1.6 Multijet Enjektör Temizleyici Katkı

rahatsuz61

Saygın Üye
Adı
Recep Kuzu
Meslek
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Matematik-Bilgisayar Öğrencisi
Modeli
Renk
Çöl Grisi
2012 model 23000 kmde 1.6 maxi elegance doblom var aracım 2.5 yaşında ve kilometresinden de anlaşılacağı üzere pek yol yapmıyor. Son zamanlarda 1-2 gün marş vurmayınca 4-5 saniye zorlanarak çalışmaya başladı. Zor çalıştığı zamanlarda siyah dumanda atıyor sadece ilk marşı aldığında. Önümüzdeki hafta istanbuldan Trabzona yola çıkacağız ve de internette yakıt katkılarıyla enjektör ve komple sistem temizlğinin mümkün olduğunu gördüm.

Önerdiğiniz marka var mı kullanımı nasıl yapayım aracımda şu ana kadar hiç bir şekilde bu tarz bir katkı madde kullanılmadı zararı olabilir mi ?

Würth 300 ml dizel enjektör temizleyiciyi full depoya katıp yola çıkmayı düşünüyorum.

Yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
recep kesınlıkle wurth mazot katkısından at depoya bırtane çok etkılı oluyor ben şuan kullanıyorum faydası oluyor mazotta pıslık falan olabilıyor ama sızınkı akuden kaynaklı geç alma olabılır soguk dızel yakıtta dolayı sıyah duman atabılır

rahatsuz61

Saygın Üye
Adı
Recep Kuzu
Meslek
Modeli
Renk
Çöl Grisi
Würth katkısını alıyorum o zaman full depoya koyup düşecem yola. Düzelme olmazsa aküyü de of'tan alırım.

erhan34

Daimi Üye
Adı
erhan
Meslek
klima sogutma
Modeli
Renk
beyaz
benım arac da 205 bınde ıs yaparmı dersın ?

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Erhan abı eger bı arıza yoksa cekıs dusuklugu duman atma vs yoksa atmaya gerwk yok ama kurumları temızlemede ıse yarıyor

rahatsuz61

Saygın Üye
Adı
Recep Kuzu
Meslek
Modeli
Renk
Çöl Grisi
Kalite mazot diyoruz ama alabildiğimiz en kaliteli mazot bile avrupa standartlarına göre düşük kalitede. Araçlarımızın motorları avrupa standartlarına göre tasarlandığı için bence gerekli bir durum enjektör temizleme, görüyoruz sadece serviste bakım gören dizel şirket araçları 150 binde bitiyor.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
kesınlıkle mazolar avrupa standartlarından dusuk mazot olarak 40 bınde carbon cleaner yaptırdım wurth çok ıse yarıyor bence

geremy

Onursal Kurucu
Kalite mazot diyoruz ama alabildiğimiz en kaliteli mazot bile avrupa standartlarına göre düşük kalitede. Araçlarımızın motorları avrupa standartlarına göre tasarlandığı için bence gerekli bir durum enjektör temizleme, görüyoruz sadece serviste bakım gören dizel şirket araçları 150 binde bitiyor.

şirket aracının servisde bakım görmesi bir şey ifade etmez
aynı araçlar tek elden kullanılınca 4 misli daha fazla yol yapabiliyor.kullanımla alakalı bir durum.

rahatsuz61

Saygın Üye
Adı
Recep Kuzu
Meslek
Modeli
Renk
Çöl Grisi
Ben çok yere danıştım ayrıca aracım çoğu kilometresini şehir içinde yaptığından performansında az da olsa kayıp hissetmeye başladım. İş işten geçmeden 100-150 bini görmeden düzenli periyotlarla bu enjektör temizleyici ürünü kullanmak uzun vadede işe yarıyor olduğunu güvendiğim çok kişiden duydum ve bugün satın aldım yola çıkarken kullanacam sonucu burdan paylaşırım

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
bende aldım 40,000 olunca atacam.eski aracımda neredeyse komple kırsal motorin kullandım yine de hiç bir sıkıntı yaşamadım.şimdiki akaryakıtımız da sıkıntı çıkacağını sanmıyorum.(sıkıntılı bayiler hariç tabi ki)

emmi

Azimli Üye
Merhabalar aracımdaki rolantide düzensiz çalışmaların enjektörden kaynaklandıģını düşünüyorum katkı maddesinin faydası olurmu (würth)

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
rolanti düzensizliğine fayadı olacağını sanmam ama enjektörlerde pislik ffalan var ise temizler belki düzelir

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
%50 ihtimalle düzeltebilir.düzeltmezse de en azından pompa ejektör temizliği yapmış olursunuz.zararı olmaz.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
2012 model 23000 kmde 1.6 maxi elegance doblom var aracım 2.5 yaşında ve kilometresinden de anlaşılacağı üzere pek yol yapmıyor. Son zamanlarda 1-2 gün marş vurmayınca 4-5 saniye zorlanarak çalışmaya başladı. Zor çalıştığı zamanlarda siyah dumanda atıyor sadece ilk marşı aldığında. Önümüzdeki hafta istanbuldan Trabzona yola çıkacağız ve de internette yakıt katkılarıyla enjektör ve komple sistem temizlğinin mümkün olduğunu gördüm.

Önerdiğiniz marka var mı kullanımı nasıl yapayım aracımda şu ana kadar hiç bir şekilde bu tarz bir katkı madde kullanılmadı zararı olabilir mi ?

Würth 300 ml dizel enjektör temizleyiciyi full depoya katıp yola çıkmayı düşünüyorum.

Yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum

aküyü bi ölçtür yiğido.bu iş pompa işi değil gibi.pompada olsa sadece 4-5 gün sonra ilk çalıştırmada siyah duman atmaz.sürekli siyah duman atar.

büyük ihtimalle akü zayıf olduğu için kızdırma ve marş devri yetersiz kalıyor.sen yine wurth katkını koy ama bana sorarsan önce bir aküyü ölçtür.

Nctcngz

Daimi Üye
Adı
Necati
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
Bendede aynı sorun var genelde sabahları gün içindede nadir olarak çalışmakta zorlanıyor araç ve siyah duman atıyor bende gittim sıfır akü aldım biraz düzelir gibi oldu fakat arada devam ediyor hafta sonu edirneden çanakkale gidicem o sırada temizleyici koymayı düşünüyorum