunu nasıl anlarız.
3- aracıma yağ ve filtre bakımı yaptıracağım kimi önerirsiniz.
4- şanzıman alt takoz değiştireceğim yırtıkmış, öneriniz nedir.
kusura bakmayın ilk aracım ve bu sebepten ötürü çok sormuş olabilirim. Şimdiden sabırlı cevaplarınız için teşekkür ediyorum.

kadire

Daimi Üye
Doblo
Adı
kadir
Kan Grubu
0 +
Meslek
teknisyen
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
beyaz
1.soru: marş motoru dişlisi
2. Soru:Ayağınızı debriyajdan çekince sarsıntılı ilerleme olur.Yokuşlardazorlanma ve kaçırma olur.Sert ve zorlamalı vites geçişleri olur.Vites geçişlerinde cartlama ve takılma olabilir
3.soru:yağ bakımı için yağı kendiniz alın orjinal yetkili satıcısından aracın yapmış olduğu km bilgisini bilmiyorum fakat şanzuman yağınıda değiştirmek faydanıza olacaktır
4.soru :şanzuman alt takozu fiat servisinden temin edebilirsin yada güvendığin yedek parçacıdan satın alabilirsin değişimi zor değil .

Mertooo

Saygın Üye
Adı
Mert
1.soru: marş motoru dişlisi
2. Soru:Ayağınızı debriyajdan çekince sarsıntılı ilerleme olur.Yokuşlardazorlanma ve kaçırma olur.Sert ve zorlamalı vites geçişleri olur.Vites geçişlerinde cartlama ve takılma olabilir
3.soru:yağ bakımı için yağı kendiniz alın orjinal yetkili satıcısından aracın yapmış olduğu km bilgisini bilmiyorum fakat şanzuman yağınıda değiştirmek faydanıza olacaktır
4.soru :şanzuman alt takozu fiat servisinden temin edebilirsin yada güvendığin yedek parçacıdan satın alabilirsin değişimi zor değil .
Kesinlikle bende katiliyorum ama şöyle bir onerim var selenia kullanin motor yagi olarak

EnginDemirbas

Daimi Üye
Doblo
Adı
Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Arkadaşlar ayrı ayrı teşekkürler. 👍🏼🙏

byscuba07

Yeni Üye
Doblo
Adı
Ümit
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Reis Merhaba konu ile alakası yok ama senin Premio plus'ta koltuk ısıtma var mı 2015 model de bir de direksiyondaki sesli komut düğmesi çalışıyor mu ben basıyorum ama hiçbir tepki alamıyorum çalışmıyor gibi onu çözmeye çalışıyorum da düğme var acaba özellik mi yok?

EnginDemirbas

Daimi Üye
Doblo
Adı
Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Reis Merhaba konu ile alakası yok ama senin Premio plus'ta koltuk ısıtma var mı 2015 model de bir de direksiyondaki sesli komut düğmesi çalışıyor mu ben basıyorum ama hiçbir tepki alamıyorum çalışmıyor gibi onu çözmeye çalışıyorum da düğme var acaba özellik mi yok?
Koltuk ısıtma yok. Sesli komut calısıyor. Sana bir tavsiye, direksiyon göbeği airbag i sök(youtube videoları var) sonra direksiyon üstündeki tuşları sök ve güzelce temizle muhtemelen tuş basmıyordur.

byscuba07

Yeni Üye
Doblo
Adı
Ümit
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Evet koltuk ısıtma yok benimkinde de bide navigasyon sende sesli sağa sola dön diyor mu ? Gelen smsleri sesli oku dinle ye basıyorum ses yok okuması gerekmiyor mu ? En son güncelleme kaç yılı sendeki Muhtemelen bende bugün araştırirken gördüm direksiyon tuşları oksitlenme yapıyormuş izledim de yarın sanayiye gidicem bı kaç yapılması gereken şeyler var olamzsa orada göstereyim birine şimdi sökerken felan kırırim çizerim uğraşmayayim teşekkürler