1.6 Multijet sabit volanta çevirme

Shunter58

Daimi Üye
Adı
Furkan
Selamünaleyküm arkadaşlar . 1.6 Multijet 2010 doblomun baskı balata ve volantı değişmeyi düşünüyorum. Oynar volant çok pahalı ve her baskı değişimi durumunda onunda takım olarak değişmesi gerekiyor . Maliyetli ve sabit volanta göre çabuk kendini kaybediyor . Titreşimi emiyor ama dün internette uzun araştırmalar sonucu opellerde Fiat araçlarda oynar volantı sabite çevirip çok memnun olanlar gördüm. Bende çevirmeyi düşünüyorum arkadaşlar görüşünüz nedir tecrübesi olan var mı sizlere de danışmak istedim ? Değerli görüşlerinizi bekliyorum.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Yapan arkadaşlar yardımcı olacaktır. Facede daha hızlı sonuç olabilir.burayada sonucu yazabilirsiniz.

Surfin Auto

Azimli Üye
Başka Araç
Adı
ÖZKAN
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Yaptıracağım inşallah birkaç güne hocam Sivas'ta parçayı buldum. Yaptıran arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum.
Kardeşim selamlar. Parça konusunda sana yardımcı olabilirim. Şase numaranı gönderirsen fiyat listesi verebilirim.

Shunter58

Daimi Üye
Adı
Furkan
Arkadaşlar hiç mi bu konuda bir tecrübe sahibi olan yoktur.

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Selamünaleyküm arkadaşlar . 1.6 Multijet 2010 doblomun baskı balata ve volantı değişmeyi düşünüyorum. Oynar volant çok pahalı ve her baskı değişimi durumunda onunda takım olarak değişmesi gerekiyor . Maliyetli ve sabit volanta göre çabuk kendini kaybediyor . Titreşimi emiyor ama dün internette uzun araştırmalar sonucu opellerde Fiat araçlarda oynar volantı sabite çevirip çok memnun olanlar gördüm. Bende çevirmeyi düşünüyorum arkadaşlar görüşünüz nedir tecrübesi olan var mı sizlere de danışmak istedim ? Değerli görüşlerinizi bekliyorum.
Jtd nin volantıda oynar volant ama balata değişirken ben değiştirmedim. Volantın değiştirilmesi zorunlu muymuş ?
Kalkışta titreme yüzde seksen azaldı balata değişince. Geri kalan titremeyi de hafif gaz vererek zaten hissetmiyorum.
Volant değiştirme amacınız ne tam olarak ?

Shunter58

Daimi Üye
Adı
Furkan
Jtd nin volantıda oynar volant ama balata değişirken ben değiştirmedim. Volantın değiştirilmesi zorunlu muymuş ?
Kalkışta titreme yüzde seksen azaldı balata değişince. Geri kalan titremeyi de hafif gaz vererek zaten hissetmiyorum.
Volant değiştirme amacınız ne tam olarak ?
1.6 daki volant gibi değil 1.9 jtd uzun süre kullandım hiç volant değişmedim sadece baskı balata değiştim. Benim volant değiştirme gibi bir amacım yoktur ama gittiğim bütün ustalar volantla beraber değişecek dediler. 1.6 larda böyle oluyormuş. Volant fiyatları da belli 1.6 her defasında onun maliyeti sıkıntı.

Son düzenleme:

Shunter58

Daimi Üye
Adı
Furkan
Bugün Sivas oto sabır Fiat servisini aradım durumu söyledim eğer kalkışta titreme yoksa gacir gucur ses yoksa kalkışlarda araba çalıştığında durduğunda volant bozuk değildir sadece baskı balata bilya değişiriz volantın da yüzünü biraz taşlarız zımparalariz kapatırız dendi. Güzel de bir fiyat verdiler pazartesi götüreceğim bir mani keder olmazsa.

ÜMİT DEMİR

Azimli Üye
Doblo
Adı
UMUT DEMİR
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Muhasebeci
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.9 Multijet
Araç Yılı
2008
Renk
Crono GRİ
İyi Günler Üstadım ben çevirdim Aracım 2008 model 1.9 Mltjt doblo
Kalkışlarda ve duruşlarda titreme yapıyor aynı zamandaa aracı vites iken ayağımı gazdan çektiğinde yani 2 vites 20 - 30 km/s düştüğünde öne doğru yığılma yapıyor aynı zamanda şase numarasından çıkarttılan baskı balata uymuyor mecbur 1.9 JTD kullanmak zorunda kalıyor baskı balata hemen hemen birbirlerine yakın ama kalitede çok fark ediyor. Volant ise sabit 900 Tl gibi rakamdı orjinalı şuan 2000 tl nin üzerinde

Shunter58

Daimi Üye
Adı
Furkan
İyi Günler Üstadım ben çevirdim Aracım 2008 model 1.9 Mltjt doblo
Kalkışlarda ve duruşlarda titreme yapıyor aynı zamandaa aracı vites iken ayağımı gazdan çektiğinde yani 2 vites 20 - 30 km/s düştüğünde öne doğru yığılma yapıyor aynı zamanda şase numarasından çıkarttılan baskı balata uymuyor mecbur 1.9 JTD kullanmak zorunda kalıyor baskı balata hemen hemen birbirlerine yakın ama kalitede çok fark ediyor. Volant ise sabit 900 Tl gibi rakamdı orjinalı şuan 2000 tl nin üzerinde
Yani pek memnun değilsin hocam. Volant lancia 1350 TL gibi güzel bir fiyat aldım eğer servis volant sıkıntılı derse alacağım 1350 ye.

ÜMİT DEMİR

Azimli Üye
Doblo
Adı
UMUT DEMİR
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Muhasebeci
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.9 Multijet
Araç Yılı
2008
Renk
Crono GRİ
Yani pek memnun değilsin hocam.
Memnunluktan ziyade bariz fark oluyor orjinal oynar volant ile sabit volant arasında ayağımı debriyaj çektiğimde titreme oluyor dururkende ayağını gazdan .çektiğinde şanzımana yığılmasını direk fark ediyorsun. dediğim gibi bütce ile konfor arasında gidip gelinen bi durum ama ilk fırsatta tekrar orjinal volantı taktıracağım

Shunter58

Daimi Üye
Adı
Furkan
Memnunluktan ziyade bariz fark oluyor orjinal oynar volant ile sabit volant arasında ayağımı debriyaj çektiğimde titreme oluyor dururkende ayağını gazdan .çektiğinde şanzımana yığılmasını direk fark ediyorsun. dediğim gibi bütce ile konfor arasında gidip gelinen bi durum ama ilk fırsatta tekrar orjinal volantı taktıracağım
Anladım hocam orjinal hali neyse devam etmek gerek yani. Teşekkürler cevap için.

Kadir159288

Yeni Üye
Adı
Kadir
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2012
2012 1.6 dobloya sabit taktırdık usta takalım bişey olmaz dedi. Ama eski doblo değil sanki, titreme yapıyor 1000 ve 1500 devir arası hissedilir bir ses geliyor. Bence orjinalden şaşma

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
2012 1.6 dobloya sabit taktırdık usta takalım bişey olmaz dedi. Ama eski doblo değil sanki, titreme yapıyor 1000 ve 1500 devir arası hissedilir bir ses geliyor. Bence orjinalden şaşma
Araç ustanın aracı değil .
Aracı da usta kullanmayacak siz kullanacaksınız .
Usta fabrika kadar bilgili miymiş ?
Ustanın her dediğine de inanmayın ve zorunlu kalmadıkça aracı kurcalatmayın.

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Aleykümselam olmuyo düzen tutmuyo orjinalden şaşma

rastisss

sabri satılmış-manisa
Doblo
Adı
sabri
Kan Grubu
A RH +
Meslek
işçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Conformatic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
siyah
dizel motorların doğasında var titreme bide volantla oynayıp temelli titremeyin bozmayın arkadaşım aracın orjinalini koskoca fabrika bunu denememişmi zannediyosunuz siz parçanın doğru ve hesaplı olmasına bakın benim araçta 1.9 daha yeni baskı balata değişti yine titriyor teybin sesini birazdaha açıyorum geçiyor.